Łukasz Szewczyk17.01.2019 (13:26)4 komentarze

"In situ". Rusza autorski cykl rozmów Filipa Springera na łamach Gazety Wyborczej

W sobotę (19 stycznia 2019 roku) w Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej czytelnicy znajdą pierwszy z cyklu 10 wywiadów Filipa Springera z architektami, aktywistami i inwestorami. Tematem przewodnim rozmów będzie krajobraz polskich miast, zmieniający się dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.
Wywiady z cyklu "In situ" prowadzone będą w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów miejskich zbudowanych dzięki funduszom unijnym - inwestycje są punktem wyjścia dla szerszej refleksji na temat polskiego krajobrazu. Filip Springer - dziennikarz, fotograf i autor nagradzanych książek reporterskich - spotka się m. in. z architektami, aktywistami miejskimi, inwestorami i intelektualistami w takich miejscach, jak np. Dworzec Łódź Fabryczna, Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie, Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu czy Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Spacerując po konkretnych lokalizacjach ze swoimi rozmówcami, Springer będzie się starał zachęcić ich do rozmowy o tym, co te miejsca mówią o Polakach, jaka wizja wspólnoty i przyszłości z nich wynika i czy ma ona szansę się urzeczywistnić.
Wywiady w ramach projektu "In situ" (co w dosłownym znaczeniu oznacza "w swoim naturalnym otoczeniu") będą ukazywać się raz w tygodniu na łamach "Magazynu Świątecznego" - weekendowego dodatku "Gazety Wyborczej". Pierwszą rozmowę z Agnieszką Joanną Strojek na temat nowego gmachu Biblioteki Publicznej przy ul. Koszykowej w Warszawie czytelnicy znajdą w najbliższą sobotę, 19 stycznia br. Materiały z cyklu będą też dostępne na Wyborcza.pl dla prenumeratorów cyfrowego wydania "Gazety Wyborczej".

- Jednym z elementów projektu "Przyszłość jest teraz" jest ewaluacja tego, jak unijne inwestycje zmieniają Polskę, nasze miasta i miasteczka. Można rozpatrywać wpływ inwestycji, bazując wyłącznie na danych liczbowych, wiemy jednak, że taki obraz jest niepełny. Trzeba rozmawiać z ludźmi, przyglądać się tym inwestycjom na miejscu. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy przy projekcie wybitnego reportera Filipa Springera - mówi Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych "Gazety Wyborczej" oraz think tanku "Przyszłość jest teraz".

Cykl realizowany jest w ramach think thanku "Gazety Wyborczej" - "Przyszłość jest teraz". Jest to projekt "Gazety Wyborczej", który rozpoczął się wiosną 2018 roku. Jednym z jego celów jest zweryfikowanie sposobu wykorzystania środków unijnych przez półtorej dekady od wejścia Polski do Unii Europejskiej, a także przedstawienie propozycji takiego wykorzystania ich w przyszłości, by przyspieszyć rozwój kraju w czterech głównych obszarach: rynku pracy, polityki mieszkaniowej, kultury i edukacji oraz wspierania budowy społeczeństwa obywatelskiego. W ramach projektu na łamach "Gazety Wyborczej" ukazało się już ponad 100 tekstów. W listopadzie w Warszawie odbyła się debata "Praworządność a polityka spójności". Kolejna debata - dotycząca wpływu funduszy unijnych na polskie miasta - odbędzie się w marcu 2019 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Czy to rodzina TEGO Springera? ;D

buuuuuuuuuuuahahahahahahahah!!!
 15  
Czy to rodzina TEGO Springera? ;D

buuuuuuuuuuuahahahahahahahah!!!
Typowy dla pisiaka poziom: głęboko pod dnem.
Proszę administratora o usunięcie tego idiotyzmu.
 17  
Spoko, spoko, miałem na myśli Jerrego Springera ;D Pewnie pomyślałeś, że mam na myśli tego niemieckego, od jak to mówią Der Onetu?
 9  
kolejne pomyje hejtu wylane i cel życiowy osiągnięty, prawda?

Brak słów na takich baranów jak Ty.
 4