Łukasz Szewczyk17.01.2019 (14:44)3 komentarze

Mirosław Błaszczyk nowym prezesem Cyfrowego Polsatu i Plusa

Od kwietnia 2019 roku Mirosław Błaszczyk będzie prezesem Cyfrowego Polsatu i oraz operatora komórkowej sieci Plus
Cyfrowy Polsat Grafika
Jak już informowaliśmy, Grupa Polsat, największa polska grupa medialno-telekomunikacyjna zbudowana od podstaw i na bazie polskiego kapitału przez Zygmunta Solorza, rozwija struktury nadzorcze i zarządcze. Zygmunt Solorz wraz z synami będzie sprawował nadzór właścicielski nad Grupą z poziomu rad nadzorczych.
Przejście Tobiasa Solorza do nadzorowania Grupy oznacza zmianę na stanowisku Prezesa Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu (operatora sieci Plus), a funkcję tę obejmie Mirosław Błaszczyk, dotychczasowy wieloletni prezes zarządu Telewizji Polsat.

Mirosław Błaszczyk jest związany z biznesem Zygmunta Solorza od kilkudziesięciu lat od samego początku jego działalności. Jako jeden z najbliższych współpracowników Zygmunta Solorza doskonale zna Grupę Polsat, włączając w to Cyfrowy Polsat oraz Polkomtel. Doświadczenie zdobywał również w strukturach zarządczych Polskiej Telefonii Cyfrowej (operatorze sieci Era) w czasie, gdy jej akcjonariuszem był Elektrim.

- Kierowanie największą polską grupą medialno-telekomunikacyjną będącą jednocześnie największą polską firmą prywatną to bez wątpienia fantastyczne wyzwanie, jak i wielka odpowiedzialność. Jest to jednak przede wszystkim wyraz zaufania ze strony Zygmunta Solorza, za które jestem wdzięczny i na które nadal będę pracował. Z Zygmuntem Solorzem pracuję od ponad 30 lat, dzięki czemu doskonale znam wszystkie kluczowe obszary naszej działalności, poczynając od telewizji, którą miałem przyjemność kierować przez ostatnie 12 lat, poprzez platformę cyfrową aż po telekomunikację - powiedział Mirosław Błaszczyk.


Nową funkcję w hierarchii Grupy Polsat, Wiceprezesa Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, obejmie Maciej Stec, dotychczasowy Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

- Cieszę się, że od kilkunastu lat uczestniczę w tym przedsięwzięciu. Konsekwentnie realizujemy strategię multiplay w oparciu o kontent i dystrybucję. Każdy dzień naszej pracy to chęć dostarczenia jeszcze lepszych produktów i usług do każdego domu w Polsce. Naszym zadaniem - w oparciu o posiadane aktywa - jest dalszy rozwój usług zintegrowanych i kontynuacja budowy największej polskiej prywatnej firmy. Jestem przekonany, że funkcja Wiceprezesa Zarządu w Grupie Polsat pozwoli mi jeszcze skuteczniej realizować nakreśloną przez Zygmunta Solorza i jego synów strategię rozwoju naszej Grupy - powiedział Maciej Stec.

Mirosław Błaszczyk i Maciej Stec wejdą również w skład Rady Nadzorczej Telewizji Polsat.

Wszystkie powyższe decyzje wejdą w życie z dniem 1 kwietnia 2019 roku.- Podjęliśmy decyzję o postawieniu na menedżerów, których znam od wielu lat i którzy doskonale zarządzali moimi biznesami. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat od jednego kanału telewizyjnego doszedłem do stworzenia unikalnej i największej w Polsce i liczącej się w skali Europy firmy z sektorów mediów, telekomunikacji oraz nowoczesnych technologii. Jestem dumny, że moja Grupa pozostała nie tylko rodzinną, ale również polską i możemy cieszyć się, że nasze usługi i produkty są "Made in Poland" - dodał podsumowując Zygmunt Solorz

Komentarze (1 - 3 z 3)

coraz gorzej z cp jak zmieniają....niech zaczną tam myśleć o klientach a nie tylko kasie...moim zdaniem zrąbali se renomę i już lepiej nie będzie...
 8  
Ekspansja Imperium Solorza trwa w najlepsze. Potrzebna konkurencja dla Polszatu i nc-
 3  
Ekspansja Imperium Solorza trwa w najlepsze. Potrzebna konkurencja dla Polszatu i nc-
Nie potrzeba... jest Netflix i HBO GO. Jeśli obie platofotmy nie zmienią podejścia Ilość > Jakość... wróże im niebawem duże problemy.
 1