Łukasz Szewczyk17.01.2019 (14:45)24 komentarze

Grupa Polsat wzmacnia nadzór właścicielski. Zygmunt Solorz: Chcemy dostarczać internet i treści TV do każdego domu

Grupa Polsat, największa polska grupa medialno-telekomunikacyjna, rozwija struktury nadzorcze i zarządcze. Zygmunt Solorz wraz z synami będzie sprawował nadzór właścicielski nad Grupą z poziomu rad nadzorczych. "W związku z globalną konkurencją musimy skupić się jeszcze bardziej na realizacji misji i wizji grupy" - mówi Zygmunt Solorz.
Cyfrowy Polsat
Tobias Solorz, który w 2011 roku wszedł do zarządu Polkomtelu, od lutego 2014 był jego prezesem zarządu, a od 2015 zarządzał całą Grupą Polsat, będzie wchodził w skład rad nadzorczych spółek Grupy i wykonywał nadzór właścicielski.
- Tobias wspierał mój pomysł na inwestycję w Polkomtel, co było początkiem pierwszej w Polsce i być może nawet na świecie firmy, która łączy media i telekomunikację. Była to moja wizja, którą Tobias jako prezes zarządu całej Grupy Polsat skutecznie realizował przez ostatnie siedem lat. Otrzymał też ode mnie zadanie konsolidacji różnych biznesów grupy w trudnym i wymagającym konkurencyjnie otoczeniu, pod silną presją finansową - mówi Zygmunt Solorz.

Młodszy syn Zygmunta Solorza, Piotr Żak od kilku lat swoją aktywność koncentruje w sektorze nowoczesnych technologii, w szczególności tworząc i rozwijając innowacyjne projekty związane z wykorzystaniem potencjału mediów internetowych i tradycyjnych czy rozrywki internetowej.

- Wprowadzane zmiany pozwolą efektywniej wykorzystać synergie między spółkami. Z pozycji rady nadzorczej będziemy w stanie wspierać ten proces, równocześnie poświęcając więcej czasu na realizację długoterminowej wizji Grupy - powiedział Piotr Żak.

Piotr Żak zajmuje się również opracowywaniem i wdrażaniem nowoczesnych narzędzi w komunikacji marketingowej firm z branży mediów i telekomunikacji. Jest już członkiem rad nadzorczych Cyfrowego Polsatu, Telewizji Polsat oraz Netii.

- Nadszedł czas kolejnych, zaplanowanych na wiele lat wyzwań dla Grupy. Dlatego razem z Tobiasem oraz Piotrem będziemy wspólnie nadzorować realizację długofalowej strategii z poziomu właścicielskiego. Zarządzanie spółkami Grupy powierzymy sprawdzonym menedżerom - dodał Zygmunt Solorz.

Od czasu przejęcia Polkomtelu przez Zygmunta Solorza w 2011 roku, Grupa została zrestrukturyzowana, przeprowadzono konsolidację kluczowych aktywów, a także uelastyczniono i uproszczono system zarządzania spółkami, tak aby mogły skutecznie konkurować i spełniać potrzeby klientów. W tym czasie Grupa w celu dalszego rozwoju strategii multiplay, czyli dostarczenia wszystkim klientom w Polsce maksymalnie szerokiego zestawu usług, powiększyła swoje aktywa medialne i telekomunikacyjne. Do Grupy dołączyły m.in. Netia, Premium Mobile, kanały Eleven Sports oraz inne kanały telewizyjne.

Na rynek wprowadzono wiele nowych usług, produktów i technologii (m.in. Grupa Polsat jako pierwsza w Polsce wprowadziła technologię LTE), dzięki czemu istotnie zwiększyła się liczba świadczonych usług oraz wzrosły przychody i kluczowe wskaźniki finansowe. Dzięki temu Grupa ma dzisiaj ponad 11,5 mld złotych przychodu, około 4 mld złotych EBIDTA, ponad 1000 punktów sprzedaży, świadczy ponad 16,5 mln usług, oferuje ponad 30 kanałów telewizyjnych i jest największym polskim prywatnym przedsiębiorstwem zbudowanym na bazie polskiego kapitału.

- To był dla mnie i naszej Grupy bardzo intensywny czas rozwoju, dokonaliśmy wielu istotnych przedsięwzięć biznesowych, ale co najważniejsze zdecydowanie wzmocniliśmy swoją pozycję na rynku mediów i telekomunikacji. Nasze inwestycje pozwalają ze spokojem myśleć o Grupie w przyszłości. Cieszę się, że dokonaliśmy tego wszystkiego i tym samym przygotowaliśmy Grupę na kolejne wyzwania - powiedział Tobias Solorz.

- W związku z globalną konkurencją musimy skupić się jeszcze bardziej na realizacji misji i wizji grupy. Jesteśmy polskim, lokalnym graczem, który konkuruje ze światowymi gigantami. Internet nie zna granic, co stopniowo zmienia oblicze tej rywalizacji. Planując rozwój naszego rodzinnego biznesu w dłuższej perspektywie, musimy pracować nad jasną wizją firmy w świecie globalnej konkurencji. Chcemy dostarczać internet do każdego polskiego domu, a razem z nim możliwie bogaty kontent, w tym przede wszystkim nasz rodzimy polski - począwszy od sportowego, przez filmy, seriale, programy dla dzieci i całej rodziny - dodał Zygmunt Solorz.
Przejście Tobiasa Solorza do nadzorowania Grupy oznacza zmianę na stanowisku Prezesa Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu (operatora sieci Plus), a funkcję tę obejmie Mirosław Błaszczyk, dotychczasowy wieloletni Prezes Zarządu Telewizji Polsat. Z kolei nowym Prezesem Zarządu Telewizji Polsat zostanie Stanisław Janowski, Dyrektor Zarządzający Polsat Media. Wszystkie powyższe decyzje wejdą w życie z dniem 1 kwietnia 2019 roku.Podsumowując Zygmunt Solorz dodał: - Podjęliśmy decyzję o postawieniu na menedżerów, których znam od wielu lat i którzy doskonale zarządzali moimi biznesami. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat od jednego kanału telewizyjnego doszedłem do stworzenia unikalnej i największej w Polsce i liczącej się w skali Europy firmy z sektorów mediów, telekomunikacji oraz nowoczesnych technologii. Jestem dumny, że moja Grupa pozostała nie tylko rodzinną, ale również polską i możemy cieszyć się, że nasze usługi i produkty są "Made in Poland".

Komentarze (1 - 10 z 24)

Taa.. a internet ledwo działa, zasięg słaby, nadajniki przeciążone, stare kable netii lub ich brak nie wyrabiają. Pierwsze to porządnie trzeba infrastrukturę rozwinąć, więcej stacji BTS, rozbudować linie netii.
 22  
"Chcemy dostarczać internet do każdego polskiego domu, a razem z nim możliwie bogaty kontent, w tym przede wszystkim nasz rodzimy polski - począwszy od sportowego, przez filmy, seriale, programy dla dzieci i całej rodziny - dodał Zygmunt Solorz"

.... jeśli Polsat zaoferuje światłowód 100 Mb/s za max. 40 - 50 zł. to może ewentualnie powalczyć z kablówkami. Jeśli cena 100 Mb/s będzie wyższa niż 50 zł. miesięcznie to raczej nie ma szans.
 13  
kontent trzeba mieć najpierw, a nie ten śmietnik, dodatkowo zmultiplikowany, gdzie ten sam kanał w sd i hd to już dwa kanały.
 11  
internet należy dostarczać w najlepszej jakości. w CP tą jakość wszyscy znają i LTE w wykonaniu polsatu to max 5-10 mega. Bardzo rzadko się przypadki zdarzają by internet przekroczył magiczne 60 mega na więcej nie należy liczyć. CP jest nastawiony tylko na zysk i myślę że nie długo stoczę z nimi batalie by udowodnić że się w tym mylą... CP tłumaczy że nadajnik jest przeciążony i nic z tym nie może zrobić co jest bzdurą totalną.
 11  
A Eleven 4 dalej brak w CP
 1  
gość jest bankrutem i szuka kasy na wszystkie sposoby ale raczej nie znajdzie, ma do spłacenia ponad 11 mld PLN za zakup plus gsm
 4  
A Eleven 4 dalej brak w CP
a po co ci Eleven 4? Przeci tam leci to samo co na trzech pozostałych plus zapowiedzi, spoty itp.
Jak już jęczeć to konkretnie, a nie farmazony byle posta wstawić.
 7  
hahahahah,a dalej najgorszą ofertę mają,niech więcej biorą za dzierżawę sprzętu,wymyślone chyba tylko żeby kasę wyciągnąć od naiwnych obywateli...klienci odchodzą a kredyty same się nie spłacą....
 0  
Dawajcie w Tychach światłowód od Netii. Jak nie to wypad w maju z umową.
 0  
Niestety ale Polsat z w miarę neutralnej stacji ostro skręcił do klaskania piśkom:( Staje się tubą dla politycznych manipulatorów. Widać jest coś na rzeczy o czym pisze , skoro Solorz zaczął wspierać tych popaprańców.
Szkoda.
I bardzo dobrze, bo do tej pory Polsat był politycznie niezdecydowany. Niektórzy nazywali to obiektywizmem, ale dla wielu widzów kanały tzw. obiektywne są po prostu nudne. Polsat faktycznie przez całe lata starał się być obiektywnym w informacjach politycznych, ale "za karę" jego "Wydarzenia" zawsze miały najgorszą oglądalność. Oglądalność Polsat News też była słaba, jak na stację z 10-letnim stażem nadawania. Ludzie w większości nie chcą obiektywnych informacji. Ludzie lubią, kiedy serwisy informacyjne są mocno przechylone w jakąś konkretną stronę i w zależności od swoich preferencji politycznych wybierają sobie, jakie programy informacyjne oglądać: prawackie czy lewackie.

Dobrze, że Polsat wreszcie zdecydował się ostro skręcić w jakąś stronę. Przynajmniej jego kontent informacyjny będzie teraz dla kogoś. Bo do tej pory był dla nikogo (tzn. dla małej garsteczki widzów lubiących tzw. obiektywizm).
 13