Łukasz Szewczyk17.01.2019 (23:10)3 komentarze

"Jutro będziemy szczęśliwi", "Somalijscy piraci", "Zbuntowany w zbożu" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Jutro będziemy szczęśliwi", "Somalijscy piraci" czy też "Zbuntowany w zbożu".
"Jutro będziemy szczęśliwi"
Canal+
Canal+
A piątek na antenie Canal+ "Podwodna pułapka" (18 stycznia). Lisa i Kate spędzają bajeczne wakacje w Meksyku. Najważniejszym punktem ich wakacyjnej przygody ma być nurkowanie z rekinami - kobiety będą mogły podziwiać piękno podwodnej flory i fauny z wnętrza specjalnej ochronnej klatki dla nurków. Nie przypuszczają, że wywołujące dreszczyk spotkanie z rekinami zamieni się w koszmar, gdy pęknie lina łącząca je ze statkiem. Na głębokości 47 metrów, zdane wyłącznie na siebie, w obliczu kurczących się zapasów tlenu, będą musiały stanąć oko w oko z żarłaczem białym - podmorskim drapieżnikiem, którego przysmak stanowi ludzkie mięso.
Sobotnią premierą jest film "Jutro będziemy szczęśliwi" (19 stycznia). Samuel prowadzi beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Czas umilają mu przygodne romanse z turystkami. Jedna z takich przygód kończy się w niespodziewany dla Samuela sposób - pewnego dnia jego była kochanka Kristin wręcza mu bardzo szczególny prezent. "To twoja córka" - mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, lecz uczucie do dziewczynki dodaje mu sił, aby sprostać wyzwaniom ojcostwa. Sielanka nie trwa jednak długo. Gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko.

Z kolei w niedzielę Canal+ kontynuuje emisję serialu "Moscow Noir" (20 stycznia). Jest to koprodukcja Canal+ z Karoliną Gruszką w jednej z głównych ról, nakręcona na podstawie powieści pióra Camilli Grebe i Paula Leandera-Engstroma. Akcja "Moscow Noir" rozgrywa się w Moskwie, w latach 90. ubiegłego stulecia. Tom Blixen (w tej roli znany m.in. z serialu "Most nad Sundem" Adam Pålsson) jest pochodzącym ze Szwecji bankierem inwestycyjnym. Aby poprawić swoje notowania w firmie, miesza się w podejrzane interesy, a co za tym idzie - konszachty z milionerami, politykami, oligarchami i prywatnymi armiami.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Somalijscy piraci" (20 stycznia). Rok 2008. Początkujący dziennikarz Jay Bahadur (Evan Peters) spotyka swojego idola (Al Pacino), który inspiruje go i zachęca do działania. Młody mężczyzna z dnia na dzień postanawia rzucić wszystko i przenieść się do Somalii w poszukiwaniu tematu życia. Na miejscu poznaje drobnego cwaniaczka (Barkhad Abdi), który pomaga mu dostać się do świata somalijskich piratów. Oparta na faktach, fascynująca historia dziennikarza, który jako pierwszy człowiek z zewnątrz zdołał wniknąć do świata somalijskich piratów i opowiedział społeczności międzynarodowej o ich życiu, motywacjach i dążeniach.


Cinemax
Cinemax
Piątkową premierą Cinemax będzie "Wong Kei-Ying: Mistrz zapomnianego kopnięcia" (18 stycznia). Końcówka okresu panowania dynastii Qing to trudny czas dla Chin. Zagraniczne mocarstwa z całych sił starają się integrować w wewnętrzne sprawy kraju i mieć wpływ na handel opium. Wong Kei-Ying jest cichym i uczciwym lekarzem, który skupiony jest na pomaganiu swoim pacjentom. Jest też dumnym i kochającym ojcem i w żaden sposób nie chce angażować się w politykę. Nowy gubernator Kantonu, bezwzględny i zdradziecki generał Wei, podstępem nakłania go jednak do pomocy w walce z lokalnym gangiem opium. W rzeczywistości sam pragnie przejąć kontrolę nad handlem używką. Kiedy Wong uświadamia sobie, jakie są zamiany niegodziwego władcy, postanawia się mu przeciwstawić.

Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Katie się żegna" (19 stycznia). Katie (Olivia Cooke) ma siedemnaście lat i mieszka ze swoją niefrasobliwą matką w przyczepie w małym miasteczku w stanie Nowy Meksyk. Dziewczyna pracuje jako kelnerka w miejscowym dinerze, a do swojej niskiej pensji dorabia uprawiając seks za pieniądze. Jej wielkim marzeniem jest wyprowadzka do San Francisco. Pewnego dnia Katie poznaje mechanika o imieniu Bruno (Christopher Abbott), w którym zakochuje się bez pamięci. Pełne wrażliwości kino w dojrzały sposób opowiadające historię młodej amerykańskiej dziewczyny. Obraz pokazuje złożoność ludzkiej natury,

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Zbuntowany w zbożu" (20 stycznia). Nowy Jork, końcówka pierwszej połowy XX wieku. Młody J.D. Salinger (Nicholas Hoult) stara się znaleźć sposób, aby wyrazić siebie w słowie pisanym i jednocześnie przeżyć jak najwięcej. Romansuje z Ooną O'Neill (Zoey Deutch), córką laureata Nagrody Nobla oraz walczy na froncie II wojny światowej. Wszystkie zdobyte doświadczenia kształtują go i pomagają mu stworzyć dzieło, dzięki któremu stał się sławny. Biografia uznanego amerykańskiego pisarza i samotnika - J.D. Salingera, który sławę zdobył powieścią pt. "Buszujący w zbożu". Obraz pokazuje geniusza, który złamał zasady i na nowo zdefiniował amerykańską literaturę

Natomiast w Cinmax2 "Averno" (20 stycznia). Młody Tupah (Paolo Vargas) wyrusza w szaloną wyprawę, której celem jest odszukanie zagubionego w Averno wujka. Mieszkańcy Andów wierzą, że jest to miejsce, gdzie zmarli współistnieją razem z żywymi. Podczas niebezpiecznej podróży przez mroczne przestrzenie, gdzie mity i rzeczywistość nieustannie się splatają, chłopak musi zmierzyć się ze swoimi największymi lękami. Intrygujący obraz odsłaniający surrealistyczne oblicze Andów. Reżyser Marcos Loayza zabiera widza w niezwykłą podróż do magicznej rzeczywistości, w której wszystko zdaje się być możliwe.

Komentarze (1 - 3 z 3)

A gdzie te filmy w 4k. Wiedziałem że to ściema.
 7  
Cback dlaczego piszesz nie na temat. Jesteś uposledzony
 2  
"Jutro będziemy szczęśliwi" piękny film dla ludzi o wrażliwych sercach.
 3