Łukasz Szewczyk20.01.2019 (12:23)2 komentarze

"Dywizjon 303. Historia prawdziwa", "Kamerdyner", "Juliusz" - filmowe premiery w Ipli

Internetowy serwis Ipla wzbogacana bibliotekę filmową. W styczniu 2019 roku powiększy się o kolejne ciekawe tytuły - w serwisie będzie można obejrzeć nowe komedie, filmy oparte na wydarzeniach historycznych czy sensacyjne.
Premiery Ipli
Film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w kinach obejrzało prawie 1,5 miliona widzów. To prawdziwa historia polskich asów przestworzy inspirowana bestsellerową książką Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) stworzyli elitarną jednostkę − Dywizjon 303, który nie miał sobie równych. W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.
Kolejna propozycja to "Niepodległość". Film pokazuje drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i walkę o ukształtowanie jej granic: w czasie I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej, w powstaniach, plebiscytach i zabiegach dyplomatycznych, m.in. w Wersalu. Na oczach widzów przodkowie odbudowują Polskę po latach niewoli, a zwieńczeniem ich starań jest uchwalenie Konstytucji marcowej. Kilkuletnia kwerenda w światowych archiwach filmowych pozwoliła na pozyskanie doskonałej jakości materiałów z lat 1914 - 1923. W produkcji wykorzystano archiwalia francuskie, niemieckie, rosyjskie, amerykańskie, ukraińskie i polskie (FINA). Wszystkie materiały zostały odrestaurowane i pokolorowane dzięki najnowszym osiągnięciom techniki filmowej. "Niepodległość" to także zapis ówczesnego życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Narrację prowadzą świadkowie i uczestnicy wydarzeń, którzy pozostawili pisemne świadectwa swych losów i historii.

Z kolei "Kamerdyner" (od 21 stycznia) to powiedziana z rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów, Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu − Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej - pierwszego ludobójstwa tej wojny.

Natomiast "Juliusz" (od 25 stycznia) to komedia twórców przebojowej "Planety singli" stworzona we współpracy z czołowymi polskimi stand-uperami: Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) - nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii - Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą...

W IPLI dostępne są również inne filmowe przeboje: "Zimna wojna"− polski kandydat do Oskara, "Whitney", "Twarz", "Odnajdę Cię", "Pitbull. Ostatni Pies", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie", "Gnomy rozrabiają", "Carte blanche", "Gotowi na wszystko. Exterminator" czy "Volta".

Komentarze (1 - 2 z 2)

Witam
Chciałabym dowiedzieć się gdzie można kupić kod premium do Ipli aby uzyskać kilkudniowy bądź miesięczny dostęp do filmów? Do Netflixa czy HBO Go można znaleźć bez problemu ale do Ipli mam problem. Bardzo proszę o pomoc :-)
 0  
Pewnie nie ma bo za mala widownia i slaby kontent by ktos to wykupowal
 0