Łukasz Szewczyk24.01.2019 (16:04)brak komentarzy

Wiosna w Eurosporcie: Ekstraklasa, Puchar Niemiec, światowy tenis, kolarstwo, sporty zimowe

Eurosport zapowiada wiosnę pełną sportowych emocji.
Eurosport
Widzowie Eurosportu mogą się cieszyć najpełniejszą ofertą sportów zimowych i setkami godzin transmisji z najważniejszych aren. W Polsce sportowa zima to przede wszystkim skoki narciarskie. Tylko w Eurosporcie kibice mogą oglądać nie tylko wszystkie konkursy Pucharu Świata, ale także kwalifikacje do zawodów. Przez cały sezon reporterzy Eurosportu są obecni na europejskich konkursach, aby przeprowadzać wywiady ze skoczkami, a eksperci i komentatorzy stacji, w tym Marek Rudziński i Igor Błachut, profesjonalnie analizują wydarzenia w relacjach ze studia.
Poza skokami narciarskimi Eurosport zapewnia także obszerne relacje z tras biathlonowego Pucharu Świata z niezrównanym komentarzem duetu Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski, których wspiera legenda polskiego biathlonu Tomasz Sikora. W zimowej ofercie kanału znajduje się także widowiskowe narciarstwo alpejskie z takimi gwiazdami, jak Lindsey Vonn, Mikaela Shiffrin czy Marcel Hirscher oraz biegi narciarskie, kombinacja norweska, saneczkarstwo czy łyżwiarstwo figurowe.

Choć w połowie stycznia w Europie króluje zima, widzowie Eurosportu mogą przenieść się do gorącego Melbourne, gdzie przez dwa tygodnie najlepsze tenisistki i najlepsi tenisiści świata rywalizują w pierwszym w roku turnieju Wielkiego Szlema - Australian Open.

Już w lutym na antenę Eurosportu wraca także piłka nożna w wydaniu krajowym i międzynarodowym. Widzowie będą mogli oglądać mecze otwierające i zamykające kolejki LOTTO Ekstraklasy oraz decydujące starcia w Pucharze Niemiec, w których wystąpią między innymi Borussia Dortmund Łukasza Piszczka i Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego. W maju na Stadionie Olimpijskim w Berlinie rozegrany zostanie wielki finał tych rozgrywek.

Eurosport od lat kojarzy się także z kolarstwem. Rozkręcający się niemal od początku roku peleton nabierze tempa wiosną, gdy kolarze będą rywalizować w klasykach. Już w maju staną z kolei na starcie pierwszego z wielkich wyścigów - Giro d'Italia. Obok Rafała Majki z BORA-Hansgrohe i Michała Kwiatkowskiego z Team Sky, polscy kibice będą mogli emocjonować się występami Teamu CCC, które skomentują m.in. Tomasz Jaroński, Krzysztof Wyrzykowski, Dariusz Baranowski i Adam Probosz.

W ramówce Eurosportu stałe miejsce mają również wszystkie najważniejsze turnieje snookerowe, z mistrzostwami świata w Sheffield na czele. Wyczyny gwiazd tej dyscypliny, takich jak Ronnie O'Sullivan, Mark Selby, Mark Williams i John Higgins, komentują między innymi najlepsi w swoim fachu Przemysław Kruk i Rafał Jewtuch.

Nowe programy na wiosnę 2019 roku przygotowały także inne kanały Grupy, w tym m.in. TVN, TVN Style, TVN Turbo, TVN7, TTV, TVN Fabuła, METRO, TLC Polska, Travel Channel, Food Network oraz Discovery Channel.