Łukasz Szewczyk24.01.2019 (16:41)6 komentarzy

Discovery Channel wiosną z rekordową liczbą polskich produkcji. Co w ramówce?

To będzie wyjątkowa wiosna w Discovery Channel. W tym sezonie stacja przygotowała
rekordową liczbę nowych, polskich produkcji. Wśród nich "Lotnisko", "Ciężarówką przez Wietnam", "Klasyczny amerykański sen", "Odjazdowe bryki braci Collins", "Brudna robota - czysty zysk", "Specjalistki", "Granice wytrzymałości Zachara" oraz "Jak funkcjonuje miasto".
Discovery Chennel
"Lotnisko" to potężny organizm funkcjonujący na pełnych obrotach przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. To także skomplikowane, obostrzone surowymi przepisami procesy oraz praca setek profesjonalistów i pasjonatów, na barkach których spoczywa bezpieczeństwo milionów pasażerów. Discovery Channel dotrze z kamerami w miejsca niedostępne dla podróżujących.
Dawid Andres przemierzył swoim truckiem Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz. Nadeszła pora, by szoferkę TVN Turbo zamienić na Discovery Channel i wyruszyć w nową podróż - "Ciężarówką przez Wietnam". Polski kierowca pokona kilometry trudnych i niebezpiecznych tras. Nie zapomni też w swoim stylu zboczyć z drogi, by odkryć najciekawsze miejsca, oraz doświadczyć nowych wrażeń.

W programie "Klasyczny amerykański sen" Discovery Chanel Polaków, którym udało się zamienić pasję do samochodów w potężny biznes i tym samym zrealizować swój American Dream. Bohaterowie zdradzą także patenty, dzięki którym sprowadzanie amerykańskich aut do Polski przynosi realne pieniądze oraz podpowiemy, w jakie auta opłaca się zainwestować.

Słabości do czterech kółek nie można też odmówić Rafałowi i Grzegorzowi z programu "Odjazdowe bryki braci Collins". Rodzeństwo z Legnicy za marzeniami wyjechało do Wielkiej Brytanii, gdzie otworzyli warsztat samochodowy. Nieprzeciętny tuning sprawia, że auta w rękach naszych rodaków stają się istnymi dziełami sztuki, a do grona ich klientów należą gwiazdy takie, jak Cristiano Ronaldo czy Rita Ora.

Londyn stał się drugim domem również dla założycieli firmy HAWK. Jej pracownicy dbają, by tysiące ton śmieci generowanych przez osiem milionów mieszkańców tej aglomeracji nie trafiało na ulicę, lecz do wyznaczonych do ich składowania i utylizowania miejsc. "Budna robota - czysty zysk" to program ukazujący pracę Polaków, którzy każdego dnia przemierzają wąskie brytyjskie uliczki wielkimi, specjalistycznymi ciężarówkami.

Są wytrwałe i silne, żadnej pracy się nie boją. Tytułowe "Specjalistki" przełamują wszelkie stereotypy i udowadniają, że podział na profesje damskie i męskie nie istnieje. Prowadzą ciężarówki, pracują w tartaku, jako operatorki żurawi i strażaczki. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych, a wykonywany zawód to prawdziwa pasja.

W programie "Granice wytrzymałości Zachara" były żołnierz wojsk specjalnych zabierze widzów na ekstremalną wyprawę w Góry Izerskie. Wojciech Zacharków pokaże, jak przetrwać 10 dni zimą w skrajnie trudnych warunkach, mając przy sobie jedynie nóż i krzesiwo.

Discovery sprawdzi także także "Jak funkcjonuje miasto". Na przykładzie Warszawy stacja zdradzi kulisy zarządzania metropolią i poszczególnymi elementami miejskiej infrastruktury. Przedstawi ludzi, którzy dbają o bezpieczeństwo, wygodę i komfort życia mieszkańców.

Ponadto z nowymi odcinkami powróci znane i lubiane "Złomowisko" oraz serie, które widzowie polubili jesienią, czyli "Porty", "Nietypowe transporty" i "Zawodowcy".

Nie zabraknie również nowości zagranicznych, a wśród nich programu dla wszystkich fanów byłego żołnierza brytyjskiej armii - "Pojedynki Eda Stafforda". Zobaczymy także kontynuacje międzynarodowych hitów, z których Discovery Channel słynie na całym świecie. "Fani czterech kółek", "Parker na złotym szlaku", "Gorączka złota: Rzeka skarbów", Warsztat reaktywacja", "Klan z Alaski", "Amerykański chopper: Powrót legendy" czy kolejne odcinki "Gorączki złota".

Nowe programy na wiosnę 2019 roku przygotowały także inne kanały Grupy, w tym m.in. TVN, TVN Style, TVN Turbo, TVN7, TTV, TVN Fabuła, METRO, TLC Polska, Travel Channel, Food Network oraz Eurosport.

Komentarze (1 - 6 z 6)

A co niby mam oglądać? TVP, TVTrwam? Bez jaj....
 6  
Gdzie oni te wszystkie produkcje wcisną jak na Discovery same reklamy lecą?
 0  
No i reklamy co 12 min. a po reklamach przypomnienie.... dajcie spokój z tym Discovery
 15  
tam sa same reklamy
kiedyś to było discvery a teraz nie oglądam
 18  
ja oglądam discovery tylko z nagrania a reklamy przewijam skokami co 5 min i tak wnerwia mnie, że co chwilę reklama, że KRRiT nie zajęła się jeszcze tym bardzo mnie dziwi
 4  
Ale macie problemy NIE oglądajcie żadnej telewizji to wam wyjdzie na zdrowie (spacer, pogawędka z rodziną, w ostateczności wyjscie do kina albo na koncert) od netu też można odejś :))))))
 4