Łukasz Szewczyk24.01.2019 (17:40)1 komentarz

Canal+ pokaże na żywo 91 galę rozdania Oscarów. O statuetkę walczy m.in. "Zimna wojna"

Canal+ jako jedyna telewizja w Polsce pozyskała prawa do relacji na żywo z najważniejszego wydarzenia w świecie kina - gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej®.
Oscar_statuettes_photo2
Już od ponad 10 lat Canal+ jest jedyną w Polsce telewizją prezentującą to prestiżowe wydarzenie. Tegoroczną ceremonię wręczenia statuetek widzowie zobaczą w nocy z 24 na 25 lutego 2019 roku. Ta noc będzie szczególnie istotna dla fanów kina nad Wisłą. "Zimna wojna", koprodukcja Canal+, została wyróżniona nominacjami aż w trzech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia i najlepsza reżyseria.
- Noc Oscarowa to najważniejsze wydarzenie dla miłośników dobrego kina na całym świecie. A do takiego grona bez wątpienia należą nasi widzowie. Od ponad 10 lat ceremonię w Los Angeles można obejrzeć wyłącznie na naszej antenie. W tym roku nie będzie inaczej. Z drugiej strony tegoroczna gala będzie szczególnie emocjonująca dla Polaków. "Zimna wojna", której jesteśmy koproducentem, stoi przed olbrzymią szansą powtórzenia sukcesu "Idy", naszej innej koprodukcji nagrodzonej Oscarem. Głęboko wierzymy, że twórcy filmu wrócą do Polski z trzema statuetkami - mówi Edyta Sadowska, wiceprezes zarządu ds. programowych n

Komentarze (1 - 1 z 1)

Od wielu lat oglądam tą galę na Canal+.
 4