Łukasz Szewczyk24.01.2019 (17:56)brak komentarzy

9 polskich nowości i sprawdzone pozycje wiosną w Travel Channel

Podróżować można na wiele sposobów. Dla jednych to pomysł na życie, dla innych liczą się przede wszystkim wakacyjne wypady. Są też tacy, którzy uwielbiają zwiedzać świat, nie ruszając się z kanapy. Na wiosnę 2019 roku kanał Travel Channel przygotował aż 9 nowości.
"10 na 10"
Pieczone nietoperze, sos ze skisłych ryb, a może larwy pszczół w miodzie? Każdy kraj ma swoje tradycyjne potrawy, które jego mieszkańcy jedzą na co dzień. Dla turystów nie jest to już takie oczywiste! Antropolog i miłośnik egzotycznych wypraw Jarek Nowak w nowym programie "Szokujące potrawy" wybierze się w kulinarną podróż po najdziwniejszych kuchniach świata.
Gospodarzami premierowego cyklu "Czy wiesz, że..." będą ośmioletnia Hela i jedenastoletni Szymon. Już wiosną wybiorą się w fascynującą podróż po Polsce i świecie w poszukiwaniu różnych ciekawostek. Jak dziecięcymi oczami wyglądają Namibia, Indie i Madagaskar?

Jeżdżąca za właścicielem inteligentna walizka, a może urządzenie, które w czasie rzeczywistym potrafi tłumaczyć na dowolny z sześćdziesięciu języków? Zaskoczeni? To nie są narzędzia z przyszłości, ale genialne gadżety, które mogą służyć podczas podróży. W nowym cyklu "Cool gadżet" zaprezentuje je raper Vienio.

Nowy program "No to lecę!" przybliży widzom zawód stewardesy i stewarda. Jak wygląda ich codzienna praca? Bohaterowie serii zabiorą widzów w swoje ulubione miejsca i pokażą światowe stolice swoimi oczami. W pierwszym odcinku Olga Buława - Miss Polski 2018 oprowadzi po Seulu.

Dziennikarz Jakub Porada w programie "Porada na weekend' zaprezentuje widzom najciekawsze i niepospolite miejsca na krótkie wypady. Już wiosną wybierze się na malownicze Roztocze, spędzi fiński weekend w... Karkonoszach, a nawet, niczym na Marsie, wyląduje w Bieszczadach, gdzie przenocuje w nowoczesnej kopule sferycznej.

Z kolei "Mój przewodnik po..." to zestawienie 10 zagadnień dotyczących poszczególnych wakacyjnych kierunków. Od najlepszego miejsca na selfie, przez najciekawsze miejsca do spania, po najdziwniejsze lokalne atrakcje. Prowadzącą będzie Justyna Nagłowska - absolwentka reżyserii, influencerka, a prywatnie narzeczona Borysa Szyca. Przystanek pierwszy - Macedonia.

Co papież Franciszek jada na śniadanie i kto układa dla niego jadłospis? Dlaczego nie każdy może pojechać do Mekki? Na te oraz na wiele innych pytań odpowie ksiądz Kazimierz Sowa, który w serii "Święte miejsca" zabierze nas na wyprawę tropem słynnych destynacji związanych z różnymi religiami.

Z kolei "Egzotyczne wakacje na każdą kieszeń" to marzenie większości Polaków. Nowy cykl Travel Channel udowodni widzom, że wyjazd na tropikalną wyspę nie musi być bardziej kosztowny niż pobyt w Sopocie. Hania Zborowska-Neves, córka znanej pary aktorskiej zdradzi widzom swoje patenty na oszczędzanie w podróży.

Co zrobić, kiedy zgubi nam się bagaż? Jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem do egzotycznych krajów? Youtuber Kuba Jankowski w programie "ABC Podróżnika" pomoże widzom w zorganizowaniu od podstaw każdej wyprawy.

Wiosną na antenie stacji nie zabraknie kolejnych przygód globtroterów - Vienia i Filipa Głodka, czyli "COOL turystów". Poznamy również nowych bohaterów, mieszkających na odległych krańcach ziemi, w serii "Jestem z Polski". Fascynujący podróżnicy pokażą swój "Świat według...", a z kolei w drugim sezonie programu "Subiektywny ranking NAJ" zabierzemy widzów do najbardziej filmowych lokacji, odkryjemy najsmaczniejsze kierunki oraz najciekawsze parki i rezerwaty.

Nowe programy na wiosnę 2019 roku przygotowały także inne kanały Grupy, w tym m.in. TVN, TVN Style, TVN Turbo, TVN7, TTV, TVN Fabuła, METRO, TLC Polska, Food Network, Discovery Channel oraz Eurosport.