Łukasz Szewczyk25.01.2019 (18:15)18 komentarzy

Agora udziałowcem Radia Zet? Ruszyły negocjacje z Eurozetem

Agora, właściciel Gazety Wyborczej oraz nadawca m.in. Radia Złote Przeboje i TOK FM, rozpoczęła negocjacje w przedmiocie potencjalnego nabycia udziałów w spółce Eurozet, nadawcy m.in. Radia Zet.
Radio Zet - Studio
Agora poinformowała o rozpoczęciu, wspólnie ze spółką SFS Ventures, negocjacji w przedmiocie nabycia łącznie wszystkich udziałów w kapitale zakładowym Eurozet w ten sposób, że: SFS Ventures nabędzie 60% udziałów w Eurozet, z kolei Agora nabędzie 40% udziałów w Eurozet.
SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego. Większość udziałów w niej jest własnością spółki zależnej Sourcefabric z.ú. z siedzibą w Pradze (Republika Czeska), oferującej rozwiązania typu open source dla mediów, zaś udział mniejszościowy posiada spółka Salvatorska Ventures LCC, zarejestrowana w USA spółka zależna Media Development Investment Fund.

Jednocześnie Agora rozpoczęła również negocjacje z SFS Ventures w przedmiocie ustalenia szczegółowych zasad potencjalnej inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures jako wspólnika większościowego oraz Agory jako wspólnika mniejszościowego oraz przyszłej współpracy tych podmiotów jako wspólników Eurozet.

Rozpoczęcie negocjacji nie oznacza, że dane negocjacje zakończą się ustaleniem ostatecznych warunków. Spółce Agora oraz SFS Ventures nie została udzielona wyłączność na prowadzenie negocjacji w przedmiocie nabycia udziałów Eurozet.

Jak napisano w komunikacje, potencjalna transakcja jest zgodna z długoterminową strategią Grupy Agora, w szczególności z planem wzmacniania pozycji grupy kapitałowej Agory na wybranych dotychczasowych rynkach działalności.

Przypomnijmy, że Eurozet to jedna z wiodących grup mediowych w Polsce, zajmująca się produkcją i nadawaniem programów radiowych, sprzedażą czasu reklamowego, działalnością brokerską dla stacji i serwisów internetowych, a także tworzeniem i zarządzaniem serwisami internetowymi. Obecnie w skład Grupy Eurozet wchodzi pięć rozgłośni: Radio ZET, Antyradio, Chillizet, Meloradio, Radio Plus, serwisy internetowe, w tym: radiozet.pl, antyradio.pl, chillizet.pl, radiostacja.pl i planeta.fm; a także Studio ZET produkujące reklamy oraz Eurozet Live - marka dedykowana projektom cross-mediowym i marketingowi miejsc i wydarzeń.

Komentarze (1 - 10 z 18)

I co teraz? Meloradio vs. Złote Przeboje. Antyradio vs. Rock Radio. Czuję, że niektóre stacje muszą przejść rebranding. Jeśli chodzi o Antyradio, markę pozostawiłbym, gdyż jest bardziej rozpoznawalna i skasowałbym Rock Radio. Newsroom Radia Zet połączyłbym z Tok FM. Skoro Tok FM produkuje serwisy informacyjne dla wszystkich rozgłośni Agory, to samo będzie czekać Zetkę. Meloradio zamknąłbym, gdyż dubluje się ze Złotymi Przebojami i poniekąd z Pogodą. Na to miejsce spróbowałbym powrócić z Planetą dla młodych (obecnie młodzież nie ma swojego radia na FM, nie licząc Czwórki w DAB+).
 26  
A dopiero co lewusy pisały, że Pis przejmuje zetkę, a tu ekipa z Czerskiej w natarciu ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuahahahahahaha!!!
 28  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Mam nadzieję że jak dojdzie do połączenia stacji Agory i Eurozetu, to wywalą tą pustą głupią nieokompetentną dyrektorkę muzyczna Joannę Sołtysiak. Od kiedy przylazła ona do Złotych Przebojów, to leci tam ciągle to samo i żadnej nowej piosenki nie dodają. Tą pustą babą tak notabene na moje powinien zająć się prokurator!
 31  
najwięcej korzyści byłoby z całkowitej likwidacji. Im mniej manipulatorów w przestrzeni publicznej tym lepiej dla ludzi.
 19  
A to akurat do wpisu o TVPis jest dobry komentarz
 29  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Za dużo już mamy możliwych nabywców Eurozetu. Raz na tydzień ktoś nowy "wyskakuje". Jeszcze w grudniu Fratria była pewniakiem. Pózniej Jakubas teraz to... Może w przyszłym tygodniu będzie news że RMF chce ich kupić.... Mogłoby już się wyjaśnić a tak jest tylko podsycanie emocji i spekulowanie.
 31  
@śmierdziel - Wstawaj! Zesrałeś sie
 21  
Poziom kultury wypowiedzi typowy dla pisowskiego elektoratu ze wsi.
Jaki elektorat, taki nierząd
 21  
Najlepiej byłoby jakby Eurozet przejęła Fratria czyli bracia Karnowscy :-) Zrobiliby w końcu prządek z tym lewactwem i przywrócili pluralizm w Zetce. A co do Agory to nie sadzę aby UOIK wydało zgodę na taką transakcję ze względu na konsolidacje mediów. Podobnie jak w przypadku ZPR-u. Tak więc trzymam kciuki za Fratrie :-))
 28  
@Anetka27 O jakim lewactwie mowa pisowska katoliczko?
Nie podoba Ci się że ktoś ma bardziej kulturalny język, a nie plucie i szczucie na inaczej myślących, bo swoją prawdę uważacie za jedyną?
Dość takich pseudo patriotek jak Ty.
 21