Łukasz Szewczyk25.01.2019 (18:48)5 komentarzy

"Kler" i 10 innych premier prosto z kina w lutym w kolekcji Premiery VOD+ platformy NC+

W lutym nc+ kolekcję Premiery VOD+ wzbogaci m.in. najgłośniejszy film 2018 roku w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, "Kler". Ponadto, widzowie nc+ będą mogli w wybierać spośród 10 innych premierowych hitów, które jeszcze do niedawna wyświetlane były w kinach.
Kadr z filmu "Kler"
Już 6 lutego swą premierę w serwisach VOD będzie miał największy przebój kinowy 2018 roku w Polsce - "Kler". Budzące skrajne emocje dzieło Smarzowskiego obejrzało ponad 5 milinów widzów, co czyni produkcję najpopularniejszym polskim filmem XXI wieku. "Kler" to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej "od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz - po raz pierwszy u Smarzowskiego - Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.
Oprócz "Kleru" w katalogu Premiery VOD+ dostępne są również inne głośne dzieła Wojciecha Smarzowskiego: "Dom zły" (4 Orły, w tym za Najlepszą reżyserię i Najlepszy montaż), "Drogówka" (2 Orły, w tym za Najlepszą drugoplanową rolę męską dla Arkadiusza Jakubika), "Pod Mocnym Aniołem" (2 Złote Lwy, w tym za Najlepszą muzykę) oraz "Wołyń" (9 Orłów, w tym Nagroda publiczności).

W ofercie nc+ oprócz dawki polskiego kina znajdą się także propozycje zeszłorocznych premier, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród bywalców kin. Widzowie będą mieli możliwość obejrzenia m.in. produkcji Marvela "Venom" ("Venom") z Tomem Hardym ("Mad Max: Na drodze gniewu", "Dunkierka") w roli dziennikarza Eddiego Brocka, którego ciało przejął złowrogi symbiot Venom. Obcy i Brock starają się przejąć kontrolę nad sobą nawzajem, aby osiągnąć własne cele. Kolejną wyczekiwaną produkcją dostępną na platformie VOD już od lutego, będzie nieoczywisty thriller "Zwyczajna przysługa" ("A Simple Favor") z gwiazdami młodego pokolenia Anną Kendrick ("Pół na pół", "Pitch Perfect") i Blake Lively ("Wiek Adaline") w rolach głównych. Oś fabuły stanowi prywatne śledztwo młodej matki w sprawie nagłego zniknięcia jej najlepszej przyjaciółki, które przynosi zaskakujące odkrycia.

Ponadto, w lutym na platformie nc+ pojawią się trzy komedie, które zapewnią doskonałą rozrywkę na zimowy, chłodny wieczór: "Nobody's Fool" ("Nobody's Fool") o byłej więźniarce, która po opuszczeniu zakładu karnego próbuje odnaleźć równowagę życiową, wzorując się na swojej doskonałej w każdym calu siostrze, "Gliniarz z Belleville" ("Le Flic de Belleville"), w którym w rolę charyzmatycznego policjanta wcielił się Omar Sy znany z takich przebojów jak "Nietykalni" czy "Jutro będziemy szczęśliwi" oraz "The World Is Yours" ("The World Is Yours"), w którym młody reżyser Romain Gavras chętnie eksperymentuje i niejednokrotnie odwołuje się do charakterystycznego stylu mistrza Tarantino.

Tym, którzy od kina oczekują wzruszeń lub potężnego zastrzyku emocji, nc+ proponuje dramat biograficzny "Szczęśliwy książę" ("The Happy Prince") opowiadający o ostatnich latach życia Oscara Wilde'a, który po odbyciu wyroku przenosi się do Paryża, aby tam godnie doczekać śmierci oraz thriller "Perfekcjonista" ("Asher") z laureatem Złotego Globu Ronem Perlmanem w roli byłego eliminatora Mossadu, a obecnie płatnego zabójcy, na którego drodze staje uwodzicielska kobieta.

Z myślą o fanach "Hotelu Transylwania" nc+ udostępnia jako pierwszy w Polsce trzecią część uwielbianej przez starszych i młodszych serii o przesympatycznych potworach "Hotel Transylwania 3" ("Hotel Transylvania 3: Summer Vacation"), w której bohaterowie wyruszają na wakacyjny rejs. Dwie pierwsze części również są dostępne na platformie. Już od 8 lutego tylko w ofercie nc+.

Z dedykacją dla najmłodszych widzów nc+ wybrało najciekawsze filmy animowane, które weszły do kin w 2018 roku: "Książę Czaruś" ("Charming"), w którym tytułowy książę u boku sprytnej złodziejki Laury stara się przełamać ciążącą na nim klątwę i odnaleźć prawdziwą miłość oraz "Biały Kieł" ("White Fang") opowiadający o losach nietypowego szczeniaka, mieszanki psa i wilka, którego przygarnia wódz indiańskiego plemienia.

Komentarze (1 - 5 z 5)

bardzo pouczający film, polecam.
 2  
Filmy w SD, dziękuję postoje, poczekam na Netflix
 13  
Czyli maj czerwiec powiem być w canal +
 1  
Kiedyś takie produkcje bezpośrednio wyświetlali na C+, teraz przepuszczają przez te swoje "łudy", żeby wyciągnąć parę złociszy.
 1  
To i na free będzie na rożnych serwerach. Każdy będzie mógł za darmo obejrzeć i ocenić, aby nie nabijać kasy ludziom plującym na księży.
 2