Łukasz Szewczyk25.01.2019 (18:49)29 komentarzy

Dostęp do treści premium Canal+ i HBO w sieci coraz tańszy i bez zobowiązań

Ciężkie czasy dla operatorów płatnej telewizji. Dostęp do treści premium stacji Canal+ oraz HBO w sieci jest coraz tańszy i bez zobowiązań. Dostęp online staje się coraz ciekawszą alternatywą.
Internetowy serwis rozrywkowy Netflix zdobywa coraz większą popularność w Polsce i zmienia nawyki oglądania telewizyjnych treści premium. Platforma oferuje nie tylko wiele autorskich produkcji, ale pozwala oglądać je na dowolnym ekranie (Smart TV, tablet, telefon, komputer), w dowolnym momencie i co ważne... bez zobowiązań i konieczności posiadania dekodera płatnej telewizji, satelitarnej lub kablowej.
Ceny dostępu do Netflixa być może nie są zbyt atrakcyjne jak na polski rynek (od 34 za wersję SD do 52 zł za 4K), to jednak z pewnością powoli, ale stopniowo, zmieniają sposób konsumowania płatnych treści telewizyjnych w internecie. Szczególnie wśród młodych odbiorców, którzy coraz częściej nie potrzebują tradycyjnego telewizora do oglądania ulubionego serialu czy filmu. Dostrzegają to także polscy konkurenci Netflixa z treściami premium, których oferty stają się coraz atrakcyjniejsze cenowo w stosunku do operatorów płatnej telewizji ( i samego Netflixa).

HBO GO obniżyło cenę
Już w zeszłym roku HBO w Polsce obniżyło cenę dostępu do HBO GO. Teraz abonament kosztuje 19,90 zł miesięcznie. Oferta jest bez zobowiązań (w każdej chwili można zrezygnować i ponownie dołączyć w razie potrzeby) i dotyczy bezpośredniej sprzedaży w serwisie HBO GO, bez udziału operatorów płatnej telewizji. Dodatkowo nadawca coraz mocniej stawia na promocję usługi HBO GO, m.in. często udostępniając premiery przed telewizyjną emisją w telewizyjnym HBO, co przekłada się na rekordowe wyniki sprzedaż.

Po zmianie ceny internetowe HBO GO stało się coraz bardziej konkurencyjne w stosunku do HBO u operatorów płatnej telewizji. Większość dużych operatorów płatnej telewizji dostęp do HBO z serwisem HBO GO oferuje w cenie około 30 zł. Warto jednak podkreślić, że powoli pojawią się nowe oferty dla stałych klientów z cenami zbliżonymi do nowej oferty HBO GO, ale często z zobowiązaniami, także przy okazji na główne usługi (np. telewizję z internetem).

Canal+ w sieci coraz tańszy
Na zmiany na rynku odpowiada także serwis Player+, który od pewnego czasu pełny pakiet Canal+ z dodatkowymi kanałami NC+ i TVN oferuje za 40 zł miesięcznie. Także w tym przypadku oferta jest bez zobowiązań - w każdej chwili można z niej zrezygnować w razie potrzeb.

W ramach tej opcji abonent otrzymuje dostęp do 9 stacji Canal+ (Canal+, Canal+1, Canal+ Film, Canal+ Serial, Canal+ Family, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2 Canal+ NOW oraz Canal+ Discovery) oraz kolekcji VOD bez reklam. Oferta zawiera także pakier Start Extra z dostępem do kanałów tematycznych nc+ (np. Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+ czy nSport+) oraz wybranych kanałów TVN (np. TVN24, TVN Style czy TVN Turbo).

Opcja Canal+ dostępna jest także w pakiecie z HBO (60 zł miesięcznie) lub z Eleven Sports (60 zł miesięcznie). Chociaż w tym drugim przypadku taniej wychodzi dokupienie Eleven Sports osobno za 15 zł. Trwa także promocja na Pakiet Unlimited z 43 kanałami (w tym Canal+, HBO i Eleven Sports) w cenie 60 zł miesięcznie.

Nowa oferta Canal+ w Player+
Nowa oferta Canal+ w Player+
Także w tym przypadku, nowa oferta Player+ okazuje się atrakcyjniejsza od cen za Canal+ w sieciach kablowych. U większości dużych operatorów, pełny pakiet Canal+ Prestige (8 kanałów Canal+) wyceniany jest nawet na 60 zł miesięcznie, a abonent dodatkowo "wiązany" jest minimum rocznym zobowiązaniem. Jednocześnie abonenci Canal+ w kablówkach pozbawiani są dostępu do nowego kanału Canal+ Now oraz serwisów online. Niektóre kablówki oferują także dostęp do usługi VOD Canal+ na żądanie, jednak jakość usługi nie zawsze jest na dobrym poziomie (sporo treści w jakości SD).

Czasy się zmieniają...
Jedno jest pewne, operatorzy płatnej telewizji muszą mocniej powalczyć o widza premium, jeśli chcą by dodatkowe pieniądze lądowały na ich kontach, a nie u konkurencji w sieci. Mało kto będzie chciał płacić więcej za coś, co dostępne jest pod ręką w internecie taniej i bez zobowiązań. Obecnie coraz częściej słyszy się, że osoby rezygnują z telewizyjnego HBO w kablówce na rzecz samodzielnego dostępu HBO GO. By obejrzeć sezon ulubionego serialu nie potrzeba już dekodera czy też długiej umowy z operatorem płatnej telewizji. Dodatkowo, by nadrobić serialowo-filmowe zaległości, nie trzeba posiadać wszystkich opcji jednocześnie. Internetowa alternatywa to także, a może przede wszystkim, wolność wyboru w razie potrzeb - w jednym miesiącu można wykupić pakiet Netflix, w drugim HBO, w trzecim kolekcję Canal+.

Komentarze (1 - 10 z 29)

Jeszcze życzyłbym sobie, żeby powrócił Multipakiet C+. Sport przez internet to jeszcze nie to. Przynajmniej u mnie.
 1  
Na TV LG trzeba mieć HBO przez kablówkę- inaczej nie działa, jak twierdzi HBO "pracują nad rozwiązaniem problemu" - efektów brak....
 0  
40 PLN za paczkę C+ bez konieczności umowy, to już zaczyna się stawać opcja do przełknięcia, niż 60 czy 80.
A gdyby tak jeszcze zeszli o dychę do 30.... ;)
 13  
Na TV LG trzeba mieć HBO przez kablówkę- inaczej nie działa, jak twierdzi HBO "pracują nad rozwiązaniem problemu" - efektów brak....
Sprawdz jeszcz raz,mi na FB odpisali że już jest ok, ale nie jestem już zainteresowany.

pozdrawiam
 11  
dla mnie Orange TV ma atrakcyjną ofertę, np. HBO mam za 10zł :-) brakuje mi trochę C+, ale poczekam jeszcze, może wrzucą jakąś promocję :-)
 2  
Promocja w player canal+ z eleven za 60 zł to jest marketingowe mistrzostwo świata. Kupując osobno płacimy 40 zł c+ i 15 zł eleveny, czyli 55 zł. Zamawiając to samo z zakładki promocje 60 zł ...
 26  
W sklepie LG są dostępne dwie różne aplikacje
HBO Go, jedna dzieła tak jak piszesz, druga działa od grudnia normalnie.
 1  
Czyli wzorem stanów niedługo w Polsce już zrezygnujemy z tradycyjnej telewizji. Zresztą ja obecnie 90% to YouTube i Netflix a z tv tylko c+4k. Bo oglądanie na oled tradycyjnej telewizji jest najgorszym horrorem.
 3  
Się uśmiałem :) Pakiet C+ 40 zł, Pakiet Eleven 15 zł razem 55 zł. Pakiet C+ Eleven w promocji 60 zł!!! Shit ... Ale cena 40 zł za sam C+ to już robi się ciekawie :) Ja poczekam aż dodadzą jeszcze kanały z DVB-T i biere ...
 2  
Canal jest wart max 25 zł i tyle w temacie ale i tak powinien być film od sportu rozdzielony i od seriali takze, bo niektóry nie ogladaja sportu i seriali. Netflix ma cene wygorowana jak za ten kontent, rozgraniczenie wersji na sd, hd i 4k nie powinno mieć miejsca , powinna być jedna cena poniżej 30 zl ja za ten kontent co jest w PL, HBO GO z tą jakościa i kontentem to jest wart 15 zł. Powinni sie połaczyc i dac dobra cene 25 zł, mialo by to wtedy sens.
 13