Łukasz Szewczyk26.01.2019 (13:02)30 komentarzy

TVN pokaże 25 galę rozdania Fryderyków. Nowa formuła i nowe miasto

Telewizja Polska traci kolejną galę. Tegoroczną, jubileuszową 25 galę wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki 2019 pokaże telewizja TVN. Jednocześnie impreza przenosi się z Warszawy do Katowic.
TVN pokaże 25 galę rozdania Fryderyków. Nowa formuła i nowe miasto
Do tej pory gala rozdania Fryderyków była pokazywane przez Telewizję Polską. W tym roku będzie inaczej. Transmisję z gali wręczenia nagród w kategorii muzyki rozrywkowej - 9 marca 2019 roku o godz. 21:00 przeprowadzi telewizja TVN. To jednak nie jedyne zmiany.
Nowa formuła i Katowice
25. edycja nagrody jest jest okazją do odświeżenia dotychczasowej formuły wydarzenia. Symbolem zmian jest organizacja gali wręczenia statuetek w nowej lokalizacji oraz w nowym kształcie. Impreza po raz pierwszy zagości w Katowicach, które od lat stawiają na rozwój kultury muzycznej.

- Przez ostatnie 25 lat Fryderyki zyskały prestiż i renomę, stając się świętem polskiej branży muzycznej. Dziś, w dniu jubileuszu, do wspólnego świętowania chcemy zaprosić także fanów, którzy współtworzą sukces każdego artysty. Chcemy im także pokazać różne aspekty naszego sektora, dlatego oprócz samej gali przygotowujemy dzień festiwalowy, łączący koncerty, warsztaty i seminaria - zapowiada Marek Staszewski, szef Związku Producentów Audio Video, organizatora konkursu FRYDERYK.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się w sobotę 9 marca 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (jak już wspomnieliśmy, będzie można śledzić ją na żywo na antenie TVN). Święto polskiej muzyki poważnej zaplanowano z kolei na wtorek 12 marca. Wydarzenie zagości w najlepszej sali koncertowej w Polsce - siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Nowością będzie także festiwal, stanowiący muzyczne dopełnienie całego wydarzenia. W niedzielę 10 marca, dzień po oficjalnych uroczystościach, w przestrzeniach MCK odbędzie się seria koncertów najlepszych polskich wykonawców. Występom towarzyszyć będą ponadto konferencje tematyczne, organizowane z myślą o przedstawicielach branży oraz miłośnikach muzyki, interesujących się kulisami rynku muzycznego. Gośćmi konferencji będą wybitni eksperci z Polski i ze świata, artyści, producenci muzyczni, managerowie, dziennikarze muzyczni.

Kto ma szansę na nagrodę?
W tegorocznej edycji nagród Fryderyk zarejestrowano ponad 1,2 tys. zgłoszeń albumów, singli i teledysków. Najwięcej nominacji otrzymały te z udziałem Dawida Podsiadły. Akademia nominowała album i piosenkę "Małomiasteczkowy", a także utwór "Początek" wykonany wspólnie z Kortezem i Krzysztofem Zalewskim - wyróżniła również artystę jako autora i kompozytora. Nominację otrzymały także dwa teledyski z jego udziałem (nominacje dla reżyserów: Tomasza Bagińskiego i Tadeusza Śliwy) oraz oprawa graficzna albumu Małomiasteczkowy (nominacja dla autora grafiki Bartłomieja Walczuka).

W kategoriach Autor roku, Kompozytor roku, Album roku nowe wykonanie (album "Zalewski śpiewa Niemena") oraz utwór roku wyróżniony został Krzysztof Zalewski. Akademia nominowała również teledysk z jego udziałem (nominacja dla reżysera teledysku do utworu "Początek" - Tadeusza Śliwy).

Lanberry (Małgorzata Uściłowska) została nominowana w kategoriach: Album Roku Pop, za płytę miXtura, Utwór roku (Nie ma mnie) oraz Kompozytor roku (w teamie autorskim). Została także dostrzeżona grafika albumu 'miXtura' autorstwa Angeliki Bujak.

Warto również wspomnieć o głosowaniu z udziałem publiczności. Fani muzyki będą mogli wybierać za pomocą SMS-ów Przebój Roku oraz Wydarzenie Muzyczne Roku w ramach konkursu o Nagrodę Publiczności, towarzyszącego obchodom 25-lecia Fryderyków

Jak co roku Akademia Fonograficzna honoruje muzyków i twórców szczególnie zasłużonych dla polskiej kultury. W edycji 2019 laureatami tych szczególnych wyróżnień - nagród Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych - zostali: Robert Brylewski - gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów - legenda polskiej muzyki alternatywnej; Skaldowie - legendarny zespół rockowy, na polskiej scenie muzycznej istniejący od ponad 50 lat, Wanda Warska - wokalistka jazzowa, wykonawczyni poezji śpiewanej, kompozytorka; Jacek Kaspszyk - światowej sławy polski dyrygent, dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej w Warszawi

Komentarze (1 - 10 z 30)

To już nie dziwi .
 2  
I festiwal pieśni żółnierskiej ; )
 1  
i bardzo dobrze, przynajmniej nie będzie transmisji z 3 minutowym poślizgiem, żeby zdążyć ocenzurować jakąś niewygodną wypowiedź.
 6  
Ale będzie buraczana,zaściankowa hucpa drobnych cwaniaczków cierpiących niewolę i prześladowania. Oczywiście z poległym za wolność prezydentem wolnego miasta na sztandarach i jemu poświęcona w dużej części jak najbardziej.
 11  
@pena Ale za Tobie jak będzie gul skakał. Zresztą już skacze, sądząc po nienawistnej wypowiedzi.
 6  
i bardzo dobrze, przynajmniej nie będzie transmisji z 3 minutowym poślizgiem, żeby zdążyć ocenzurować jakąś niewygodną wypowiedź.
Nic dodać, nic ująć. Bardzo się cieszę, że telewizja partyjna straciła prawa do kolejnej gali. TVN jako profesjonalny, obiektywny nadawca na pewno nie będzie wycinał z gali politycznie niepoprawnych wypowiedzi.
 5  
Tak po prostu będzie na 100%. Nie ma opcji żeby nie było deklaracji politycznych,ale stwierdzenie faktu jest oczywiście nienawiścią, zgodnie z zasadą że nienawistnikiem jest ten kto się z Tobą nie zgadza.
 5  
A kogo obchodzą ich deklaracje POlityczne? Wyjdzie jakaś kodziara i zacznie piotlić o wolnych sądach i niedzielach ;D To już było i przeminie jak KOmunizm ;D
 15  
A kogo obchodzą ich deklaracje POlityczne? Wyjdzie jakaś kodziara i zacznie piotlić o wolnych sądach i niedzielach ;D To już było i przeminie jak KOmunizm ;D
Zapomniałaś, prawacka podszywko, że wystarczy najechać na znaczek monitora i sprawdzić IP ;) Co za tępa istota z tej podszywki.

Mam z ciebie bękę, prawacka podszywko, i będę miał zawsze - do końca świata i jeden dzień dłużej, jak to mawia mój idol Jurek Owsiak! :)

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhahahahahahahaha!
 6  
Jaki ty jesteś żałośnie bezradny pajacu, to aż mi cię szkoda ;D Mogłeś milczeć lecz nie skorzystałeś z tej możliwości. Nawet w niedzielę się wyrzygałeś, tak cię d. boli ;D I na boleć!!!
 24