Łukasz Szewczyk30.01.2019 (14:03)9 komentarzy

"Kobiety rządzą światem". Specjalne wydanie Wysokich Obcasów

Sylwetki 24 niezwykłych kobiet 2018 roku, m.in. Michelle Obamy, Madonny, Eleny Ferrante, Meghan Markle i Lady Gagi znaleźć będzie można w specjalnym numerze Wysokich Obcasów - "Kobiety rządzą światem".
Wysokie Obcasy – "Kobiety rządzą światem" (od 31.01.2019)
Wysokie Obcasy – "Kobiety rządzą światem" (od 31.01.2019)
Magazyn przedstawia historie wybitnych postaci, m.in. polityczek, aktywistek, działaczek, artystek i naukowczyń, które - zdaniem redakcji "Wysokich Obcasów" - swoim działaniem zmieniają świat i kształtują rzeczywistość wokół nas.
"Wiele wskazuje na to, że w życiu społecznym nadchodzi czas kobiet gotowych już nie tylko - jak coraz bardziej gasnące Angela Merkel czy Theresa May - uczestniczyć w męskiej grze o tron, ale też bardziej asertywnych i chcących ustanawiać własne zasady walki o władzę" - pisze we wstępie Karolina Jaroszewicz, szefowa wydań specjalnych.

Czytelnicy przeczytają w numerze m.in. o Adzie Hegerberg - pierwszej kobiecie, która zdobyła Złotą Piłkę, Alexandrii Ocasio-Cortez - najmłodszej kongresmence w historii Stanów Zjednoczonych, fizyczce Donnie Strickland, która dostała Nagrodę Nobla za swoją pierwszą w życiu publikację oraz Souad Abderrahim - pierwszej kobiecie na stanowisku burmistrza stolicy w Tunezji. W specjalnym wydaniu "Wysokich Obcasów" znaleźć będzie można również portret najbardziej tajemniczej pisarki w historii, ukrywającej się pod pseudonimem Elena Ferrante.

Magazyn "Kobiety rządzą światem" w objętości 132 stron dostępny będzie w punktach sprzedaży prasy od czwartku, 31 stycznia 2019 roku w cenie 9,99 zł. Wraz z nim czytelnicy otrzymają w prezencie 3-miesięczny dostęp do cyfrowej prenumeraty "Gazety Wyborczej".

Specjalne wydanie wspiera autopromocja prowadzona na łamach "Gazety Wyborczej", w serwisie Wyborcza.pl oraz w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował zespół promocji "Gazety Wyborczej".

Komentarze (1 - 9 z 9)

Kobiety do zmywania garów i do rodzenia dzieci. Resztę załatwimy my, panowie. To się nazywa konserwatywne wartości...

Tyle na temacie!

buuuuuuuuuuuuuuuuuahahahahahahha!!!
 19  
Widzę że ciamajdan zabolał młodego "fyszkauconego" z dużego miasta ;) A może to tęsknota za Tuskmenistanem? ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhahahahahahaha!
 6  
Madonna, Elen Ferrante, Meghan Markl i Lady Gaga - oto oblicze dzisiejszej lewicy! ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuahahahhahahaha!!!
 10  
Czy dwie wieże już stoją za pieniądze Polaków zrepolonizowanego banku, bo chcielibyśmy wyruszyć do Mordoru?
Drużyna pierścienia 30.01.2019 (22:47:56)
 6  
Ukraść tekst z portaliku wkorycie.pl i nie zacytować...
Jakie to typowe dla pisiorów.
@Ale jaja nie ukradł tekstu, nie przywłaszczył go sobie. Podał źródło - autora tekstu!!!


autor: Marzena Nykiel
Więc jeśli już chcesz oskarżać "pisiorów" (nawiasem mówiąc, tego typu określenie podpada pod mowę nienawiści, ale chyba nikogo już nie dziwi twa nienawiść do zwolenników partii rządzącej), przynajmniej oskarżaj sprawiedliwie...
 9  
@Ale jaja nie ukradł tekstu, nie przywłaszczył go sobie. Podał źródło - autora tekstu!!!
Po pierwsze - autor tekstu napisał to dla określonej gazety. Zatem zgodnie z prawami autorskimi nie jest już właścicielem tekstu. Przekazał prawa własności gazecie do której napisał tekst. Nadal pozostaje jego autorem, a nie ma już do niego praw. Zatem nie zostało tu podane źródło, tylko autor.

Po drugie polskie prawo przewiduje cytowanie fragmentów, a nie całego utworu. Czy była zgoda na zacytowanie całego utworu?


Więc jeśli już chcesz oskarżać "pisiorów" (nawiasem mówiąc, tego typu określenie podpada pod mowę nienawiści, ale chyba nikogo już nie dziwi twa nienawiść do zwolenników partii rządzącej), przynajmniej oskarżaj sprawiedliwie...
Bez przesady z tą mową nienawiści. Mowa nienawiści występuje wówczas, kiedy personalnie obrzucasz kogoś błotem i wyzwiskami.
Nazywanie potocznie "przezwiskiem" nie jest mową nienawiści.
 6  
= Maciej z Radomia = Marek z Braniewa = Kurnik = kukuryku = Małgorzata3737 = setki innych nicków ;) Największy wielonickowiec w historii polskiego internetu znowu dał głos ;D

Kiedy jakiś rok temu Maciej z Radomia zaczynał pisać na tym portalu, wydawał mi się inteligentną osobą. Do tego był moim sojusznikiem, PiS popierał, lewaków miażdżył. Potem zaczął bawić się w pisanie z innych nicków, kilka razy żegnał się na zawsze z portalem, by po kilku dniach wrócić pod innym nickiem, itd. A bycie Małgorzatą3737 ostatecznie przelało czarę goryczy. Wtedy po raz pierwszy zwątpiłem w Macieja.

Kiedyś ostro krytykowałem @dojną zmianę za pisanie z wielu nicków. Teraz widzę, że Maciej wcale nie jest lepszy. Chory psychicznie człowiek.

buuuuuuuuuuuuuuuuuahahahahahahha!!!
 5  
Macieju z Radomia
Masz rację, jesteś .

I tyle w temacie.
 6  
A orMo2 dalej zwija te sreberka ;D

#ciamajdan
#.nieudaczni
#pokraczni
 4