Łukasz Szewczyk01.02.2019 (13:20)brak komentarzy

Marcin Dorociński w premierowym słuchowisku radiowej Dwójki

W sobotę (2 lutego 2019 roku) radiowa Dwójka zaprasza na kosmiczną podróż w czasie. A to za sprawą premiery w cyklu "Wieczór ze słuchowiskiem", czyli "Trzeciej strefy" Dariusza Rzontkowskiego z Marcinem Dorocińskim w obsadzie.
Marcin Dorociński w słuchowisku radiowej Dwójki / Fot. Polskie Radio
Marcin Dorociński w słuchowisku radiowej Dwójki / Fot. Polskie Radio
W słuchowisku "Trzecia strefa" Dariusza Rzontkowskiego czasoprzestrzeń zostaje zaburzona i jego bohater wyrusza w wędrówkę w poszukiwaniu idealnej miłości. Marcin (w tej roli Marcin Dorociński) z pomocą tajemniczego Doktora X (Łukasz Lewandowski) przenosi się w przyszłość, by na Księżycu spotkać miłość swojego życia, Agatę (Agnieszka Suchora). Ale niech nie zwiedzie nas ta na pozór absurdalna fabuła, bowiem jest to również podróż w głąb siebie.
Tę eksperymentalną, futurystyczną opowieść o poszukiwaniu idealnej miłości, ale i o samotności oraz odchodzeniu reżyseruje Wawrzyniec Kostrzewski. - W niektórych autorach fascynuje mnie to, że potrafią o bardzo głębokich, często tragicznych sprawach pisać w sposób lekki, w sposób wykraczający poza szablonowe pokazywanie konkretnych zjawisk, mówić o emocjach i uczuciach nielirycznie, niedosłownie. I tak jest w przypadku Dariusza Rzontkowskiego, który w przysłowiowe sreberka zawija te dobra, które chce pokazać i robi to niezwykle oryginalnie, dlatego porusza moją wyobraźnię w sposób szczególny. Jeżeli wejdziemy trochę głębiej, pod tę zewnętrzną, mocno abstrakcyjną warstwę, to spotykamy opowieść o porażającej samotności, potrzebie ciepła, uczucia, miłości, ale i upadku świata wartości, o społeczeństwie, które traci jakąś naiwność, prostotę i dziecięcą niewinność - mówi Kostrzewski.

Obsada: Marcin Dorociński (Marcin), Agnieszka Suchora (Agata, Mama, Sztuczna Inteligencja, Głos Agaty), Łukasz Lewandowski (Doktor X), Paweł Tucholski (Swibil, Hipnagog Egigwa), Robert Majewski (Pracownik Obsługi Kosmodromu), Olga Sarzyńska (Kosmita, Brama, Łajka, Hipnagog Agpa), Przemysław Wyszyński (Komandor, Robot, Hibernator, Radio).

Premiera w cobotę (2 lutego 2019 roku) o godz. 18.00 na antenie radiowej Dwójki.