Łukasz Szewczyk03.02.2019 (16:46)79 komentarzy

Wiosna Biedronia: Odpolitycznienie mediów publicznych, darmowy dostęp do internetu, cyfrowa Polska

Robert Biedroń ogłasza nazwę nowej partii i zapowiada m.in. cyfrową Polskę i odpolitycznienie mediów publicznych.
Konwencja Wiosny Roberta Biedronia / Fot. facebook.com/wiosnabiedronia
Konwencja Wiosny Roberta Biedronia / Fot. facebook.com/wiosnabiedronia
W niedzielę (3 lutego 2019 roku) odbyła się długo zapowiadana konwencja Roberta Biedronia. Podczas spotkania z 7 tys. zwolenników ogłoszono, że nowa partia będzie nosiła nazwę Wiosna. Przedstawiono także liderów oraz zaprezentowano założenia programowe m.in. w zakresie mediów publicznych.
Podczas wystąpienia Robert Biedroń zadeklarował odpolitycznienie mediów publicznych. Jak zapowiada polityk, zarządy mediów publicznych będą wybierane w konkursach przez komisję konkursową, w skład której nie będą wchodzić politycy, a przedstawiciele dziennikarzy i innych zawodów związanych z mediami. Dodatkowo wszystkie wydatki mediów publicznych (w tym wynagrodzenia) mają być jawne i dostępne dla każdego. Zapowiedziano też likwidację Rady Mediów Narodowych oraz reformę KRRiT.

Jedna z kolejnych deklaracji jest bezpłatny dostęp do Internetu w całej Polsce. Celem jest umożliwienie łączenia się z siecią z dowolnego miejsca w kraju. Jak zauważa Biedroń, właściwe technologie są już dostępne, a część miast i instytucji udostępnia sieć bezpłatnie. I przekonuje, że to dobra podstawa do rozszerzenia systemu na cały kraj.

Powszechny dostęp do internetu ma być przepustką do cyfrowej administracji, tak by każdy mógł skorzystać z usług publicznych na wyciągnięcie ręki.

"Obecnie tracimy całe tygodnie w oczekiwaniu na decyzje administracyjne. Wyeliminujemy niepotrzebne procedury, na przykład uzyskanie zaświadczenia o niekaralności i innych dokumentów powielające informacje, które i tak już znajdują się w bazach państwowych. Wszystkie pozostałe scyfryzujemy, tak że będzie można załatwić je w internecie. Załatwianie codziennych spraw nie będzie wymagać długich podróży - kwestie takie jak wymiana paszportu będzie można załatwić z domu lub w najbliższym urzędzie. Wszystkie inne procedury będą delegowane na jak najniższy poziom samorządu terytorialnego - żeby móc załatwić sprawę najbliżej miejsca zamieszkania lub pracy. Dzięki temu dobrze opłacani urzędnicy, zamiast przybijaniem pieczątek, zajmą się rozwiązywaniem realnych problemów ludzi." - czytamy w programie Wiosny.

Ogłoszony dziś program jest znacznie szerszy i dotyczy takich dziedzin jak m.in. opieka zdrowotna, szkoła, polityka rodzinna, transformacja energetyczna, prawa kobiet, godna praca, innowacyjna nauka, Unia Europejska blisko ludzi, emerytury, transport publiczny, deglomeracja, równość, partycypacja obywatelska, sprawne państwo, kultura, nowoczesna przedsiębiorczość, świeckie państwo oraz komisja sprawiedliwości i pojednania.

Jednocześnie w sieci zadebiutowała strona internetowa nowej partii. Ruszyły także kanały w mediach społecznościowych: Instagram, Facebook, Twitter oraz Youtube.

Komentarze (1 - 10 z 79)

Tylko liczy się głosy na wyborach, aby wygrać wybory!
 20  
A odpolitycznienie mediów prywatnych to już ci hipokryto nie odpowiada? Bo co, tv.N wspiera lgbt i Ciebie w roli kandydata na prezydenta?!

Mam nadzieję,że ta wiosna będzie oznaczać jesień i to mroźną dla POkemonów ;D


buuuuuuuuuuuuuuuuuahahahaahhahahaah!!!
 24  
A odpolitycznienie mediów prywatnych to już ci hipokryto nie odpowiada? Bo co, tv.N wspiera lgbt i Ciebie w roli kandydata na prezydenta?!
Media prywatne to sobie mogą wspierać. Nikt nie ma z tym problemu, ze RepublikaTV czy inne prawicowe media wspierają prawicowe rządy. Ale na media publiczne idzie kasa zarówno lewaków jak i prawaków, więc wypadałoby aby były obiektywne, a nie przejęte przez jedną lub drugą opcję.
 4  
Media prywatne - właśnie dlatego, że są prywatne - powinny być pod wyjątkowym nadzorem, szczególnie jeśli nie są w polskich rękach. I proszę nie porównuj niszowej Republiki do tv.nów, bo to inna kategoria wagowa....
 3  
kolejny WYBAWCA . a media 2 to portal polityczny ?
 27  
@dzony'Bi -
jeszcze za smarkaty jesteś i masz mleko pod nosem dlatego zadajesz tak 'mądre' pytania.
Media prywatne odpolitycznione? Nie żyjemy w komunie jak ty dzieciaku byś chciał, media prywatne mogą se robić co chcą nic nikomu do tego, ja ci do gara nie zaglądam. A Media Publiczne powinny być apolityczne, niezależnie od władzy jaka nam miłościwie panuje.
 5  
Panie Biedroń, nie ośmieszają się Pan. A Wy, lepiej poczytajcie w jakiej kondycji jest jego Słupsk!
 12  
Tej wiosny to prawdziwi Polacy zrobią mu jesień średniowiecza.
 18  
@dzony'B -
Media prywatne odpolitycznione?media prywatne mogą se robić co chcą nic nikomu do tego
Typowa lewacka, anarchistyczna logika spod znaku "róbta co chceta"

#ta piiiiii....
;D
 0  
Kolejny PO-PIS. Dużo krzyczy mało robi a na koniec minie jak ta "WIOSNA".
 7  

Polecamy