Łukasz Szewczyk04.02.2019 (16:28)6 komentarzy

Oscarowe premiery filmowe w lutym na Canal+

W tym miesiącu po raz 91. zostaną przyznane Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Z tej okazji Canal+ przygotował program składający się z kilkunastu filmów, które brały udział w konkursie w ubiegłym roku. Wśród propozycji m.in.: "Nić widmo", "Cudowny chłopak", "Wszystkie pieniądze świata", "Zniewaga", "Czwarta władza"
"Cudowny chłopak"
Widzowie Canal+ będą mieli okazję zobaczyć obraz nagrodzony Oscarem za najlepsze kostiumy oraz nominowany w pięciu innych kategoriach - "Nić widmo" (9 lutego). Wysublimowany film laureata Złotej Palmy, Paula Thomasa Andersona ("Aż poleje się krew", "Magnolia"), to opowieść o wielkiej modzie i jeszcze większej miłości. W rolach głównych trzykrotnie uhonorowany Oscarem Daniel Day-Lewis oraz pochodząca z Luksemburga aktorka Vicky Krieps.
Niezwykle wzruszającą, a jednocześnie przezabawną propozycją jest "Cudowny chłopak" (16 lutego) na podstawie bestsellera o tym samym tytule autorstwa R. J. Palacio. W postaci rodziców chłopca ze zdeformowaną od urodzenia twarzą wcielili się laureatka Oscara Julia Roberts oraz Owen Wilson. Film nominowany do Oscara za najlepszą charakteryzację.

Tydzień później premierowo zostanie wyemitowany obraz Ridleya Scotta, jednego z najbardziej cenionych współczesnych reżyserów hollywoodzkich - "Wszystkie pieniądze świata" (23 lutego). Film inspirowany jest prawdziwą historią rodziny miliardera Jeana Paula Getty'ego. W rolach głównych nagrodzona Złotym Globem Michelle Williams oraz laureat Oscara Christopher Plummer.

Ostatnia z premierowych produkcji zostanie wyemitowana w wieczór oscarowy. Na ten dzień Canal+ przygotował oparty na faktach film "Czwarta władza" (24 lutego) w reżyserii trzykrotnego laureata Oscara® Stevena Spielberga. W rolach głównych najwybitniejsi współcześni aktorzy: zdobywczyni trzech Oscarów i siedmiu Złotych Globów Maryl Streep oraz dwukrotnie uhonorowany tą najważniejszą nagrodą filmową Tom Hanks. Obraz zdobył dwie nominacje.

Ponadto w lutym w ramach cyklu na antenie Canal+ pojawią się: "Czas mroku" z Garym Oldmanem w roli Winstona Churchilla, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" z brawurowymi popisami aktorskimi Frances McDormand i Sama Rockwella (Oscary w kategoriach Najlepsza aktorka pierwszoplanowa oraz Najlepszy aktor drugoplanowy), film historyczny "Powiernik królowej" z Judi Dench w roli królowej Wiktorii (dwie nominacje), kontynuacja kultowej serii science-fiction "Wojna o planetę małp" ze spektakularnymi efektami specjalnymi (jedna nominacja), baśń dla dorosłych "Kształt wody" uznana przez członków Akademii z film roku (Oscary w kategoriach Najlepszy film roku, Najlepszy reżyser, Najlepsza scenografia, Najlepsza muzyka oryginalna), animacja o sympatycznym byczku "Fernando" oraz ambitny artystyczny eksperyment "Twój Vincent", współtworzony przez Polaków (oba filmy nominowane w kategorii Najlepszy film animowany), a także widowiskowy "Król rozrywki" z Hugh Jackmanem w roli słynnego cyrkowca P. T. Barnuma (jedna nominacja").

W sobotę 23 lutego Canal+ Film zaprasza również na Wieczór z najlepszym filmem zagranicznym 2018 roku. W programie nagrodzona Oscarem "Fantastyczna kobieta", emitowana pierwszy raz w polskiej telewizji "Zniewaga", film uhonorowany Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes "The Square", "Niemiłość", czyli dzieło Andrieja Zwiagincewa, twórcy najgłośniejszych współczesnych filmów rosyjskich oraz węgierski kandydat "Dusza i ciało".

Ponadto, tylko w Canal+ w nocy z 24 na 25 lutego transmisja Gali wręczenia Oscarów. O statuetkę walczy m.in. "Zimna wojna"

Komentarze (1 - 6 z 6)

A filmy w 4k już wypłynęły że stanów czy dalej czekamy na odprawę celna w LA
 10  
Malo jest promocji na canal+ w nc+ a filmy fajne
 4  
"cudowny chłopak" bardzo fajny film i dubbing bardzo dobrze zmontowany, całość obejrzałem z przyjemnością.
 2  
Fantastyczny moment,żeby po raz kolejny puścić to samo! Nowy wymiar telewizji, powtórka+ ;)
 3  
Idź w Polsacie oglądać Kiepskich, a w czasie 15 minutowych reklam dowiesz się, że mama nie prała Cię w Perwollu i dlatego jesteś taki ciemny.
 4  
ja przystało na dumnie tytułującego się barana, twój wpis jedynie potwierdza, że nim jesteś. A do tego jesteś też nc lizusem.

p.s.
POlsatu nie oglądam.
 5