Łukasz Szewczyk04.02.2019 (16:41)4 komentarze

HBO: Ruszyły zdjęcia do trzeciego sezonu serialu "Wataha"

Z Olgą Chajdas w roli reżyserki i Tomaszem Augustynkiem ponownie w roli operatora HBO właśnie rozpoczęło w Warszawie zdjęcia do trzeciego sezonu "Watahy". Już w przyszłym tygodniu ekipa wybiera się na kolejne miesiące w Bieszczady. Prace na planie potrwają do czerwca.
"Wataha" w HBO
Na plan serialu wracają Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski.
- Granica między Ukrainą a Polską, a tym samym Unią Europejską ciągle nas inspiruje, a nasze Bieszczady są po prostu piękne i fascynujące. Wracamy tam, bo gdzie jak nie w Bieszczadach można nakręcić trzeci sezon "Watahy". Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy - mówi Bogumił Lipski, producent Watahy z ramienia HBO.

- Cieszymy się, że możemy powrócić do wyjątkowej scenerii Bieszczad, by zrealizować kolejny sezon jednego z naszych najbardziej popularnych seriali. Jak udowodniły poprzednie sezony "Watahy" oraz nasz najnowszy polski serial "Ślepnąc od świateł" jest zapotrzebowanie na polskie produkcje nie tylko na lokalnym rynku, ale również w Europie Środkowej i poza nią - powiedział Johnathan Young, VP Original Programming and Production, HBO Central Europe.

Za scenariusz trzeciego sezonu Watahy odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek.

Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentem nadzorującym ze strony ATM GRUPA jest Andrzej Muszyński, a producentem liniowym ATM GRUPA Grzegorz Olkowski.

Oba dotychczasowe sezony "Watahy" można oglądać w HBO GO.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Pytanie tylko po co?
Żeby potem nie było odcinania kuponów jak w przypadku Wikingów i robienia historii na siłę. Drugi sezon wydaje się że świetnie zepnął 2 sezony.
Z drugiej strony skoro jest popyt .... Ale żeby później nie było płaczu że to już nie ten sam serial co kiedyś.
 3  
Drugi sezon był świetnym uzupełnieniem do pierwszego. Mam nadzieję, że scenarzyści staną na wysokości zadania i nie napiszą scenariusza tylko dla zarobku.
 8  
a niebawem Wataha - Geneza.. lecz najpierw Watacha - ostatnie starcie..

Do historii kinematografii przechodzą produkcje, które zostawiają widza z uczuciem niedosytu. Wtedy mamy dzieło, a nie kolejny niekończący się tasiemiec. Już niejeden serial został spieprzony przez żądnych zarobku producentów.
 1  
Kolejna moda na sukces. Brawo HBO. Nie jakością to ilością
 0