Łukasz Szewczyk05.02.2019 (13:23)10 komentarzy

Wysyp polskich nowości i specjalny spot na wiosnę w Discovery Channel (wideo)

Discovery Channel przedstawia wiosenną ramówkę w wyjątkowym spocie, będącym połączeniem świata animowanego z realnymi bohaterami nagranymi przy użyciu specjalnej technologii, z wykorzystaniem efektu "bullet-time". Na wiosnę 2019 stacja przygotowała 8 nowych, polskich produkcji oraz 4 kontynuacje.
Wysyp polskich nowości i specjalny spot na wiosnę w Discovery Channel (wideo)
W rytmie "This is a man's world" gwiazdy wiosennej ramówki prezentują zarówno nowe, jak i powracające na antenę programy. - Discovery Channel od zawsze inspiruje i zachęca do poszerzania swoich horyzontów. Naszymi bohaterami są zwykli ludzie realizujący swoje wielkie pasje. Ich historie przedstawiamy w najwyższej jakości produkcjach, w dynamiczny, ciekawy i nowoczesny sposób. Taki też jest nasz wiosenny spot. Wykorzystaliśmy "bullet-time", czyli efekt polegający na zatrzymaniu akcji oraz płynnym obrocie dookoła postaci. Zdjęcia wykonano przy użyciu 80 aparatów rozmieszczonych na okręgu oraz kamery zapisującej obraz z prędkością 1000 klatek na sekundę - to największy taki efekt bullet time w Polsce. Wszystko to w połączeniu z animacją świata naszych programów dało fantastyczny efekt, który mamy nadzieję, spodoba się także widzom - mówi Przemysław Kwiatkowski, Dyrektor Działu kanałów tematycznych factual TVN i Discovery Polska.

Wśród wiosennych nowości na antenie Discovery Channel widzowie zobaczą serię "Ciężarówką przez Wietnam" (premiera 19.02. o godz. 21:00). Dawid Andres przemierzył swoim truckiem Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz. Nadeszła pora, by szoferkę TVN Turbo zamienił na Discovery Channel i wyruszył w nową podróż. Tym razem polski kierowca pokona kilometry trudnych i niebezpiecznych tras w Azji. Jak zwykle w swoim stylu zboczy z drogi, by odkryć najciekawsze miejsca oraz doświadczyć nowych wrażeń.

Kolejna nowość to "Granice wytrzymałości Zachara" (premiera 19.03. o godz. 22:00). Były żołnierz wojsk specjalnych zabierze widzów na ekstremalną wyprawę w Góry Izerskie. Wojciech Zacharków pokaże, jak przetrwać 10 dni zimą, w skrajnie trudnych warunkach, mając przy sobie jedynie nóż i krzesiwo. W programie będziemy świadkami skrajnego wyczerpania Zachara, pięknych krajobrazów oraz walki o przetrwanie i dotarcie do granic ludzkiej wytrzymałości.

Z kolei "Lotnisko" (premiera 12.04. o godz. 21:00) to potężny organizm funkcjonujący na pełnych obrotach 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. To także skomplikowane, obostrzone surowymi przepisami procesy oraz praca setek profesjonalistów i pasjonatów, na barkach których spoczywa bezpieczeństwo milionów pasażerów. Discovery Channel dotrze z kamerami w miejsca niedostępne dla podróżujących.

Los Angeles. To tutaj podobno spełniają się marzenia. W programie "Klasyczny amerykański sen" (premiera 29.03. godz. 22:00) pokażemy Polaków, którym udało się zamienić pasję do samochodów w potężny biznes i tym samym zrealizować swój American Dream. Zdradzimy patenty, dzięki którym sprowadzanie amerykańskich aut do Polski przynosi realne pieniądze oraz podpowiemy, w jakie auta opłaca się zainwestować.

Słabości do czterech kółek nie można też odmówić Rafałowi i Grzegorzowi z programu "Odjazdowe bryki braci Collins" (premiera 6.03. godz. 22:00). Rodzeństwo z Legnicy za marzeniami wyjechało do Wielkiej Brytanii, gdzie otworzyli warsztat samochodowy. Nieprzeciętny tuning sprawia, że auta w rękach naszych rodaków stają się istnymi dziełami sztuki, a do grona ich klientów należą gwiazdy takie jak Cristiano Ronaldo czy Rita Ora.

Londyn stał się drugim domem również dla założycieli firmy HAWK. Jej pracownicy dbają, by tysiące ton śmieci generowanych przez 8 milionów mieszkańców tej aglomeracji nie trafiało na ulicę, lecz do wyznaczonych do ich składowania i utylizowania miejsc. "Brudna robota - czysty zysk" (premiera 1.05. godz. 22:00) to program ukazujący pracę Polaków, którzy każdego dnia przemierzają wąskie brytyjskie uliczki wielkimi, specjalistycznymi ciężarówkami w poszukiwaniu śmieci i zysku.

Są wytrwałe i silne, żadnej pracy się nie boją. "Specjalistki" (premiera 6.05. godz. 21:00) przełamują wszelkie stereotypy i udowadniają, że podział na profesje damskie i męskie nie istnieje. Prowadzą tiry, pracują w tartaku, jako operatorki żurawi i strażaczki. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych, a wykonywany zawód to ich prawdziwa pasja!

Sprawdzimy także "Jak funkcjonuje miasto" (premiera w lipcu). Na przykładzie Warszawy zdradzimy kulisy zarządzania metropolią i poszczególnymi elementami miejskiej infrastruktury. Przedstawimy ludzi, którzy dbają o bezpieczeństwo, wygodę i komfort życia mieszkańców.

Wśród zagranicznych nowości zobaczymy m.in. "Pojedynki Eda Stafforda" (premiera 3.02. godz. 15:00) oraz program "Ziemia tygrysów" (premiera w marcu). Oczywiście nie zabraknie również kontynuacji znanych i lubianych formatów. Powrócą między innymi: "Złomowisko PL" (premiera 20.02. godz. 21:00), "Zawodowcy" (premiera 11.03. godz. 21:00), "Nietypowe transporty" (premiera 30.04. godz. 21:00), "Porty" (premiera 14.05. godz. 22:00), "Fani czterech kółek" (premiera 10.02. godz. 23:00), "Parker na złotym szlaku" (premiera 6.06. godz. 21:00), "Gorączka złota: Rzeka skarbów" (premiera 28.03. godz. 21:00), "Warsztat reaktywacja" (premiera 6.02. godz. 22:00), "Klan z Alaski" (premiera 9.05. godz. 22:00), "Amerykański Chopper: Powrót legendy" (premiera 6.04. godz. 22:00), oraz kolejne odcinki "Gorączki złota" (premierowe odcinki w czwartki godz. 21:00).

Komentarze (1 - 10 z 10)

No, dawać. więcej o śmieciach złomie i żulach. tego pragną prostaccy Polacy. Nie pamietam kiedy zaglądałem na ten (wspaniały kiedyś, śmieciowy teraz) kanał.
 3  
Kiedyś niezły kanał a teraz...przerywają mi reklamy jakimś programem
 6  
No co? Discovery,czyli nowy właściciel tvnu, trzyma poziom,żeby zadowolić swoich widzów ;D
 4  
Odmóżdżaczy ciąg dalszy, śmieci z poddaszy, odpicuj mi brykę, majtki czy inną kupę, zbieranie złomu, warsztaty, klany, lombardy... cały wyreżyserowany badziew dla lemingów.
 5  
Lepsze już polskie śmieci niż amerykańskie, które do niedawna zalewały polskie kanały. Co byście chcieli na tym discovery oglądać jak kopulują jaszczurki? Czy gapić się w kosmos godzinami? To jest waszym zdaniem rozrywka? każdy narzeka, ale sam niczego nigdy nie wymyśli. Na szczęście macie kanały z wyższej półki: TVP Republika, Polonia1, czy Tele5, które możecie oglądać do woli przy piwku z kolegami. Rozrywka murowana.
 9  
Jak wam sie nie podoba to idźcie jeden z drugim do kościoła. Nikt wam nie każe tego oglądać. Nie twierdzę że to programy z wyższej półki ale jako rozrywkowe spełniają swoją funkcję i mają swoich fanów. Do chipsów i piwka w kręgu znajomych lepsze to niż ukryta prawda, rolnik szuka żony, czy inne kobiece programy. No chyba że wolicie te kobiece, to sorry...
 6  
Już z 5 lat nie oglądałem Discovery dłużej niż 2 min. bo co włączę to albo reklamy, albo jakiś chłam. Widzę, że na wiosnę nie będzie lepiej.
 2  
Co za chłam, ten kanał skończył się lata temu jeszcze za czasów analogowej kablówki.Kto teraz za to płaci to kiep i naftalina.
 7  
Discovery to DNO i DNO DNA.
Żeby tak zniszczyć kiegyś świetny dokumentalny kanał !!!
Ktoś się bardzo postarał.
 2  
Jak wam sie nie podoba to idźcie jeden z drugim do kościoła. Nikt wam nie każe tego oglądać. Nie twierdzę że to programy z wyższej półki ale jako rozrywkowe spełniają swoją funkcję i mają swoich fanów. Do chipsów i piwka w kręgu znajomych lepsze to niż ukryta prawda, rolnik szuka żony, czy inne kobiece programy. No chyba że wolicie te kobiece, to sorry...
Ja i do kościoła chodzę i kiedyś w/w kanał oglądałem,teraz kiedy go nie włączę to reklama leci.
 2