Łukasz Szewczyk07.02.2019 (10:57)brak komentarzy

Apple Pay już dostępne na Allegro

Od czwartku (7 lutego 2019 roku) użytkownicy internetowej platformy Allegro mogą robić zakupy używając Apple Pay w aplikacji mobilnej Allegro
Aplikacja Allegro
Rozwiązania tworzone z myślą o urządzeniach mobilnych bezsprzecznie uważane są za przyszłość zakupów w sieci, ponieważ klienci praktycznie się nie rozstają się ze swoimi smartfonami. Dzięki temu mogą kupować produkty wszędzie i o każdej porze. Cała platforma Allegro zmienia się w ten sposób, żeby klienci mogli kupować przez smartfony z taką samą łatwością jak na komputerze. Ponad 60 proc. wszystkich wizyt na Allegro pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Aplikacja mobilna Wdrożenie Apple Pay sprawi, że dla wszystkich fanów iPhone-ów zakupy będą jeszcze wygodniejsze.
- Klienci Allegro przyzwyczaili się już, że ich ulubiony sklep mieści się w ich własnej kieszeni. Dzięki temu robienie zakupów mogą pogodzić z napiętym grafikiem codziennych zajęć, a zaoszczędzony czas przeznaczyć dużo ważniejsze sprawy. Na znalezienie i wybór najlepszej oferty trzeba poświęcić chwilę, ale już samo rozliczenie transakcji powinno być niezauważalne - tłumaczy Francois Nuyts, prezes Allegro. - Przyglądamy się światowym trendom i widzimy czego obecnie oczekują klienci. Chcemy być gotowi, żeby w pełni sprostać tym oczekiwaniom. W tym roku rozpoczęliśmy ambitny projekt, który zmieni sposób w jaki klienci wyszukują produkty na Allegro. Łatwiej będzie podjąć decyzję i wyłowić najlepszą ofertę sposób 90 milionów obecnie dostępnych na platformie. Mobilne metody płatności takie jak Apple Pay oraz inne usługi, które towarzyszą zakupom na Allegro są niezbędne, żeby klienci byli jeszcze bardziej zadowoleni z zakupów na naszej platformie- dodaje Nuyts.

Klienci Allegro będą mogli korzystać z Apple Pay w intuicyjny sposób. Głównymi zaletami tego rozwiązania są wygoda, bezpieczeństwo i ochrona prywatności. Apple Pay pozwala na przechowywanie danych karty płatniczej w telefonie i realizowanie płatności dosłownie za pomocą jednego kliknięcia. W trakcie transakcji nikt nie otrzymuje dostępu ani nie przechowuje danych klientów. Aplikacja Allegro już teraz umożliwia dodawanie kart płatniczych i wygodną płatność w formule one-click. Inne metody mobilnych płatności dostępne na Allegro to Google Pay oraz BLIK.