Łukasz Szewczyk13.02.2019 (12:43)12 komentarzy

Zmiany w cyfrowej prenumeracie Gazety Wyborczej. Wygodniejszy dostęp do treści, mobilnie i dla bliskich

Od środy (13 lutego 2019 roku) Gazeta Wyborcza oferuje swoim cyfrowym prenumeratorom szereg nowości i udogodnień. Poza dostępem do serwisów Wyborcza.pl subskrybenci każdego z pakietów dostają teraz nielimitowany dostęp do płatnej aplikacji mobilnej dziennika. Mogą też korzystać z przeglądu pełnego drukowanego wydania w wygodnym czytniku oraz podzielić się ciekawym tekstem ze znajomymi.
Nowa Wyborcza.pl
- 2019 to kluczowy rok w konsekwentnej cyfrowej transformacji Gazety Wyborczej, której 30-lecie będziemy świętować już niebawem. Od kilku miesięcy obserwujemy znaczne zwiększenie zainteresowania treściami dziennika w internecie, co ma swoje odzwierciedlenie zarówno w ruchu na Wyborcza.pl i zaangażowaniu odbiorców serwisu, jak i w wynikach sprzedaży prenumeraty cyfrowej. Chcemy, żeby serwis Wyborcza.pl oferował nie tylko dziennikarstwo najwyższej próby i poczucie przynależności, ale także wygodę i przyjemność korzystania, dlatego wprowadzamy kolejne udogodnienia dla naszych subskrybentów - komentuje Jerzy Wójcik, wydawca "Gazety Wyborczej".
W ramach wszystkich pakietów prenumeraty cyfrowej Gazety Wyborczej użytkownicy mogą czytać artykuły w serwisie Wyborcza.pl, w tym teksty z magazynów i tygodników dziennika, jak np. "Duży Format", "Magazyn Świąteczny" czy "Ale Historia", a także materiały z 24 serwisów lokalnych oraz serwisu Wysokieobcasy.pl. Od teraz w każdym pakiecie prenumeratorzy otrzymują także dostęp do płatnej aplikacji Wyborcza.pl przygotowanej na systemy iOS i Android oraz wersji cyfrowej epub i mobi na czytniki. Tylko subskrybenci Gazety Wyborczej mają możliwość komentowania artykułów w serwisach czy zapisywania wybranych materiałów do przeczytania na później. Prenumeratorzy mogą też wysyłać swoim bliskim "odblokowane" artykuły, które im się szczególnie podobają, jak również skorzystać z funkcji czytnika online na Wyborcza.pl, w którym dostępne jest wydanie "Gazety Wyborczej" w tradycyjnej wersji.

Nowością w pakiecie Wyborcza Premiumdwa dodatkowe dostępy do treści Gazety Wyborczej dla bliskich. Każdy z nich to osobne konto z własnym hasłem czy systemem rekomendacji. Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie zostało przygotowane z myślą o rodzinach lub grupach przyjaciół. Oprócz tego subskrybenci pakietu Premium mogą korzystać z serwisu i aplikacji Książki. Magazyn do czytania i aplikacji Wysokie Obcasy Extra oraz mają nielimitowany dostęp do cyfrowego archiwum ponad 4 mln tekstów "Gazety Wyborczej" opublikowanych od 1989 roku.

- Wobec rosnącego grona czytelników cyfrowej Gazety Wyborczej, którzy zdecydowali się na prenumeratę, czujemy szczególne zobowiązanie - w oparciu o ich komentarze, listy i sugestie udoskonalamy serwis, zarówno w obszarze treści, jak i rozwiązań technicznych. Zmiany wprowadzone tym razem koncentrują się wygodzie korzystania z cyfrowych materiałów - stąd dodanie nielimitowanego dostępu do aplikacji Wyborczej do każdego pakietu. Wielu czytelników ceni sobie możliwość przejrzenia porannego wydania Gazety Wyborczej w wersji jak z kiosku, dlatego od teraz dajemy im taką możliwość na Wyborcza.pl. Natomiast pakiet Wyborcza Premium zawiera dwa dodatkowe dostępy dla bliskich, pozwalając np. na podzielenie się rachunkiem za prenumeratę jak w przypadku Netflixa czy Spotify - dodaje Danuta Breguła, dyrektor ds. strategii i rozwoju online "Gazety Wyborczej".

Wszystkie nowości w ofercie cyfrowej Gazety Wyborczej są dostępne dla obecnych prenumeratorów. Nowym subskrybentom zespół dziennika proponuje prenumeratę w różnych wariantach cenowych. Dotychczasowe ceny pakietów Wyborcza i Wyborcza Premium (odpowiednio 19,90 i 29,90 zł za miesiąc) będą dostępne tylko dla osób, które zdecydują się na płatności autoodnawialne dokonane kartą lub przez serwis PayPal. Z kolei cena pakietów miesięcznych przy zakupie jednorazowej subskrypcji wyniesie 25 zł za pakiet Wyborcza oraz 39 zł za Wyborcza Premium. Zmiany obejmą też ceny pakietów kwartalnych i rocznych.

Cyfrowa prenumerata Gazety Wyborczej - nowa oferta standardowa (od 13.02.2019)
Cyfrowa prenumerata Gazety Wyborczej - nowa oferta standardowa (od 13.02.2019)
Nową ofertę cyfrową Gazety Wyborczej promuje kampania prowadzona w serwisach Wyborcza.pl, w mediach społecznościowych i na łamach dziennika.

Komentarze (1 - 10 z 12)

Czyżby takiej atrakcyjnej i poczytnej gazety nikt nie chciał czytać?
 8  
Czyżby takiej atrakcyjnej i poczytnej gazety nikt nie chciał czytać?
Biorąc pod uwagę ponad 133 tys. cyfrowych prenumeratorów na koniec roku to faktycznie "nikt". Inna tytuły mogą tylko pomarzyć o takich wynikach ;)
 2  
Szkoda, że w wersji Premium nie ma dostępu do TOK FM
 1  
Towar słabo schodzi, więc trzeba o sobie przypomnieć. Wyraz "premium" na niektórych robi duże wrażenie, choć w dzisiejszych czasach, premium często oznacza premjum.

p.s.
a teraz znikam, bo zaraz pojawi się taki tałi ta pii. ormo nie śpi, ormo czuwa...
 1  
Biorąc pod uwagę ponad 133 tys. cyfrowych prenumeratorów na koniec roku to faktycznie "nikt". Inna tytuły mogą tylko pomarzyć o takich wynikach ;)
Bogactwo biorąc pod uwagę, że X lat temu GW w formie papierowej sprzedawała się po milionie dziennie. 150 tys. to będzie max i to tylko dlatego, że za darmo do papierowego wydania dołączają kody dostępu.
 6  
gw imponuje tobie, a ty imponujesz mnie... czyli jednak można być kulturalnym i merytorycznym? :-)

#bravo wy...
 3  
@johny'B
Mnie imponuje to ilu agentów, komunistów jest w najbliższym otoczeniu twojego prezia, którego codziennie tu na forum po tyłku liżesz.
Drużyna pierścienia 13.02.2019 (18:25:46)
 1  
@up
Tyłek prezia lśni jak psu jajka na wiosne:-)
 1  
I mamy kolejne taśmy kłamców z ministerstwa w sprawie dzików?

Czy w pisdomościach o tym powiedzą?
misiaczek o srebrnych 16 ustach 13.02.2019 (19:30:33)
 1  
A ty nieustannie mnie brzydzisz. Bleeee...
Gnida pisowska :(
Fuj
Tak mi przykro! ;D
 4