Łukasz Szewczyk13.02.2019 (16:22)brak komentarzy

NBCUniversal zakupiło serial "The Murders". Premiera na kanale 13 Ulica w 2019 roku

NBCUniversal International Networks ogłosiło zakup serialu "The Murders" -- nowej produkcji od About Premium Content (APC), która zostanie wyemitowana na kanałach NBCUniversal w Europie i Afryce. Osiem godzinnych odcinków pojawi się na kanale 13 Ulica w Polsce jeszcze w 2019 roku.
13 Ulica
"The Murders" to serial kryminalny opowiadający o młodej, zdeterminowanej, ale nie nieomylnej detektyw Kate Jameson (w tej roli Jessica Lucas znana m.in. z "Gotham" czy "Life as we know it"), która pewnego dnia popełnia fatalny w skutkach błąd i robi wszystko, by naprawić koszmarną pomyłkę. Jednocześnie bohaterka przez cały czas próbuje dorównać swojemu nieżyjącemu ojcu, który zginął na służbie. W scenerii tętniącego życiem Vancouver Kate mierzy się z poczuciem winy, trudnymi relacjami w życiu prywatnym i zawodowym, ale przede wszystkim prowadzi trudne kryminalne śledztwa, które zweryfikują wyznawane przez nią wartości i lojalność. W świecie opanowanym przez zaawansowaną technologię każdy przypadek morderstwa jest skrupulatnie badany za pomocą wszelkich nowoczesnych środków, które poprzez angażowanie pięciu zmysłów, pomagają śledczym w odkrywaniu prawdy.
W obsadzie serialu pojawią się również Dylan Bruce jako detektyw Nolan Wells, partner Kate w Wydziale Zabójstw, Lochlyn Munro w roli Mike'a Huntleya, byłego przyjaciela jej ojca; Terry Chen jako Bill Chen oraz Luvia Peterson jako Meg Harris, przyjaciółka Kate z pracy. Rolę Rity Gallo, matki głównej bohaterki, zagra Venus Terzo (Arrow).

- Tematyka oraz wciągająca fabuła The Murders sprawiają, że jest pod każdym względem idealnym serialem dla naszych kanałów - powiedział Steve Patscheck, EVP Global Programming, NBCUniversal International Networks. - Szorstki, pełen silnych postaci dramat kryminalny, potwierdza nasze zaangażowanie w dostarczanie widzom wysokiej jakości kontentu. Nie możemy doczekać się, aż zaprezentujemy The Murders widzom w Europie i Afryce - dodał.

"The Murders" to produkcja Muse Entertainment we współpracy z CityTV, które jest częścią Rogers Media. Damon Vignale jest twórcą, showrunnerem i producentem wykonawczym serialu wraz z Jesse'em Prupasem, Michaelem Prupasem, Shawnem Williamsonem, Jamiem Goehringeme i Jessiką Lucas. Arielle Boisvert jest producentką. APC nadzoruje sprzedaż międzynarodową.