Łukasz Szewczyk14.02.2019 (17:33)brak komentarzy

Śmierć to początek historii. Premiera serialu "Korner" w kwietniu na 13 Ulicy

W kwietniu 2019 roku kanał 13 Ulica wyemituje pierwszy odcinek trzymającej w napięciu produkcji opowiadającej o lekarce medycyny sądowej, Jenny Cooper, która bada sprawy podejrzanych zabójstw na terenie Toronto. Pomimo prywatnej tragedii i problemów tytułowa bohaterka zawsze zrobi wszystko, by dotrzeć do prawdy.
Premiera serialu "Korner" w kwietniu na 13 Ulicy
Serial Koroner powstał na podstawie bestsellerowej serii książek M.R. Halla o tym samym tytule. Bohaterką produkcji jest Jenny Cooper (w tej roli Serinda Swan) - lekarka medycyny sądowej badająca sprawy podejrzanych zabójstw na terenie Toronto. Jenny w pracy daje się poznać jako odważna i zdeterminowana poszukiwaczka prawdy. Dzięki swojej błyskotliwości, intuicji i zaangażowaniu wraz z detektywem Donovanem McAvoyem oraz patologiem dr. Dwayne'em Allenem tworzą zespół, który rozwiązuje najbardziej zagadkowe przypadki śmierci. Bohaterka nie ma łatwo w życiu prywatnym: zmaga się z zaburzeniami lękowymi wywołanymi śmiercią męża i jednocześnie samotnie wychowuje nastoletniego syna.
W pierwszych odcinkach Jenny musi zbadać przyczynę śmierci nastolatka przebywającego w zakładzie poprawczym, odwiedzić luksusowy apartament, w którym umarł potentat rynku narkotykowego oraz wziąć udział w śledztwie dotyczącym znalezionego w lesie rozczłonkowanego ciała. W międzyczasie wydarzenia z przeszłości nie dają jej o sobie zapomnieć i wypływają w najmniej oczekiwanych momentach.

W obsadzie serialu pojawią się m.in. Roger Cross jako Donovan "Mac" McAvoy w roli detektywa partnerującego Jenny; Eric Bruneau w roli Liama, nowego sąsiada głównej bohaterki i Ehren Kassam jako Ross, czyli syn Jenny. Tamara Podemski zagra Alison Trent, ekscentryczną koleżankę tytułowej bohaterki; Alli Chung pojawi się w roli Taylor Kim, bystrej i młodej detektyw z wydziału zabójstw; Lovell Adams-Gray zagra dr. Dwayne'a Allena, idealistycznego patologa, a Saad Siddiqui pokaże się w roli dr. Neila Sharmy, psychiatry, który pomaga Jenny uporać się z jej demonami.

Premiera serialu "Korner" w kwietniu na 13 Ulicy
Polska premiera serialu "Koroner" 16 kwietnia 2019 roku (wtorek) o 21:00 na 13 Ulicy.