Łukasz Szewczyk14.02.2019 (19:15)9 komentarzy

Patriotyczna ramówka TVP ABC w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Aby upamiętnić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dziecięcy kanał TVP ABC wyemituje odcinek specjalny programu "Teleranek", który przybliży postać Inki - Danuty Siedzikówny. Na antenie będą emitowane także okolicznościowe teledyski patriotyczne.
TVP ABC
W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, kanał TVP ABC postanowił w "Teleranku" (1 marca, o godz. 13.55) przybliżyć historię niezwykłej dziewczyny - Danuty Siedzikówny. Inka, bo tak brzmiał jej pseudonim, jako sanitariuszka zaangażowana była w powojenną działalność żołnierzy AK, nazywanych "Żołnierzami Wyklętymi". Bóg, Honor, Ojczyzna - to wartości, którymi Inka kierowała się w życiu i za które życie to w konsekwencji oddała. Wspominamy jej dzieciństwo, rodzinę, młodość. Dowiadujemy się, jak to się stało, że mając zaledwie 17 lat, została aresztowana. A także skąd w tak młodym wieku wiedziała, lepiej niż niejeden dorosły, co to znaczy "zachować się jak trzeba"? W wędrówce śladami Inki towarzyszą nam: Kasia Malejonek - wokalistka; Marcin Kwaśny - aktor; Arkadiusz Gołębiewski - reżyser oraz Jacek Pawłowicz - dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. I to właśnie oni pomogą nam się dowiedzieć m.in., kim w dzisiejszych czasach jest bohater, co to jest honorowa postawa, jak wielką siłę daje wiara, a także jak dziś możemy przysłużyć się Polsce. Bowiem Bóg, Honor, Ojczyzna to wartości tak samo aktualne kiedyś, jak i dziś.
Jest wiele rodzajów miłości. "Dziś idę walczyć, Mamo" mówi o trzech z nich - miłości matczynej, dziecka do matki i tej do ojczyzny. Każda z nich jest tą najpiękniejszą formą miłości, bo zupełnie bezinteresowną. Przezwyciężającą wszystko, nawet największy strach. I to właśnie za jedną z nich, miłość do ojczyzny, "Ziutek" - żołnierz batalionu "Parasol", oddaje swoje życie. Honor i wolność to wartości przyświecające mu w jego ostatnich chwilach. Tak piękne, jak piękna jest pieśń "Dziś idę walczyć, Mamo."

Stacja przygotowała także teledysk "Taki kraj". Specjalnie dla TVP ABC sam Jan Pietrzak zmienił i dostosował do młodego widza słowa. Teledysk to symboliczna opowieść złożona z najważniejszych wydarzeń historii Polski z ostatnich stu lat. Począwszy od 1918 roku, spotkamy się z najbardziej wpływowymi Polakami, których działalność spowodowała, że Polska jest krajem wolnym. Całość została wzbogacona niezwykle plastyczną oprawą graficzną.

Komentarze (1 - 9 z 9)

No to juz k.wa jakis zart. Zeby mi male dzieci indoktrynowali swoimi fanaberiami?! A idzcie w PIS.dziec!
 5  
Ja pie....to już masakra, skandal aby małym dzieciom takie rzeczy puszczać!!!
 10  
Pisowska aberracja. Jak bolszewicy- już dzieci chcą indoktrynować?
Potrzebują - jak widać - bezmyślnych mas głosujących na nich w zamian za 500+
Chcą na potrzeby ich chorej ideologii wychować Pawlików Morozow ów?
 19  
Na szczęście nie wy lewackie świnie decydujecie o ramówce. A swoją drogą to co wy chcecie od żołnierzy wykletych i od ducha patriotyzmu
 1  
Na szczęście nie wy lewackie świnie decydujecie o ramówce.
Faktycznie nie my. Tylko szefowa tego kanaliku-czyli Karnowska- żona jednego z tych lizusów pisowskich, którym się wydawało, że kupią za kredyt Zetkę.
Oj skończy się wam pisiory po wyborach to bezkarne eldorado. Skończy.
 20  
Jak widać kadry którym się należy kształcić chcą od małego.
 24  
Jak wykonywać wyroki śmierci na wrogach ojczyzny - tego też będziecie uczyć dzieci? Między misiem Colargolem a kotem Filemonem gówniarze łykną.
 24  
ehh... lewusy jak zwykle z dezaprobatą na takie wychowanie, jeśli chodzi o własny kraj. A później w zaciszu domowym masturbacja, na jakimś amerykańskim filmie, gdy małolat salutuje przez flagą USA.
 16  
Hahahahaha, leżę pod stołem i turlam się ze śmiechu!.
Czy wiesz, że Twoją paragelię można leczyć? Chociaż Twoje dość prostackie wypowiedzi są raczej objawem dyssemii.- w takim wypadku niestety jest nieuleczalna.
Jednak proponuję byś spróbował chociaż skonsultować to z dobrym psychiatrą. To żaden wstyd. Zwłaszcza na tle twojego ugrupowania. Jako prawdziwy patriota możesz pójść np. z flagą do gabinetu, albo pieśnią patriotyczną na ustach.
Powodzenia w leczeniu.
 19