Łukasz Szewczyk14.02.2019 (21:54)49 komentarzy

Nowy serial historyczny, turniej z gwiazdami i kontynuacje - wiosna w TVP1

Historyczny serial "Stulecie Winnych" oraz rozrywkowy program "To był rok!" - to wiosenne nowości telewizyjnej Jedynki. W ramówce także kontynuacje sprawdzonych pozycji programowych.
Największą nowością wiosennej ramówki telewizyjnej Jedynki będzie też zrealizowany z wielkim rozmachem serial "Stulecie Winnych" (niedziela, godz. 20.15, od 3 marca) - opowiadający historię wielopokoleniowej rodziny Winnych, wplecioną w dramatyczne wydarzenia XX w. W obsadzie m.in.: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, a także aktorzy młodego pokolenia: Weronika Humaj, Karolina Bacia, Barbara Wypych, czy Tomasz Włosok.
Z kolei "To był rok!" (piątek, godz. 21.30, od 8 marca) to nowy, program rozrywkowy, który przeniesie widzów w dalszą i tą całkiem nieodległą przeszłość. Dwie gwiazdorskie drużyny, na czele których staną kapitanowie: Anna Mucha i Antoni Królikowski będą rywalizowały ze sobą w quizach, dotyczących, w każdym odcinku, jednego, wybranego roku - od lat 60. do początku XXI wieku. Prawdziwa podróż sentymentalna dla starszych widzów i wspaniała lekcja historii dla młodszych. Gospodynią programu będzie Marzena Rogalska.

Wiosna na antenie TVP1 to także nowe sezony pozycji serialowych: "Klan" (poniedziałek - piątek, godz. 18.00, od 25 lutego), "Korona Królów" (poniedziałek - czwartek, godz. 18.30, od 25 lutego, "Leśniczówka" (poniedziałek - środa, godz. 20.30, od 25 lutego), "Ojciec Mateusz" (czwartek, godz. 20.30, od 28 lutego)

Telewizyjna Jedynka kontynuuje także emisję "Sanatorium miłości" (niedziela, godz. 21.15), serialu "Echo serca" (wtorek, godz.21.40) czy też turnieju "Jaka to melodia?" (poniedziałek - sobota, godz. 17.25 i niedziela, godz. 18.35). W nowej odsłonie powraca także "The Wall. Wygraj marzenia" (piątek, godz. 20.35, od 1 marca).

Wiosną w TVP1 nie zabraknie spektakli Teatru Telewizji. Już 18 lutego transmisja sztuki "Chory z urojenia" Moliera z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Uwielbiana przez widzów, nieschodząca z afisza od ponad piętnastu lat, niezwykle śmieszna i wiecznie aktualna klasyczna komedia, zapewni widzom dużą porcję dobrej rozrywki. W roli tytułowej wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich aktorów - Andrzej Grabowski. 4 marca na antenie TVP1 zagości spektakl "Cena" - adaptacja słynnej powieści Waldemara Łysiaka w reżyserii Jerzego Zelnika, która premierę miała w 2000 roku. Autor rozprawia się w niej z tzw. wyborem mniejszego zła. 18 marca w Teatrze Telewizji pojawi się "Paradiso", barwna muzyczna podróż do lat trzydziestych przedwojennej Polski. W obsadzie plejada gwiazd, m.in.: Piotr Fronczewski, Jan Englert, Piotr Machalica, Wojciech Pszoniak, Witold Dębicki i Ewa Wiśniewska.

Stacja kontynuuje także "Wielkie Testy". Pierwszy z serii będzie zatytułowany: "Wielki Test. Sportowiec Stulecia" (27 lutego, godz. 21.00). Jedynka przypomni w nim najwybitniejszych polskich sportowców stulecia i ich największe sukcesy, rozpoczniemy też plebiscyt, w którym widzowie TVP będą mogli wybrać tego najlepszego z najlepszych.

Wiosna w TVP1 to także druga seria składającego się z 15 odcinków cyklu dokumentalnego, opowiadającego o początkach zorganizowanej przestępczości w Polsce - "Miasto gniewu" (wtorek, godz. 23.30, od 5 marca) oraz kolejny sezon szpiegowskiego serialu "Kompania X" (wtorek, godz. 22.35, od 4 kwietnia). W ramówce także "Magazyn kryminalny 997" (czwartek, godz. 23.00, od 28 lutego) oraz "Magazyn śledczy Anity Gargas" (czwartek, godz. 22.25, od 28 lutego).

Komentarze (1 - 10 z 49)

Turniej z gwizdami?
 4  
Kolego, a gdzie tym razem zgubiłeś swoje słynne "szambo z fekaliami"?
 1  
Już 18 lutego o kaczce teatr? "Chory z urojenia" :D :D :D
Ty pewnie wolałbyś teatr o trzech świńskich mordach w galarecie ;)

buuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahahahahaha!
 7  
Zastanawiam się, czy Ty masz coś nowego do powiedzenia? Bo wieje nudą od wklejania tego samego w koło Macieju.
 1  
A już niebawem "kończ waść wstydu oszczędź" , czyli geneza ciamajdanu!
;D
 2  
A Ty mógłbyś już skończyć prowokować i trollować?
Też się to już żałosne i nudne robi.
 0  
zmień dilera, albo - naucz się pisać - puknij się w łeb - pozdrawiam chorego
 2  
uderz w stół a nożyce się odezwą
 1  
Cóż mogę powiedzieć panowie.. na pierwszej stronie jest tylko jeden wpis mojego autorstwa. Mam wielu psychofanów na tej niszówce M2. Jedni z uwielbieniem, drudzy z nienawiścią podszywają się pode mnie - takie czasy #sława ;D

Zarówno tym pierwszym, jak i tym drugim proponuję ten sam produkt ;D bit.ly/2oRMRd6

p.s.
tati mówił, że baaaardzo mu pomogło
;D
 2  
Od pewnego czasu archiwizuję wszystkie wPiSy i (wraz z dokładnymi linkami) i muszę przyznać że wiele ich wPiSów podpada pod różne paragrafy... Chamstwo, mowa nienawiści, obrażanie dziennikarzy z nieproPiSowskich mediów, itd. Wiele tego już uzbierałem i mam zamiar uzbierać jeszcze więcej, a pewnego dnia zgłoszę to wszystko gdzie trzeba. Czas najwyższy postawić tamę tym dwóm sekciarzom PiSowskim, bo za bardzo się już rozpanoszyli i wydaje im się że internet jest miejscem, gdzie można do woli obrażać wszystkich mających inne poglądy. Na ulicy pewnie nie odważyliby się zaczepiać nieznajomych przechodniów w miejscu publicznym i ich obrażać. Tylko w internecie są tacy odważni :D :D :D
opozycyjny totalniak 15.02.2019 (14:17:27)
 3