Łukasz Szewczyk14.02.2019 (21:56)brak komentarzy

"Król Artur: Legenda miecza", "Jej twarz", "Królowa strachu" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Król Artur: Legenda miecza", "Jej twarz", "Królowa strachu", "Cudowny chłopak", "Paweł, Apostoł Chrystusa" czy też "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara".
"Król Artur: Legenda miecza"
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" (15 lutego). Pablo Escobar to bez wątpienia najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmował się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego majątku szacuje się na 55 miliardów dolarów. Gdy pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo - ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji jego świat wywraca się do góry nogami. To spotkanie odmienia przestępcę. Dziennikarka staje się świadkiem ciemnego oblicza mężczyzny, którego pokochała. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.
Sobotnią premierą jest film "Jej twarz" (16 lutego). Miguel Leon (Javier Bardem) jest lekarzem pracującym w odległych krańcach świata, w państwach, w których toczą się wojny. Miguel co dzień ogląda przerażające obrazy, jednak wciąż wierzy w sens swojej walki. W Liberii spotyka doktor Wren Petersen (Charlize Theron), szefową międzynarodowej organizacji humanitarnej. Fascynacja szybko zmienia się w namiętny romans, który każe im obojgu zweryfikować wszystko co wiedzą o życiu, świecie i o sobie samych.

Drugą premierą soboty jest film "Cudowny chłopak" (16 lutego). Rozpoczynając naukę w nowej szkole, Auggie ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.


Sobotnią premiera HBO jest "Król Artur: Legenda miecza" (16 lutego). Artur (Charlie Hunnam) wychował się między prostytutkami, które znalazły go i postanowiły otoczyć opieką, gdy ten był jeszcze mały. Chłopak dorastał na ulicy, gdzie uczył się walki o przetrwanie. Teraz włóczy się ze swoją ferajną po szemranych zakamarkach Londynu. Pewnego dnia w jego ręce trafia niezwykły miecz - Excalibur. Za jego sprawą młody mężczyzna ląduje w więzieniu, w którym odwiedza go król Vortigern (Jude Law). Władca wyznaje Arturowi, że jest on jego bratankiem i zarazem synem prawowitego króla Uthera (Eric Bana). W obawie przed zemstą król decyduje się skazać młodzieńca na śmierć. Podczas egzekucji wydarza się jednak cud i Artur uchodzi z życiem. Uciekinier bez zastanowienia dołącza do rebeliantów i planuje odzyskać należną mu pozycję.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Paweł, Apostoł Chrystusa" (17 lutego). Paweł (James Faulkner) był jednym z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa. Z czasem jednak nawrócił się i stał jednym z najważniejszym i najbardziej wpływowych apostołów. Swoje ostatnie dni mężczyzna spędza w ponurej celi, czekając na egzekucję. Jego przyjaciel i lekarz, Łukasz (Jim Caviezel), ryzykuje życiem i wyrusza do Rzymu, aby go odwiedzić. Tymczasem Apostoł jest pod czujnym okiem prefekta więzienia Mauritiusa (Oliviera Martineza), który stara się zrozumieć, dlaczego starzec uważany jest przez Nerona za zagrożenie. Kiedy Łukasz przybywa na miejsce, Paweł postanawia napisać z nim kolejną książkę, która opisuje początki "Drogi" i narodziny tego, co będzie znane jako kościół. Niezwykła historia jednego z twórców Kościoła Katolickiego


Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Zagros" (16 lutego). Tytułowy Zagros (Feyyaz Duman) jest młodym pasterzem, który żyje w małej kurdyjskiej wiosce razem ze swoją ciężarną żoną Havin (Halima Ilter) i córką. Pewnego dnia jego ojciec informuje go, że sąsiedzi plotkują na temat jego żony i twierdzą, że ma ona romans. Zagros nie chce jednak o niczym słyszeć, bo w pełni ufa swojej ukochanej. Kiedy jednak mężczyzna rusza w góry, jego rodzina postanawia oskarżyć Havin o zdradę i ją uwięzić. Zagros wraca do wioski, aby odkryć, że jego żona i córka uciekły do Belgii. Zdesperowany postanawia ruszyć za nimi. Intrygujący dramat pokazujący życie w małej wiosce, w której każdy zna każdego i trudno o prywatność.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Ella i John" (17 lutego). Ella (Helen Mirren) i John (Donald Sutherland) są parą w kwiecie wieku, która decyduje się wybrać w niezapomnianą podróż bardzo zasłużonym kamperem. Jej trasa zaczyna się w Bostonie, a zakończyć się ma w na Key West w domu Ernesta Hemingway'a. Wyprawa ma pomóc im odnaleźć utraconą pasję życia i miłość. Słodko-gorzka opowieść o niezwykłej parze, która wybiera się w pełną przygód i niespodzianek podróż po amerykańskich bezdrożach.

Natomiast w Cinemax2 "Królowa strachu" (17 lutego). Robertina (Valeria Bertuccelli) jest uwielbianą przez tłumy aktorką teatralną, której nowy monodram ma mieć swoją premierę za kilka tygodni. Pochłonięta próbami kobieta stara się zapomnieć o swoich lękach. Coraz trudniej jest jej jednak skupić się na pracy. Zaczyna wpadać w sidła własnych obsesji i oczekiwań ze strony innych. Kiedy dowiaduje się, że jej przyjaciel z przeszłości umiera, decyduje się rzucić wszystko i lecieć na drugi koniec świata, żeby się z nim spotkać. Ich słodko-gorzkie spotkanie zmusza Robertinę do przedefiniowania priorytetów i refleksji nad stylem życia, jakie prowadzi. Wnikliwy portret psychologiczny odnoszącej sukcesy artystki na życiowym zakręcie.