Łukasz Szewczyk15.02.2019 (13:53)1 komentarz

"Nowy kabaretowy rejs" od marca w Kino Polska

Adam Małczyk i Michał Pałubski z Formacji Chatelet zabiorą widzów Kino Polska w "Nowy kabaretowy rejs". W marcu 2019 roku stacja rozpocznie emisję premierowego programu rozrywkowego
Kino Polska
"Nowy kabaretowy rejs" to nowa produkcja, która kontynuuje kabaretowy cykl na antenie Kino Polska. Prowadzący program Adam Małczyk i Michał Pałubski z Formacji Chatelet, specjalnie na tę okazję, zmienią się w prawdziwych arystokratów. Jako hrabia i milord, płynąc ekskluzywnym statkiem, będą żywo dyskutować na różne tematy i zapraszać widzów na występy kabaretów.

Programzaprezentuje m.in. laureata Grand Prix PAKI z 2003 roku i zdobywcę pierwszej Telekamery Tele Tygodnia przyznanej kabaretowi - lubelskie trio Ani Mru-Mru; zdobywcę 1. miejsca w Konkursie Młodych Twórców Kabaretowych - Debiuty na VII Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku - grupę Paranienormalni z Jeleniej Góry; laureata PAKI - duet FiFa-RaFA oraz prawdziwych mistrzów i żywą legendę sceny - Kabaret pod Wyrwigroszem. Ponadto w programie wystąpią takie kabarety, jak: Jurki, Zachodni, Czesuaf i Kałasznikof.

- Warto było dożyć takiej chwili, po 25 latach działalności, żeby móc wreszcie brać udział w tak przyjemnych i komfortowych projektach. Na planie wszyscy byliśmy zrelaksowani, nie mieliśmy tremy, to po prostu bardzo rodzinne show. W dodatku nagrywaliśmy w teatrze, a to specyficzne miejsce z absolutnie unikalnym klimatem. Uwielbiamy spotkania, podczas których widz jest na wyciągnięcie ręki - to nasze naturalne środowisko - mówi Wojciech Kamiński z kabaretu Jurki.

Tomasz Łupak z kabaretu Zachodni, zapytany o to, za co najbardziej lubi kabaret, odpowiada tak: - Kabaret łączy wiele dziedzin. Stoi na pograniczu estrady, teatru, piosenki. Może być pantomimiczny, muzyczny, literacki, opierający się na parodii. Nie ma szkoły uczącej tej formy sztuki, przecież żaden z wielkich kabareciarzy nie studiował na takim kierunku. Można mieć różne wykształcenie, ale robić kabaret i być gwiazdą estrady. Poczucie humoru to coś nieuchwytnego i za to lubię tę formę wyrazu.

Premierowe odcinki programu "Nowy kabaretowy rejs" w poniedziałki o godz. 18.00 (od 4 marca 2019 roku) na antenie Kino Polska.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Czy to juz jest stacja Kabaret Polska czy Kino Polska? Jeszcze jakies 2 lata temu mozna bylo tak nazwac ta stacje . Obecnie coraz dalej tej stacji do tego jak sie nazywa.
 2