Łukasz Szewczyk18.02.2019 (20:42)4 komentarze

"Korona Królów" wiosną w TVP1. Co wydarzy się w premierowych odcinkach historycznej telenoweli?

Wiosenne odcinki "Korony Królów" to połączenie poważnej polityki i dużych emocji.
"Korona królów"
Kazimierz Wielki wejdzie w najbarwniejszy okres swego panowania. W apogeum kryzysu małżeństwa z Adelajdą, staje się jednym z najsilniejszych władców ówczesnej Europy, a w życiu prywatnym przeżywa wielki dramat: wciąż nie ma syna. Zobaczymy, jak król i Bolko zareagują na ślub jego wychowanki Anny Świdnickiej z czeskim monarchą Karolem. Co się wydarzy podczas ich cesarskiej koronacji? Jak skończy się trudne małżeństwo z Adelajdą? Podczas, gdy na Zachodzie król Kazimierz prowadzi politykę metodą układów i małżeństw, na Wschodzie toczy wojnę o Ruś Halicko-Włodzimierską. O co władca ma największy żal do swego przyjaciela, księcia Olgierda, dawnego szwagra? Kto kazał porwać Wielkiego Księcia Litewskiego Kiejstuta? Jak zachowali się najwierniejsi druhowie Kazimierza, gdy ten w Lublinie podczas wojny zapadł na bardzo ciężką chorobę? O tym wszystkim opowiedzą pierwsze odcinki wiosennego sezonu.
Nie zabraknie też przygód w życiu bohaterów ze Świdnicy. O ile życie Bolka i Agnieszki coraz częściej toczy się na wielkich dworach, Helena i Guncel przenoszą się do Wielkopolski, gdzie wkrótce brat Heleny, Maciej, organizuje słynny bunt przeciwko królowi. Jak skończy się to dla Heleny, Guncela i Macieja? Czy król Kazimierz okaże łaskę konfederatom? W kolejnych odcinkach - jak w życiu Kazimierza - napięcie narasta. Wiosną w "Koronie Królów" pojawią się także powody wielkiej "wojny o cześć kobiety" - konfliktu króla Ludwika Węgierskiego z cesarzem Karolem, który mógł zachwiać porządkiem politycznym Europy. Udało się tego uniknąć dzięki dyplomatycznym działaniom króla Kazimierza i księcia Bolka. Nie zabraknie też opowieści o życiu Krakowa i jego mieszkańców. Losy króla krzyżują się z losami Gabiji i Mikołaja, Karczmarza, nawet nieznośnej mieszczki Reginy, która stale próbuje wydać za mąż swoją jedyną córkę. Przypomnimy również o nadaniu szczególnych praw Ormianom i Żydom oraz jak powstał Uniwersytet w Krakowie. Będziemy śledzić życie prywatne króla, który zawarł aż dwa nielegalne małżeństwa. Kim była naprawdę Krystyna Rokiczana, praska mieszczka, którą poślubił w Tyńcu? A kim Jadwiga Żagańska, która pod koniec życia urodziła królowi dzieci? Czy wśród nich będzie syn? Czy Kazimierz Wielki doczeka się następcy tronu i papieskiej zgody na ślub?

Do ekipy serialu dołączy Michalina Sosna w roli Krystyny Rokiczany. Podsumowując - wielka polityka i wielkie emocje - wiosną, II. sezon "Korony Królów" będzie trzymał w napięciu!


Emisja premierowych odcinków telenoweli "Korona Królów" od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30 na antenie TVP1. Początek wiosennego sezonu od 25 lutego 2018 roku.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Ja nawet nie wiem o co sie rozchodzi, nigdy tego serialu nie oglądałem.
Ale jak wiadomo król jest tylko jeden - Jarosław Wielki i jego Kot, a nie jakiś tam Kazimierz... :-)

#taki żarcik
 0  
ale gôwno
MōjKûtâsSmâkûjêNâjlêpiêj 19.02.2019 (4:54:38)
 12  
Polska wersja Gry o Tron z kotami zamiast smoków.
 6  
bo, koty, bo koty, bo koty - ciaMajdan2

bo, Kaczyński, bo Kaczyński bo Kaczyński - Dżejkob Sobie.Niowski

#hiPnOza
;D
 3