Łukasz Szewczyk20.02.2019 (16:33)39 komentarzy

Agora inwestuje w Radio Zet. Podpisano umowę przedwstępną

Agora, właściciel Gazety Wyborczej oraz nadawca m.in. Radia Złote Przeboje i TOK FM, zakończyła negocjacje w przedmiocie nabycia udziałów w spółce Eurozet, nadawcy m.in. Radia Zet.
Radio Zet - Studio
W wyniku zakończonych negocjacji w dniu 20 lutego 2019 roku zawarto przedwstępną umowę sprzedaży wszystkich udziałów w kapitale zakładowym Eurozet w ten sposób, że: SFS Ventures nabędzie 60% udziałów w Eurozet, z kolei Agora nabędzie 40% udziałów w Eurozet.
SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego. Większość udziałów w niej jest własnością spółki zależnej Sourcefabric z.ú. z siedzibą w Pradze (Republika Czeska), oferującej rozwiązania typu open source dla mediów, zaś udział mniejszościowy posiada spółka Salvatorska Ventures LCC, zarejestrowana w USA spółka zależna Media Development Investment Fund.

Na podstawie umowy spółka Agora nabędzie tytuł prawny do 400 udziałów w kapitale zakładowym Eurozet o wartości nominalnej 50 złotych każdy, które reprezentują 40% kapitału zakładowego Eurozet i uprawniają do wykonywania 40% ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników Eurozet w zamian za cenę wyjściową (initial consideration) w kwocie 130,754 mln zł. Umowa przewiduje mechanizm korekty powyższej ceny wyjściowej na podstawie zaudytowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej Grupy Eurozet za 2018 rok oraz ostatecznej wartości niektórych parametrów ekonomiczno-finansowych grupy.

Zgodnie z postanowieniami umowy wspólników, mając na uwadze ochronę inwestycji Agora w Eurozet oraz ochronę pozycji Agora jako wspólnika mniejszościowego Eurozet, Agorze przysługują typowe uprawnienia wspólnika mniejszościowego, w tym prawo do mianowania i odwołania jednego członka rady nadzorczej Eurozet, oraz wpływ na decyzje w wybranych kluczowych sprawach dotyczących, w szczególności struktury kapitałowej, zmiany umowy spółki, zmiany kapitału zakładowego czy likwidacji spółki. Uprawnienia te będą przysługiwały Agorze dopóki Agora wraz z podmiotami powiązanymi będzie posiadała co najmniej 34% plus jeden udziałów / głosów w kapitale zakładowym Eurozet / na zgromadzeniu wspólników Eurozet. Jednakże, Agora jako wspólnik mniejszościowy nie będzie mieć wpływu m.in. na działalność operacyjną Eurozet, ani strategię programową radiostacji.

Przypomnijmy, że Eurozet to jedna z wiodących grup mediowych w Polsce, zajmująca się produkcją i nadawaniem programów radiowych, sprzedażą czasu reklamowego, działalnością brokerską dla stacji i serwisów internetowych, a także tworzeniem i zarządzaniem serwisami internetowymi. Obecnie w skład Grupy Eurozet wchodzi pięć rozgłośni: Radio ZET, Antyradio, Chillizet, Meloradio, Radio Plus, serwisy internetowe, w tym: radiozet.pl, antyradio.pl, chillizet.pl, radiostacja.pl i planeta.fm; a także Studio ZET produkujące reklamy oraz Eurozet Live - marka dedykowana projektom cross-mediowym i marketingowi miejsc i wydarzeń.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

@Ale śmierdzi

Akurat słucham archiwalnej "Antylisty" z Figurskim i Wojewódzkim, tylko że to było w odwrotnej sytuacji co do konkurencji. :)
 42  
ZAORAĆ wszystkie popaprane stacje radiowe najlepiej !!!!
a zostawić te "jedynie sluszne i prawdziwe" czyli Maryja i PR24 . hahahahahhaahaha

miłego wieczoru z dobrym czeskim browarkiem, Holba czy Litovel i Ligą Mistrzów !!!!
 40  
@lucek To twój zewnętrznie abnegowany imperatyw dualii obu równych do siebie pojęć kazał ci to powiedzieć, czy to wewnętrznie wykorzystany imperatyw z zachowaniem Ballingerowskiego strachu przed demos et interna?
 37  
Czas wpisać nazwiska i miasta w Apelu poległych...

-Agnieszka Kołodziejska - poległa na polu chwały,

-Piotr Sworakowski - poległ na polu chwały,

-Marcin Wojciechowski - poległ na polu chwały,

-Szymon Majewski - poległ na polu chwały,

-Andrzej Kocjan - poległ na polu chwały,

-Paula Michalik - poległa na polu chwały,

-Ewelina Pacyna - poległa na polu chwały,

-Ojciec Redaktor (Michał Michałowski) i sierotka Marysi (Michał Korościel) - polegli na polu chwały,

-Beata Lubecka - poległa na polu chwały,

-Marcin Sońta i reszta bandy z pra-Olejniczakowskiej sfory DDB - polegli na polu chwały,

-Mateusz "Ptaku" Ptaszyński - polegli na polu chwały,

-Justyna Dżbik - poległa na polu chwały,

-Marcin Łukasik - poległ na polu chwały,

-trafikowi z "Auto Zetki", imię mi nieznane Zientarski i cała brygada z redakcji motoryzacyjnej i sportowej - polegli na polu chwały,

i inni... (*)
 31  
@ tałi POsraj się a nie daj się
 27  
Antypolska Kloaka Michnika się rozrasta.
Mutanci bo przecież nie polacy to popierają.Odrażajace.
 25  
Szkoda. Następna propaganda po Gazecie Wyborczej i TOK - FM. Precz że zdradzieckimi mediami.
 22  
Nosz kurde, czyli obok Tok FM, Rock Radia, Radia Złote Przeboje, i Radia Pogoda szykują nam się kolejne antypatriotyczne stacje radiowe z których będzie śmierdziało propagandą PełO, po prostu tragedia!!!!1!!. Ogłupią do reszty nasz naród który i tak jest juz poważnie ogłupiony przez różne szamba medialne. Szkoda bo do tej pory Zetki dało się czasem posłuchać, a teraz będzie to taka sama POpaprana stacja jakich wiele na skali odbiornika. Dno i trzy metry mułu po prostu masakra. Boże widzisz i nie grzmisz!!!!!!!!!!!!
 22  
i kolejne stacje do usuniecia z radyjka!!
 22  
wpolityce.pl/polityka/434691-pomaska-lamentuje-nad-wycinka-prosze-sie-nie-osmieszac

#hiPOkryzja!!!!
 21