Łukasz Szewczyk20.02.2019 (17:38)brak komentarzy

Drugi sezon serialu "Absentia" wiosną w AXN. Kasia Adamik reżyserką finałowych odcinków

Doceniony przez krytyków serial w konwencji thrillera - "Absentia" powróci do AXN w kwietniu 2018 roku. Za reżyserię, obok Odeda Ruskina i Adama Sandersona, odpowiada Kasia Adamik.
Serial "Absentia" / Fot. AXN
"Absentia" to historia agentki FBI, Emily Byrne (w tej roli znana z serialu Castle Stana Katic), która podczas pościgu za seryjnym mordercą w Bostonie znika bez śladu, a policja uznaje ją za zmarłą. Sześć lat później zostaje odnaleziona w lesie. Nie pamięta, co się z nią działo przez poprzednie lata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jej mąż, agent specjalny Nick Durand (Patrick Heusinger) ponownie się ożenił, a ich syna wychowuje teraz inna kobieta. Bohaterka odkrywa także, że została wplątana w serię morderstw.
W drugim sezonie serialu Emily, po odnalezieniu i zabiciu swojego oprawcy, stara się wrócić do równowagi po sześciu latach fizycznych i psychicznych tortur. Odbudowuje relacje z synem, jednak nie może zapomnieć o mrocznej stronie swojej przeszłości. Namawia bostońskiego policjanta, Tommy'ego Gibbsa, do rozpoczęcia tajnego dochodzenia w sprawie jej tajemniczej przeszłości. Kiedy śledztwo staje się śmiertelnie niebezpieczne ryzykuje wszystko, aby odkryć prawdę i chronić swoją rodzinę.

Serial "Absentia" / Fot. AXN
Za produkcję "Absentii", która powstała na zamówienie Sony Pictures Television Networks, odpowiada Masha Productions. Serial jest emitowany przez AXN i inne stacje należące do Sony w wybranych krajach w Europie i Ameryce Łacińskiej. Producentem wykonawczym i reżyserem serialu jest Oded Ruskin. Wśród producentów wykonawczych są także: Julie Glucksman, Stana Katic i Maria Feldman. Serial reżyserowali także Kasia Adamik i Adam Sanderson. Polska reżyserka pracowała nad trzema finałowymi odcinkami serii. Twórcami scenariusza są Gaia Violo i Matt Cirulnick, a za podstawę posłużył im scenariusz do pilota serialu autorstwa Violo.

Obok Stany Katic i Patricka Heusingera w obsadzie znaleźli się także Cara Theobold, Neil Jackson, Angel Bonanni i Paul Freeman. W drugim sezonie do obsady serialu dołączą Matthew Le Nevez i Natasha Little. Le Nevez wcieli się w postać Cala Isaaca, niezłomnego byłego komandosa z rozbrajająco optymistycznym nastawieniem do życia. Little zagra agentkę specjalną Julianne Gunnarsen, chłodną agentkę FBI, która dołącza do bostońskiego biura terenowego, aby pomóc złapać sprawcę śmiertelnego ataku terrorystycznego.


Premierowe odcinki drugiego sezonu serialu "Absentia" w środy o godz. 22.00 (od 3 kwietnia 2019 roku) na antenie AXN. Serial liczy 10 odcinków.