Łukasz Szewczyk21.02.2019 (15:44)14 komentarzy

Beata Chmielowska-Olech: "Teleexpress" jest wyspą na oceanie informacji

W tym roku Beata Chmielowska-Olech będzie obchodziła 21 lat pracy w "Teleexpressie"
Beata Chmielowska-Olech
Dziennikarka przyznaje, że jest emocjonalnie związana z "Teleexpressem" i osobami, które, od lat, każdego dnia przygotowują ten program. Prezenterka docenia też to, że wyróżnia się on na tle innych serwisów lżejszą formułą, a informacje z kraju i ze świata przedstawiane są w szybkim tempie i często z dużą dawką humoru.
Przygodę z TVP Beata Chmielowska-Olech rozpoczęła od występów w telewizyjnym Młodzieżowym Studiu Poetyckim Andrzeja Konica. Podczas studiów na UW zdała egzamin na kurs do Akademii Telewizyjnej, skąd po roku nauki, w 1998 roku, trafiła na praktyki do redakcji Teleexpressu. Zaczęła pracę jako reporterka, później także prezenterka młodzieżowej wersji "Teleexpress-Junior", by przejść do głównego wydania tego programu.

- W czerwcu tego roku stuknie mi 21 lat w Teleexpressie. To jest oczko i rzeczywiście sama się dziwię, jak to szybko minęło, ba, nawet myślę, że chyba się aż tak nie posunęłam. Prawda jest taka, że bardzo lubię ten program, śmiało mogę powiedzieć, że darzę go uczuciem wręcz. Jestem z nim związana emocjonalnie - ze wszystkimi osobami, które tam pracowały, pracują i pewnie jeszcze przyjdą, bo od razu na starcie jest u nas bardzo fajnie, jest przede wszystkim życzliwa atmosfera. Jesteśmy taką wyspą na oceanie informacji, jedyną w swoim rodzaju i niepodrabialną - mówi agencji Newseria Beata Chmielowska-Olech.

Dziennikarka podkreśla, że nie zamyka się tylko na jeden format i zainteresuje ją każdy inny program, który będzie miał dobry scenariusz. Do tej pory prezenterka współpracowała z wieloma redakcjami TVP. Prowadziła i współprowadziła takie programy, jak "Oto Polska", "Popołudnie z Jedynką", Kawa czy herbata" "Poranek Info" "Mali Światowcy", "Po prostu zdrowie". Była także autorką scenariuszy i prowadzącą program "Między Mamami", nagrodzony w 2009 roku "Złotym Otisem". Beata Chmielowska-Olech jest także laureatką nagród Trendy Elle w kategorii "osobowość telewizyjna" i miesięcznika "Twój Styl" za "najpiękniejszy uśmiech mediów".

- Na przestrzeni tych 20 lat prowadziłam wiele programów i każdy format jest dla mnie do zaakceptowania, pod warunkiem że spełnia kryteria dobrego programu, bo to jest najważniejsze. Mam taki plan na życie, że chciałabym być szczęśliwa, chciałabym się spełniać zawodowo i chciałabym robić coraz więcej i jeszcze więcej różnych projektów - mówi Beata Chmielowska-Olech.

Komentarze (1 - 10 z 14)

Tanie wysypisko chyba tabloidowych tytułów widać na tej wyspie...
już o szamanach jej nie wspomnę.
 18  
TVP - Brednie z palca wyssane, opowieści o tym jak za granica Polakom źle się żyje. Źle, to się żyje tu w Polsce. Za granicą (na zachodzie) nie ma porównania poziomu życia, ale jak ktoś jest pacanem to i tam po uszach dostanie.
 19  
Orłoś tez obchodził i o odchodził ... :)
 20  
Orłoś tez obchodził i o odchodził ... :)
No odszedł i skończył w jakiejś śmieciowej stacji, której nikt nie ogląda i wszyscy o nim zapomnieli. ;)
 18  
No odszedł i skończył w jakiejś śmieciowej stacji, której nikt nie ogląda i wszyscy o nim zapomnieli. ;)
Poszedł drogą pani Tadli......
 16  
Czasem warto zejść z ekranu - jak Orłoś czy Tadla - niż firmować swoją twarzą obrzydlistwo pisowskiej propagandy.
W trwałej perspektywie lepiej sobie godnie patrzeć w lustro, a nie zaPiSać się jako pożyteczny idiota wykorzystany przez patologie.
 11  
Ja mówiąc Teleexpres - myśle Orłoś,
mówiąc Orłoś - myśle Teleekspres,
nie da się ot tak poprostu tych dwóch instytucji rozdzielić.
Nie znam szczegułów wywalenia Orłosia, ale dla mnie ten serwis informacyjny bez Orłosia nie istnieje,
poza tym straciłem zaufanie do "mediów publicznych".
 9  
Pp co patrzeć w lustro, wystarczy włączyć youtuba:
youtube.com/watch?v=FboRtvvaXQI
 23  
@ RozMary masz na myśli patologie PO-KO
 18  
@ RozMary masz na myśli patologie PO-KO
Patologia MAX to CAŁA polska polityka, jak tego nie widzisz, jesteś jednym z nich. Zbiorowisko nieudacznych cwaniaków.
 29