Łukasz Szewczyk21.02.2019 (21:17)1 komentarz

Powstaje szpiegowski serial HBO Europe z międzynarodową obsadą. "Nieświadomi"

Trwają prace nad nowym czeskim serialem produkcji HBO Europe "Nieświadomi" (Bez vedomi). Będzie to historia szpiegowska osadzona w Pradze końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W serialu zobaczymy międzynarodową obsadę - główną rolę zagra Tatiana Pauhofova, a obok niej wystąpią Hattie Morahan oraz David Nykl.
Nowy serial HBO Europe "Nieświadomi" / Fot. HBO Europe
Nowa produkcja HBO Europe zaprezentuje historię, która dzieje się w Pradze pod koniec lat osiemdziesiątych. Marie (Tatiana Pauhofova) i jej mąż Wiktor dziesięć lat wcześniej uciekli z komunistycznej Czechosłowacji. Kiedy jesienią 1989 roku wydaje się, że w kraju nadszedł czas zmian, przyjeżdżają w rodzinne strony. Niedługo po przyjeździe zostają potrąceni na ulicy przez samochód. Kiedy Marie budzi się, odkrywa, że jej mąż zniknął, i nikt nie jest w stanie jej powiedzieć, co się z nim stało i jak go odnaleźć.
Główną rolę w nowym czeskim serialu HBO Europe "Nieświadomi" zagra Tatiana Pauhofova znana widzom z miniserialu HBO w reżyserii Agnieszki Holland Gorejący krzew. W produkcji wystąpią także Hattie Morahan oraz David Nykl. Serial liczyć będzie sześć odcinków. Zdjęcia do produkcji powstają w Pradze, a także Londynie.

Nowy serial HBO Europe "Nieświadomi" / Fot. HBO Europe
Scenariusz serialu napisał debiutant Ondrej Gabriel, a wszystkie odcinki wyreżyseruje Ivan Zacharias, który po udanej współpracy przy serialu "Pustkowie" (Pustina) powrócił na plan zdjęciowy przy kolejnej produkcji HBO Europe. Za produkcję serialu "Nieświadomi" odpowiada Jan Bílek z Etamp Film. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO Europe są Tereza Polachova oraz Steve Matthews.

- Cieszymy się, że przy tym projekcie mamy możliwość pracy z tak znakomitym zespołem aktorów i twórców. Scenariusz do tej międzynarodowej opowieści szpiegowskiej osadzony jest w kluczowym dla współczesnej historii Europy Środkowej momencie i nadal pozostaje bardzo aktualny. Ivan Zacharias dodaje tej historii i jej bohaterom niepowtarzalnego stylu i autentyczności - powiedział Antony Root, szef produkcji HBO Europe, Executive Vice President of Original Programming and Production.

Nowy serial HBO Europe "Nieświadomi" / Fot. HBO Europe
- Chociaż przedstawiana historia dzieje się w latach osiemdziesiątych, paradoksalnie ma wiele do powiedzenia na temat współczesnego, bardzo podzielonego świata. Pokazana z punktu widzenia Marie, główniej bohaterki, jest kobiecym głosem w zdominowanym przez mężczyzn gatunku filmowym. Opowiadanie historii szpiegowskiej z punktu widzenia przeciętnej kobiety sprawia, że praca nad tym serialem jest dla nas fascynująca i niezwykle wciągająca. Wierzymy, że taka też będzie ta produkcja dla widzów - dodała Tereza Polachova, producentka HBO.

Serial HBO Europe "Nieświadomi" (Bez vedomi), będzie miał swoją premierę pod koniec 2019 roku, czyli w roku, w którymi mija 30. rocznica aksamitnej rewolucji. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Już się jaram. Pustina była genialna.
 1