Łukasz Szewczyk28.02.2019 (13:40)1 komentarz

Filmowe przygody w piątkowe wieczory marca na antenie TNT

W marcu kanał TNT zaprasza na cykl "Przygodowe piątki", w ramach którego stacja przygotowała pełne mocnych wrażeń historie
"Ostatni Mohikanin"
Jako pierwszy wyemitowany zostanie "Ostatni Mohikanin" (1 marca) w reżyserii Michaela Manna ("Informator", "Gorączka", "Wrogowie publiczni"). Film opowiada o Sokolim Oku - białym mężczyźnie wychowanym wśród Indian. Kiedy zaostrza się brytyjsko-francuski konflikt o dominację nad amerykańskimi koloniami, w wojnę wplątani zostają także Indianie z plemienia Mohikanów. Jaką rolę odegrają w tym sporze? Przekonamy się już 1 marca.
W drugi piątek marca na TNT będzie można obejrzeć klasykę kina sensacyjnego - film "Ścigany" (8 marca) z oscarową rolą Tommy'ego Lee Jonesa. Chirurg Richard Kimble zostaje oskarżony o zamordowanie swojej żony i skazany na karę śmierci. Podczas transportu do więzienia udaje mu się zbiec, jednak w pościg za nim rusza detektyw Samuel Gerard. Kimble ma niewiele czasu, by udowodnić swoją niewinność.

Tydzień później widzowie poznają historię legendarnego banity z lasu Sherwood. "Robin Hood: Książe złodziei" (15 marca) to jedna z najlepszych i najbardziej widowiskowych ekranizacji legendy o angielskim bohaterze. Klimat średniowiecznej Anglii, gwiazdorska obsada (Kevin Costner, Alan Rickman, Morgan Freeman i Sean Connery!), porywająca akcja i piękna muzyka ze słynnym "(Everything I Do) I Do It for You" Bryana Adamsa sprawiają, że tej pozycji nie można przegapić.

22 marca na antenie TNT zagości trzecia część "Zabójczej broni 3" (22 marca), jednej z najlepszych serii kryminalnych. Detektyw Martin Riggs (w tej roli zabójczy Mel Gibson) razem ze swoimi policyjnymi partnerami - Rogerem Murtaughem (Danny Glover) i Leo Getzem (Joe Pesci) - wpadają na trop tajemniczej sprawy zaginięcia broni z magazynów policyjnych. W rozwiązaniu zagadki pomoże im bardzo atrakcyjna i niezwykle skuteczna sierżant Lorna Cole.

Cykl zakończy film "Twierdza" (29 marca), którego akcja rozgrywa się w Alcatraz - najbardziej znanym więzieniu na świecie. Grupa zbuntowanych żołnierzy Marines porywa turystów odwiedzających twierdzę i żąda gigantycznego okupu grożąc atakiem na San Francisco. W operację ratunkową zaangażowani są Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) i John Patric Mason (Sean Connery), który jako jedyny zbiegł z legendarnego więzienia.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Mój ukochany kanał filmowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 0