Łukasz Szewczyk04.03.2019 (16:35)1 komentarz

Czwórka nominowanych do Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk za 2018 rok

W tym roku po raz dziewiąty Radio TOK FM przyzna swoją Nagrodę im. Anny Laszuk za wyjątkowy wpływ na rzeczywistość. Otrzyma ją osoba, instytucja lub organizacja za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, które w 2018 r. istotnie wpłynęły na świadomość społeczną.
Mikrofon TOK FM
W gronie nominowanych do 9. edycji Nagrody Radia TOK FM znaleźli się:

Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych, który przez 40 dni protestu w Sejmie walczył o godne traktowanie niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Zdaniem nominujących protest ten przyczynił się do zwiększenia w Polsce społecznej wrażliwości na problemy i sytuację ekonomiczną dorosłych osób z niepełnosprawnościami.
Marek Lisiński, szef Fundacji "Nie lękajcie się" - to on sprawił, że temat ofiar księży-pedofilów przestał być w Polsce tematem tabu. "Bez nienawiści odczarowuje niechlubną przeszłość Kościoła Katolickiego w Polsce i daje ofiarom odwagę do zmierzenia się z własnym dramatem oraz nadzieję na rozliczenie sprawców" - można było przeczytać w nominacji.

Inicjatywa Wolne Sądy, która twardo i nieustępliwie broni niezależności sądów i niezawisłości sędziów przed brutalnymi atakami politycznymi. Walka o wolne sądy w Polsce nie skończyła się, ale w 2018 roku udało się osiągnąć sukces: było nim skierowanie przez Komisję Europejską polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz doprowadzenie do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

Policjant CBŚ Remigiusz Korejwo, prokuratorzy Dariusz Sobieski i Robert Tomankiewicz. To oni "dzięki swojemu profesjonalizmowi, dociekliwości i wrażliwości na krzywdę niewinnego człowieka doprowadzili do uwolnienia Tomasza Komendy odbywającego od 18 lat karę więzienia za zbrodnię, której nie popełnił".

Ogłoszenie zwycięzcy Nagrody Radia TOK FM za 2018 r. nastąpi 2 kwietnia 2019 r. podczas uroczystej Gali w Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin".


Nagroda Radia TOK FM jest przyznawana od 2011 r. Patronką wyróżnienia jest Anna Laszuk, dziennikarka związana ze stacją. - Upamiętniamy w ten sposób naszą przedwcześnie zmarłą redakcyjną koleżankę. Przypominamy jej odwagę w przełamywaniu stereotypów, zaangażowanie, pasję, z jaką podejmowała walkę o prawa człowieka, szczególnie prawa kobiet i mniejszości - mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Jak zwykle w ostatnich latach nominowani to głównie "antypis", słabo ;]
 5