Łukasz Szewczyk04.03.2019 (16:56)brak komentarzy

"Gliniarze" w Polsacie. Co w 6 sezonie?

"Gliniarze" rozwiązują intrygujące i trzymające w napięciu sprawy kryminalne nieprzerwanie od ponad dwóch lat. Serial wraca na antenę Polsatu już z szóstym sezonem.
Serial "Gliniarze" w Polsacie
Serial "Gliniarze" opowiada o pracy dwóch zespołów detektywów wydziału kryminalnego warszawskiej komendy policji: st.asp. Natalia Nowak (Ewelina Ruckgaber), st.asp. Kuba Roguz (Piotr Mróz), asp. sztab. Olgierd Mazur (Arkadiusz Krygier) i st. asp. Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak). W najnowszych odcinkach śledczy znów ruszą w teren, aby ścigać podejrzanych i zwalczać przestępstwa na terenie Warszawy i okolic. Bohaterami serialu są również pozostali policjanci wydziału, technicy oraz stali informatorzy. W każdym odcinku zaprezentowana będzie inna historia kryminalna.
W najnowszym, 291. odcinku "Gliniarzy" na placu budowy zostają znalezione kości zaginionej przed laty dziewczyny. Olgierd (Arkadiusz Krygier), który pracował nad sprawą z poprzednim partnerem, chce za wszelką cenę doprowadzić ją do końca, zanim zostanie przekazana do Archiwum X. Podejrzany jest ojciec chrzestny dziewczyny, który pracował w miejscu znalezienia zwłok, ale mężczyzna nieoczekiwanie rzuca nowe światło na sprawę.
W kolejnym odcinku serialu hotelowa kelnerka zgłasza, że została zgwałcona przez dwóch znanych piłkarzy. Mężczyźni wypierają się wszystkiego, twierdząc, że kobieta chce wyciągnąć od nich odszkodowanie. W toku śledztwa Natalia (Ewelina Ruckgaber)i Kuba (Piotr Mróz), odkrywają, że nagrania z monitoringu zostały zmanipulowane, a w sprawę mogą być zamieszani pracownicy ochrony tego hotelu.

W 293. odcinku "Gliniarzy" dwaj dresiarze udaremniają próbę porwania dziesięcioletniego chłopca. Okazuje się, że jego ojciec prowadził podejrzane interesy i ukrywał to przed rodziną. Policjanci podejrzewają, że porywacze wrócą, więc obserwują tę rodzinę. Podczas akcji życie Olgierda (Arkadiusz Krygier) znajdzie się w niebezpieczeństwie.

W następnym odcinku serialu do taksówki wsiada ciężko ranny mężczyzna. Został pchnięty nożem, ale nie chce jechać do szpitala. Wkrótce traci przytomność i umiera. Okazuje się, że zmarły był szefem niebezpiecznej grupy przestępczej. Natalia (Ewelina Ruckgaber) i Kuba (Piotr Mróz) podejrzewają, że w mieście doszło do porachunków mafijnych. Rozwiązanie sprawy okaże się jednak zaskakujące.

W 295. odcinku "Gliniarzy" zostaje pobity prywatny detektyw. To przyjaciel Pawła Laseckiego, byłego policjanta. Ranny mężczyzna trafia do szpitala w stanie śpiączki. Podejrzany jest mąż ostatniej klientki detektywa, który wpadł we wściekłość, gdy dowiedział się o śledztwie w sprawie jego zdrad. Były funkcjonariusz mimo próśb Olgierda (Arkadiusz Krygier) i Krystiana (Tomasz Skrzypniak), prowadzi równoległe dochodzenie.


Premierowe odcinki "Gliniarzy" od poniedziałku do piątku o godzinie. 17:00 (od 4 marca 2019 roku) na antenie telewizji Polsat.