Łukasz Szewczyk06.03.2019 (13:55)4 komentarze

Discovery Channel z nowym rekordem oglądalności

Wiosenna ramówka Discovery Channel wystartowała z dużym sukcesem. Oprócz wzrostu oglądalności, pierwszy odcinek kolejnego sezonu programu "Złomowisko PL" ustanowił nowy rekord oglądalności stacji.
"Złomowisko PL" w Discovery Channel / Fot. Discovery Channel
Wiosną w ramówce Discovery Channel zobaczymy zarówno nowe, polskie i zagraniczne produkcje, jak i kontynuacje uwielbianych przez widzów serii. Nowy sezon stacja rozpoczęła już w drugiej połowie lutego, kiedy to wystartowały "Ciężarówką przez Wietnam" i "Złomowisko PL". Obydwa programy zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność.

Start ósmego sezonu "Złomowisko PL" przyniósł Discovery Channel Polska najlepszy wynik oglądalności w historii kanału. Pierwszy odcinek zgromadził przed telewizorami 313 566 widzów odnotowując w grupie komercyjnej (16-49, Live) 5.38% SHR. W dniu premiery (20.02) stacja osiągnęła najlepszy od marca 2017 roku wynik dnia z SHR na poziomie 1.82%. Dobrze został również przyjęty teledysk promujący nowy sezon programu. Wyprodukowany na zlecenie kanału spot pt. "Ja i mój złom" opublikowany w serwisie YouTube i na Facebook'u został wyświetlony łącznie ponad 3,3 miliona razy.

Z kolei emitowany 19 lutego pierwszy odcinek nowego programu "Ciężarówką przez Wietnam" zanotował najlepszy start nowej polskiej serii w historii Discovery Channel, bijąc rekord pierwszego sezonu "Zawodowców". Wtorkową premierę oglądało 137 203 widzów, co w grupie komercyjnej (A16-49, Live) przełożyło się na 2.35% udziału w rynku (SHR). Ponadto warto zwrócić uwagę, że od marca 2016 wyższe wyniki na kanale osiągały tylko emisje "Gorączki złota" i "Złomowiska PL".

- Tej wiosny na Discovery Channel przygotowaliśmy rekordową liczbę aż ośmiu nowych, polskich produkcji. Niezmiernie cieszy nas fakt, że pierwsza z nich - "Ciężarówką przez Wietnam" - tak bardzo przypadła naszym widzom do gustu. Z kolei rekordowy wynik nowego sezonu "Złomowiska PL" jest dowodem na to, że udaje nam się nawiązać z widzami lojalną relację i produkowane przez nas formaty gromadzą przed telewizorami rzesze wiernych fanów. Doskonałe wyniki startu wiosennej ramówki to dla nas niesamowita satysfakcja. Jednak to nie koniec premier. Już dziś, 6 marca o godz. 22:00 wystartują "Odjazdowe Bryki Braci Collins", a od wtorku, 19 marca o godz. 22:00 zapraszamy na survivalowy program "Granice Wytrzymałości Zachara", w którym były żołnierz wojsk specjalnych pokaże, jak przetrwać w ekstremalnych warunkach posiadając jedynie nóż i krzesiwo - mówi Przemysław Kwiatkowski, Dyrektor Działu kanałów tematycznych factual TVN i Discovery Polska.

Na starcie wiosennej ramówki kanał Discovery Channel odnotował wzrost oglądalności rok do roku zarówno w grupie 4+, z 0,52% do 0,67% (o 29%), jak i w grupie komercyjnej 16-49, z 0,70% do 0,87% (o 24%).

Komentarze (1 - 4 z 4)

Amerykańska stacja, na maxa zaśmiecona reklamami i pseudodokumentalnymi gniotami ;) W sam raz dla... nie powiem kogo.

buuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahahahahahaha!!!
 2  
Przecież ten kanał to totalne badziewie.
Być może Kurski robi im statystykę ogladalności..
 5  
Przecież ten kanał to totalne badziewie.
Być może Kurski robi im statystykę ogladalności..
Masz rację, coś w tym musi być. Nawet na liście ulubionych głównego discovery nie mam, masakra tylko dla śmieciarzy.
 3  
To bardzo dołujące i przerażające że takie programy jak Złomowisko, Kiepscy, Disco Polo i Kabarety biją rekordy oglądalności. Przeraża że ci ludzie mają prawa wyborcze, straszne.
 0