Łukasz Szewczyk06.03.2019 (13:58)2 komentarze

"Dziewczyny grają" w radiowej Czwórce

W czwartek (7 marca 2019 roku) na antenie radiowej Czwórki zadebiutuje nowa audycja muzyczna "Dziewczyny grają". Co tydzień naprzemiennie cztery artystki - Marcelina, Rosalie., Kasia Lins i Justyna Święs - podzielą się ze słuchaczami zawartością swoich płytotek.
Dzień Kobiet w radiowej Czwórce w tym roku przypadnie 7 marca. Tego dnia o godz. 19.00 na antenie pojawi się pierwsza audycja z cyklu "Dziewczyny grają", w której cztery artystki: Marcelina, Rosalie., Kasia Lins i Justyna Święs zabiorą słuchaczy w podróż do swojego artystycznego świata. Wszystkie na co dzień zajmują się muzyką - komponują piosenki, piszą teksty, grają i śpiewają. Ale kiedy wychodzą z sali prób, zaczynają słuchać innych. W każdym programie swoimi muzycznymi fascynacjami dzielić się będzie inna wokalistka, która zaprezentuje słuchaczom wybrane przez siebie utwory. Każda z piosenek okraszona będzie subiektywnym, a czasem intymnym komentarzem, ujawnieniem wpływu utworu na życie prywatne i zawodowe. Artystki przyniosą do studia swoje ulubione płyty i podzielą się związanymi z nimi wspomnieniami.
W pierwszej audycji swoje muzyczne autorytety zaprezentuje Marcelina. - Muzyka jest czymś, co pozwala nam określić w życiu klimat, atmosferę, zdefiniować się, rozpoznać. Muzyka jest jak poglądy, gusta, charakter. Nie można jej pominąć, gdy odpowiada się na pytanie: kim jesteś? - opowiada Marcelina.

Wokalistki biorące udział w audycjach pod hasłem "Dziewczyny grają" to zdolne, oryginalne i charakterne Dziewczyny. Mają swoich ulubionych wykonawców, płyty do których chętnie wracają i piosenki, które nucą pod nosem. Zachwycają się, rozczarowują, przelotnie fascynują.

- Muzyka podsyca emocje, targa wrażliwość, formuje rzeczywistość, kreuje nastrój. Wypruwa moje wnętrzności albo niesie ukojenie. Dobra piosenka to ta, do której tęsknie. Chętnie podzielę się nimi ze słuchaczami - opowiada Kasia Lins.

Każda z artystek reprezentuje inny muzyczny świat, inną wrażliwość oraz inne spojrzenie na muzykę. Dzięki temu słuchacze otrzymają eklektyzm artystyczny, który zainteresuje fanów różnych brzmień. Łączy je jedno: miłość do muzyki, która będą zarażać słuchaczy Czwórki.

- Muzyka jest dla mnie przestrzenią, w której czuje się bezpiecznie i która uatrakcyjnia każdą, nawet najbardziej trywialną czynność - opowiada Justyna Święs.

Audycji "Dziewczyny grają" można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.00, na stronie czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

Komentarze (1 - 2 z 2)

To ta Czwóra jeszcze istnieje? Nie wiedziałem ;) U mnie już od ponad dwóch lat na jej falach w odbiorniku radiowym gra i trąbi Polskie Radio 24 (w sumie fajne radio, ciekawa przeciwwaga dla TOK FM).

buuuuuuuuuuuuuuaahahahahahaha!!!
 7  
Radiowa czwórka gra i bardzo dobrze się ma . Choć to stacja typowo dla młodych. Ale jak zawsze bardzo profesjonalnie.
 6