Łukasz Szewczyk08.03.2019 (13:14)brak komentarzy

Nowy cykl "One. Kobiety Kultury" w TVP Kultura. Rozmawia Łukasz Orbitowski

W sobotnie popołudnia TVP Kultura zaprasza na nowy cykl spotkań z wybitnymi kobietami polskiej kultury pod hasłem "One. Kobiety Kultury"
Cykl "One. Kobiety Kultury" w TVP Kultura / Fot. TVP
Słynie ze szczerości, spontaniczności oraz niezwykłej umiejętności słuchania - pisarz Łukasz Orbitowski, do tej pory znany widzom TVP Kultura z programu "Dezerterzy", wiosną zaprasza na spotkania z kobietami, których głos silnie wybrzmiewa w polskiej kulturze. Bohaterkami będą zarówno wielkie gwiazdy, jak i artystki, które dopiero zaczynają realizować swoją twórczą wizję i wyznaczać nowe trendy. Spotkania będą odbywać się w jednej z restauracji w Krakowie, a kameralna atmosfera wspólnego posiłku pozwoli na swobodną rozmowę o sztuce i o życiu. Nie zabraknie zaskakujących pytań oraz niespodzianek, które skierują konwersację na zupełnie nowe tory. Jak powiedział sam prowadzący, będą to "wyjątkowe rozmowy z wyjątkowymi kobietami: mocne, głębokie i szczere".
Bohaterką pierwszego programu (9 marca o godz. 15.20) będzie Anna Dymna, aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji "Mimo Wszystko". Kobieta, którą Polacy kojarzą na równym poziomie ze sztuką, jak działalnością charytatywną związaną z pomocą osobom niepełnosprawnym umysłowo i fizycznie, chorym, cierpiącym.

W kolejnym odcinku (16 marca o godz. 15.55) Łukasz Orbitowski spotka się z wielokrotnie nagradzaną prestiżowymi wyróżnieniami aktorką Iwoną Bielską, związaną przede wszystkim z krakowskimi scenami teatralnymi, mającą na swoim koncie również wiele ról filmowych i telewizyjnych.

Gośćmi następnych rozmów będą od lat występująca na najsłynniejszych scenach świata wybitna sopranistka Elżbieta Towarnicka, znana m.in. z partii głosowych towarzyszących muzyce do filmów Krzysztofa Kieślowskiego oraz aktorka i piosenkarka Patrycja Volny (Patrycja Kaczmarska).

"One. Kobiety Kultury" w soboty o godz. 15.20 (od 9 marca 2019 roku) na antenie TVP Kultura oraz na platformie TVP VOD. Powtórki programu we wtorki o godz. 23.35.