Łukasz Szewczyk08.03.2019 (15:02)brak komentarzy

"Strażnicy cnoty", "Pierwsza gwiazdka", "Zabójczy Bóg" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Strażnicy cnoty", "Pierwsza gwiazdka" czy też "Zabójczy Bóg".
Pierwsza gwiazdka
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Chiński łącznik" (8 marca). Jin Yan przedstawiciel handlowy i inżynier zostaje wysłany przez swoją firmę w delegację do północnej Afryki. W imieniu koncernu ma negocjować warunki jego ekspansji na rynek afrykański. Rozmowy handlowe nie dochodzą jednak do skutku z powodu niestabilnej sytuacji w kraju. Jin Yan odkrywa, że konkurenci jego firmy zapłacili lokalnemu generałowi, aby wywołał zamieszki. Na ulicach wrze, a kraj staje na krawędzi wojny domowej. Szeregowy sprzedawca musi szybko zmienić się w nieugiętego wojownika.
Z kolei w Canal+ Film "Kobieta pracująca" (8 marca). Mała restauracja, którą prowadzi mąż Orny, nie prosperuje już od jakiegoś czasu. Dlatego to na kobiecie cięży obowiązek utrzymania rodziny. Orna podejmuje pracę w biurze znanego w branży agenta nieruchomości, Benny'ego. Na początku współpraca układa się doskonale, a młoda pracownica często otrzymuje pochwały od swojego szefa. Po czasie Benny jednak zaczyna nękać Ornę i zalecać się do niej. Życie w pracy staje się trudne do zniesienia. Orna musi zmierzyć się z upokorzeniem i lękiem przed bezrobociem oraz zawalczyć o swoją godność.

Sobotnią premierą jest film "Czerwona jaskółka" (9 marca). Dominika Egorova wbrew swej woli odbywa szkolenie dla "jaskółek", czyli wytrenowanych uwodzicielek, których zadaniem jest zdobywanie ściśle tajnych informacji dla rosyjskich służb specjalnych. Jej ciało ma stać się bronią w walce z wrogiem. Dominika ze wszystkich sił stara się nie utracić swej godności, choć w trakcie wyniszczającego szkolenia instruktorzy poddają ją najcięższym próbom. Po czasie staje się jedną z najbardziej niebezpiecznych agentek rosyjskiego wywiadu. Jej pierwsza misja to unieszkodliwienie agenta CSI, który prowadzi intensywną infiltrację rosyjskich struktur. Dwójka agentów wpada w pułapkę namiętności, co grozi zerwaniem z trudem zawiązanych sojuszy i destabilizacją sytuacji międzynarodowej.

Z kolei w niedzielę "Strażnicy cnoty" (10 marca). Jedna z najpopularniejszych amerykańskich komedii 2018 roku. Rodzice trzech nastoletnich dziewczyn dowiadują się, że ich córki postanowiły utracić dziewictwo podczas balu wieńczącego rok szkolny. Zaniepokojeni postanawiają zrobić wszystko, aby dziewczętom nie udało się wywiązać z umowy.


Niedzielną Megapremierą będzie film "Pierwsza gwiazdka" (10 marca). Mały osiołek o imieniu Bo pragnie czegoś więcej od życia niż tylko codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia decyduje się w końcu na odważny krok i ucieka, aby spełnić swoje marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swojego stada oraz oryginalnego gołębia o wielkich aspiracjach. Razem z innymi zwierzętami bohaterowie podążają za gwiazdką... Pełna radości i dobrych emocji historia narodzin Chrystusa pokazana z perspektywy zwierząt. Reżyserem tej animowanej komedii jest nominowany do Oscara Timothy Reckart (Po uszy). Obraz w ciekawy sposób przedstawia opowieść o kulisach jednych z najważniejszych dla Chrześcijan świąt.


Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Ted - w imię miłości" (9 marca). Lata siedemdziesiąte XX wieku. Ted Gärdestad (Adam Pålsson) to złote dziecko skandynawskiego show biznesu. W wieku szesnastu lat chłopak, ze wsparciem producentów i członków zespołu ABBA, wydaje swój pierwszy singiel, który okazuje się wielkim hitem. Z czasem jednak okazuje się, że Ted cierpi na zaburzenia psychiczne. Głosy w jego głowie sprawiają, że piosenkarz coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością... Brawurowo sfilmowana historia życia wielkiej gwiazdy szwedzkiego popu - Teda Gärdestada - w reżyserii nominowanego do Oscara Hannesa Holma (Mężczyzna imieniem Ove). Piosenkarz i aktor Adam Pålsson (Pod bezchmurnym niebem) tworzy niezapomnianą kreację, pokazując skomplikowaną sylwetkę uwielbianego przez miliony artysty.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Na skrzydłach orłów" (10 marca). Eric Liddell (Joseph Fiennes) jest niezwykle utalentowanym, bardzo skromnym szkockim lekkoatletą. Świetnie gra również w rugby. W 1924 roku podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu ustanawia rekord świata na 400 m. Świat stoi przed nim otworem. Mężczyzna decyduje się jednak zakończyć karierę sportową i wyjeżdża do Chin jako misjonarz. Na miejscu niesie pomoc potrzebującym i uczy dzieci. Kiedy w 1937 roku Japonia najeżdża na Państwo Środka, Liddell trafia do niewoli. Poruszająca historia skromnego człowieka i wspaniałego sportowca, który nie bał się podążać za ideałami, a swoją postawą przyniósł chwałę ojczyźnie

Natomiast w Cinemax2 "Zabójczy Bóg" (10 marca). Carlos (Eduardo Antuña) i jego żona Ana (Itziar Castro) zapraszają na Sylwestra, do wynajętego przez siebie domu, ojca (Francesc Orella) i brata (Boris Ruiz) mężczyzny. Kiedy zaczynają wieczorne przyjęcie u ich progu niespodziewanie zjawia się tajemniczy, bezdomny karzeł (Emilio Gavira). Twierdzi on, że jest bogiem i przekonuje, że ludzkość czeka rychła apokalipsa. Przetrwa tylko dwójka wybranych przez niego ludzi... Czarna komedia z elementami horroru autorstwa duetu twórczego: Caye Casasa oraz Alberta Pintóo (RIP). Obraz w błyskotliwy sposób mówi o moralności, miłości, wierności i religii.