Łukasz Szewczyk12.03.2019 (12:45)4 komentarze

Eurosport prezentuje inspirowane mangą logo na Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Eurosport, oficjalny nadawca igrzysk olimpijskich, pokazał specjalnie zaprojektowaną identyfikację wizualną na Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Inspirowane mangą logo łączy w sobie elementy kultury japońskiej, kół olimpijskich oraz logotypu Eurosportu.
Eurosport prezentuje inspirowane mangą logo na Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020
Za dokładnie 500 dni na Stadionie Olimpijskim w Tokio zapłonie znicz i rozpoczną się Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Z tej okazji Eurosport, czyli miejsce, w którym bije serce igrzysk, zaprezentował identyfikację wizualną kanału na czas największej sportowej imprezy na świecie. Szukając świeżego i nowoczesnego projektu, łączącego wszystkie dyscypliny, które znajdą się w programie przyszłorocznych igrzysk, zespół Eurosportu inspirował się mangą - unikalnym japońskim stylem komiksów. Logo zawiera elementy identyfikacji wizualnej kanału, kół olimpijskich, a także logotypu igrzysk w Tokio, dzięki czemu łączy wschodnią i zachodnią kulturę, jednocześnie wprowadzając mangę w nową erę.
- W ubiegłym roku rozpoczęliśmy naszą wspaniałą olimpijską podróż. Możliwość pokazania Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 pełnym pasji kibicom w całej Europie była dla nas wielkim zaszczytem. Wykorzystaliśmy innowacyjne technologie i nowe sposoby angażowania fanów na wielu platformach, przenosząc igrzyska w całości do przestrzeni cyfrowej, co było kluczowe dla osiągnięcia rekordowej oglądalności. Teraz zawieszamy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Dołożymy wszelkich starań, aby pokazać igrzyska w niespotykanej do tej pory skali, współpracując z wszystkimi partnerami. Będziemy działać jeszcze odważniej i z większym rozmachem, wykorzystując wszystkie serwisy cyfrowe, w tym Eurosport Player, w którym widzowie będą mogli obejrzeć każdą sekundę igrzysk, starty wszystkich sportowców we wszystkich konkurencjach - powiedział JB Perrette, President i CEO Discovery International.

- Eurosport na co dzień pokazuje 70% ze wszystkich dyscyplin z letnich igrzysk olimpijskich, a nasz wspaniały zespół światowej klasy ekspertów wie, jak opowiadać prawdziwie wciągające historie pokazując swoją niezrównaną wiedzę i doświadczenie. Wykorzystany podczas relacji z Pyeongchang Eurosport cube okazał się wielkim sukcesem i zamierzamy wykorzystać nasze doświadczenie, aby przenieść fanów jeszcze bliżej sportowej akcji - dodał JB Perrette.

- Chcieliśmy, aby nasza identyfikacja wizualna na Tokio 2020 nawiązując do logo Eurosportu stała się niepowtarzalnym symbolem i ukłonem w stronę japońskiej kultury, który będzie rozpoznawalny dla milionów osób śledzących igrzyska w Europie. W ciągu najbliższych 18 miesięcy fani zobaczą, jak te kreacje ożyją w kampaniach marketingowych na drodze do igrzysk olimpijskich i w ich trakcie. Wierzymy, że udało nam się stworzyć dynamiczny projekt, który znakomicie oddaje naturę najważniejszej imprezy sportowej na świecie i trafia w gusta młodego pokolenia widzów - podkreślił George Aivazoglou, Vice President Marketingu w Eurosporcie.

W czerwcu 2015 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił przyznanie pełnych praw do igrzysk olimpijskich Discovery i Eurosportowi na 50 rynkach w latach 2018-2024. W lutym ubiegłego roku, pierwszym dla Eurosportu z pełnymi prawami do transmisji z igrzysk, stacja zanotowała rekordowe wyniki oglądalności, a relacje z Pyeongchangu oglądało 63% populacji**.

Ceremonia otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 odbędzie się w piątek 24 lipca 2020 roku, a impreza potrwa do 9 sierpnia.

Komentarze (1 - 4 z 4)

manga? gdzie tu manga?
 2  
Super logo
 1  
Inspirowane mangą,dobre ,równie dobrze mogli napisać, inspirowane z filmu predator.
 0  
Logo przekombinowane i mało czytelne. Cyfry "2020" wyglądają raczej na "RORO".
 2