Łukasz Szewczyk12.03.2019 (13:22)brak komentarzy

HBO Europe zapowiada nowy serial. "Foodie Love"

HBO Europe wyprodukuje nowy hiszpański serial "Foodie Love". Za scenariusz i reżyserię odpowiada siedmiokrotna zwyciężczyni nagrody Goi - Isabel Coixet, dla której będzie to debiut telewizyjny. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się jeszcze w 2019 roku.
HBO Europe
Bohaterów serialu "Foodie Love" łączy ze sobą aplikacja mobilna, która kojarzy w pary miłośników jedzenia. Za jej sprawą dwoje trzydziestokilkulatków, mimo towarzyszących im wątpliwości wynikających z doświadczeń w ich poprzednich związkach, postanawia poznać się lepiej. W ciągu kilku randek będą musieli sprawdzić, czy zachwyt, jaki wzbudza w obojgu japoński owoc yuzu lub wspólna niechęć do kulinarnej pretensjonalności są wystarczające, aby stać się filarem długoterminowej relacji.
- "Foodie Love" to połączenie moich dwóch pasji - zamiłowania do romansów i jedzenia. Dwoje bohaterów spotyka się, rozstaje i schodzi z powrotem podczas wyjątkowej podróży przez kawiarnie, bary i restauracje. To opowieść o miłości, jej braku, wątpliwościach i jedzeniu, o dwojgu nieśmiałych ludziach, którzy są silni, choć czasem cierpią lub są obojętni, ale starają się zrozumieć siebie nawzajem i dopasować do drugiej osoby. Każde miejsce, które pojawia się w serialu i wszystkie potrawy, które jedzą bohaterowie są prawdziwe. Ich historia to naturalnie fikcja zainspirowana wszystkimi knajpami, które odwiedziłam, daniami, których tam próbowałam i moimi prywatnymi doświadczeniami - mówi Isabel Coixet.

- W serialu "Foodie Love" Isabel Coixet opowiada widzom o dwóch światach, które pochłaniają ją bez reszty. To uniwersalny przepis na sukces, a Isabel wnosi do niego swój indywidualny, wyrazisty styl, niezwykłą subtelność i wizję - podkreśla Miguel Salvat, który zlecił produkcję serialu dla HBO Espana.

Serial "Foodie Love" zostanie wyprodukowany dla HBO Europe przez spółkę Miss Wasabi Films. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat, Steve Matthews i Antony Root. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.