Łukasz Szewczyk14.03.2019 (23:46)5 komentarzy

"Han Solo: Gwiezdne wojny historie", "Deadpool 2", "Projekt Floryda" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Han Solo: Gwiezdne wojny historie", "Deadpool 2" czy też "Projekt Floryda".
Deadpool 2
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Kickboxer: Odwet" (15 marca). Po pomszczeniu śmierci brata, Kurt Sloan przysięga, że nigdy więcej nie wróci do Tajlandii. Rok później zostaje on jednak podstępem schwytany i wywieziony do Bangkoku. Kurt trafia za kratki, gdzie dowiaduje się, że tajemniczy Thomas Moore chce, aby Sloan stoczył walkę z przerażającym zawodnikiem o imieniu Mongkut. Jeśli się zgodzi, nie tylko odzyska wolność, ale zdobędzie też dwa miliony dolarów. Początkowo Kurt odmawia, lecz gdy jego żona zostaje porwana, jest zmuszony wziąć udział w pojedynku. Jeśli chce przeżyć tę walkę, musi ponownie przejść rygorystyczne szkolenie u swojego dawnego mistrza sztuk walki, Duranda.
Sobotnią premierą jest film "Deadpool 2" (16 marca). Oszpecony w wyniku śmiertelnie groźnego ataku Wade Wilson wciąż ukrywa się w kostiumie superbohatera. Choć wygadany Deadpool ma jak najlepsze intencje, jego walka ze złem często przynosi więcej szkód niż pożytku. Tym razem Deadpool zbiera grupę mutantów, aby wspólnie ochraniać chłopaka o nadnaturalnych mocach przed brutalnym cyborgiem podróżującym w czasie. Po stracie ukochanej Deadpool musi odrobić najważniejszą w życiu lekcję: jak być częścią rodziny.

Z kolei w niedzielę "Tajne źródło" (17 marca). Rok 1972. Dwójka dziennikarzy "Washington Post" Bob Woodward i Carl Bernstein zdobywają informacje na temat nielegalnych działań administracji prezydenta Richarda Nixona wymierzonych w jego politycznych przeciwników. Dzięki informatorowi o pseudonimie "Deep Throat" dziennikarzom udaje się obnażyć jedną z największych afer w historii USA, nazwaną aferą Watergate. Doprowadziła ona do ustąpienia prezydenta Nixona i gruntownych przeobrażeń na amerykańskiej scenie politycznej. Tożsamość informatora "Washington Post" pozostała tajemnicą przez ponad 30 lat. Dopiero w 2005 roku "Deep Throat" postanowił się ujawnić.

Sobotnią premierą w HBO jest "Pomniejszenie" (16 marca). Norweskim naukowcom udaje się zmniejszyć ludzi do rozmiaru 5 cali. Wierzą, że dzięki temu ludzkości uda się poradzić z problemem przeludnienia na świecie. Ludzie dość szybko orientują się, że w zminiaturyzowanym świecie mogą wieść wygodniejsze i bardziej zamożne życie. Obietnica lepszej przyszłości kusi także przeciętnego Paula Safranka (Matt Damon) oraz jego żonę Audrey (Kristen Wiig), którzy od dawna borykają się z problemami finansowymi. Szybko jednak okazuje się, że ich wizja szczęścia daleka jest od ideału. Dwukrotnie wyróżniony Oscarem reżyser Alexander Payne (Spadkobiercy) przedstawia satyrę społeczną z elementami kina science fiction. Obraz w lekki sposób mówi o poważnych sprawach. Pokazuje zderzenie idealizmu z egoistyczną ludzką naturą i dylematy amerykańskiej klasy średniej w czasach kryzysu.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Han Solo: Gwiezdne wojny historie" (17 marca). Han Solo (Alden Ehrenreich) jest samotnikiem, który przemierza galaktykę swoim statkiem. Podczas tych podróży dociera do najmroczniejszych zakamarków wszechświata. W trakcie jednej z nich spotyka Chewbaccę (Joonas Suotamo), swojego drugiego pilota. Wpada również na uzależnionego od hazardu Lando Calrissiana (Donald Glover). Doświadczenia z wyprawy pozwolą mu wyrosnąć na jednego z największych bohaterów sagi Gwiezdnych wojen. Widowiskowe kino pełne wartkiej akcji i interesujących postaci w reżyserii dwukrotnego zdobywcy Nagrody Akademii Rona Howarda. Obraz przedstawia młodość Hana Solo, kultowej postaci sagi Gwiezdnych wojen. W jego postać wciela się Alden Ehrenreich (Piękne istoty), którego kreacja aktorska nie odstaje od tej kultowej, stworzonej przez Harrisona Forda.


Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Lemoniada" (16 marca). Mara (Mãlina Manovici) jest pochodzącą z Rumunii trzydziestoletnią samotną matką, która pracuje w Ameryce jako pielęgniarka. Kobieta decyduje się poślubić jednego ze swoich pacjentów (Dylan Smith) tuż przed upływem ważności jej tymczasowej wizy. Nowożeńcy sprowadzają do Stanów syna kobiety - Dragosa (Milan Hurduc) i wszystko powoli zdaje się układać. Kiedy jednak Mara rozpoczyna starania o zieloną kartę, jej codzienność zamienia się w koszmar... Wciskający w fotel dramat pokazujący, że za marzenia o Amerykańskim Śnie niekiedy trzeba zapłacić wysoką cenę. Główna bohaterka obrazu zostaje wystawiona na ogromną próbę. Musi walczyć z systemem i na każdym kroku mierzyć się z seksizmem, nadużyciami władzy i ksenofobią.

Także w sobotę na antenie Cinemax2 "Projekt Floryda" (16 marca). Pełna pozytywnej energii Moonee (Brooklynn Prince) ma sześć lat i mieszka ze swoją matką Halley (Bria Vinaite) w motelu Magic Castle, który zlokalizowany jest podupadającym budynku przypominającym kiczowaty pałac z bajki. Dziewczynka całe dnie spędza z paczką swoich przyjaciół. Dzieciaki cieszą się wakacjami na całego. Sześciolatka nie ma pojęcia o kłopotach finansowych matki i zdaje się być najszczęśliwszym dzieckiem na całym świecie. Niezależne amerykańskie kino pokazujące zmagania z losem niezamożnej samotnej matki. Historia opowiedziana jest z perspektywy jej sześcioletniej córki, która mimo niesprzyjających okoliczności ma radosne dzieciństwo. Beztroska dziewczynki stoi w opozycji do trudności, z jakimi każdego dnia musi się mierzyć jej matka.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Puzzle" (17 marca). Agnes (Kelly Macdonald) jest kobietą po czterdziestce bardzo zaangażowaną w swoją rodzinę i emigrancką społeczność, w której żyje. Na swoje urodziny dostaje puzzle i niespodziewanie dla wszystkich odkrywa nową pasję. Nagle zaczyna robić coś więcej poza zaspokajaniem potrzeb męża Louie'ego (David Denman) i synów - Ziggy'ego (Bubba Weiler) i Gabe'a (Austin Abrams). Dzięki nowemu hobby kobieta poznaje zamożnego Roberta (Irrfan Khan), który szybko rozpoznaje jej talent i namawia ją do wzięcia udziału w konkursie. Pełne ciepła kino obyczajowe.

Natomiast w Cinemax2 "Ziemski raj" (17 marca). Val Grande o powierzchni 152 km² to największy obszar dzikiej przyrody w Europie. Znajduje się on we Włoszech nieopodal szwajcarskiej granicy. Nie ma tam ludzi, dróg, wsi czy świateł ulicznych. Miejsce zamieszkuje jedynie osiemdziesięcioletni benedyktyński mnich Sergio (Giulio Brogi) oraz jego prostolinijny pomocnik Gianmaria (Orfeo Orlando). Pewnego dnia chłopak powraca z zapasami żywności w towarzystwie chłopca i dziewczyny, którzy wydają się być wyraźnie zmęczeni czterogodzinnym spacerem z wioski. Okazuje się, że przybyli na pustkowie nie po to, aby spotkać się z ojcem Sergio, ale człowiekiem, który potajemnie żyje w Val Grande od blisko miesiąca.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Tylko szkoda że film Pomniejszenie już leciał na cinemax. A więc jaka to premiera skoro hbo i cinemax to jedna paka. Zresztą to już nie pierwszy raz jedna premiera przerzucana jest na kanał obok. Miernota
 13  
Dobrze że ,nie mam tv w domu. I dziwię się ludziom, którzy za to płacą co miesiąc.
 6  
@Onaon stać mnie to płacę !!!
 10  
Moim zdaniem w dzisiejszych czasach telewizja bez nadawania w 4K nie ma prawa określać się mianem telewizji premium. HBO nie ma posiada kanału 4K. Canal+ niby posiada, ale oferta jest na razie głównie dla fanów sportu (czyli nie dla mnie). Oferta filmowa Canal+ 4K praktycznie nie istnieje (jedna premiera filmowa raz na ruski rok, to jest kpina).

Stacje telewizyjne "premium" są technologicznie w tyle i przegrywają z serwisami internetowymi, które są w stanie oferować kontent 4K. W dzisiejszych czasach wymagający odbiorca nie będzie się ekscytował telewizyjnym 1080i - to było wielkie wow 10-15 lat temu, ale dzisiaj kontent premium musi być co najmniej w 4K.

Moje pożegnanie z telewizją "premium" jest już bliskie - cyrograf z nc+ ważny do października i jeżeli do tego czasu nadawcy "premium" nie potraktują poważnie tematu 4K, niech się wynoszą z mojego telewizora!
Grzegorz Wandałowicz 15.03.2019 (12:02:19)
 4  
G. Wandałowicz ciężko się nie zgodzić. Na moim oledzie 65b7v obraz od HBO czy Canal + HD jest tak beznadziejny że szkoda matrycy na takie wyświetlanie . Za kwotę 115 zł miesięcznie opłata dla c+ obraz powinien być co najmniej w 1080p z porządnym bitrate. Tak jak napisałeś co z tego że jest c + 4k jak tam jest głównie sport i raz na ruski rok puszczą jakoś film. O HBO nawet nie wspomnę bo ich jakość obrazu to jakaś parodia. A szkoda bo filmy i seriale mają dobre.
Także podobnie jak u ciebie jak tylko skończy mi się cyrograf żegnam nc+.
 3