Łukasz Szewczyk15.03.2019 (12:17)2 komentarze

Canal+ pokaże "Twój Simon". Pierwsza z Hollywood gejowska komedia romantyczna dla młodzieży

W Polsce od kilku dni trwa polityczna nagonka na środowiska LGBT. W kwietniu 2019 roku na antenie Canal+ premiera filmu "Twój Simon", który w inteligentny sposób oswaja temat coming outu wśród młodzieży.
Canal+ pokaże "Twój Simon". Pierwsza z Hollywood gejowska komedia romantyczna dla młodzieży
O filmie "Twój Simon" było głośno wiosną 2018 roku, gdy produkcja weszła do światowych oraz polskich kin. Głównie dlatego, że jest to pierwsza hollywoodzka komedia romantyczna z pokaźny budżetem (17 mln dol.) i duża promocją dla młodych widzów, której głównym bohaterem jest nastoletni gej. Dzięki temu film może trafić do szerokiej publiczności i pozytywnie wpłynąć na światopogląd.
Z kolei światowe gwiazdy, m.in. Neil Patrick Harris, Matt Bomer, Tyler Oakley i Kristen Bell, sfinansowały pokazu filmów dla młodzieży. "Bardzo bym chciał, by coś tak odważnego, mocnego i pewnego siebie powstało, gdy ja sam zmagałem się z własną tożsamością" - mówił aktor Neil Patrick Harris, który nie ukrywa, że jest gejem.

Film doczekał się pozytywnych recenzji także w Polsce. ""Twój Simon" opowiada dobrze znaną i utartą na przestrzeni lat historię miłosną dla młodzieży, tyle że tym razem z perspektywy geja. Nie jest to kino arthousowe, a raczej queer w wersji pop, przystosowany do multipleksów. Nie ma tu momentów, wizja seksualności jest dość bezpieczna, sama wymowa służy zaś przede wszystkim budowaniu tolerancji. Nie jest to w żadnym wypadku kamień milowy, jeśli chodzi o prezentację uczucia między dwiema osobami tej samej płci, ale już samo podjęcie próby jest istotne i zauważalne, a szansa trafienia do szerokiego grona odbiorców - godna uwagi i pochwały" - podsumował Rafał Glapiak w recenzji dla Polityki.

Plakat filmu "Twój Simon"
Plakat filmu "Twój Simon"
"Twój Simon" to ekranizacja bestsellerowej powieści Becky Albertalli "Simon oraz inni homo sapiens", zabawna i wzruszająca opowieść o dorastaniu, poznawaniu prawdy o sobie i pierwszym uczuciu. Każdy zasługuje na wielką miłość. Historia siedemnastoletniego Simona Spiera jest jednak nieco bardziej skomplikowana.

Simon jest gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia, ani rodzicom, ani przyjaciołom. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitować będzie w wydarzenia zarówno komiczne, jak i przerażające, które na zawsze zmienią życie tytułowego bohatera.


Telewizyjna premiera filmu "Twój Simon" w niedzielę 7 kwietnia 2019 roku) o godzinie w 21.30 na antenie Canal+.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Super , poza tym w naszym kraju od 3 lat zrobiła się taka nietolerancja , aż szkoda gadać . Jestem gejem i mam daleko w tyle czy ktoś mnie toleruję czy nie. Najważniejsza jest rodzina i znajomi ... Reszta to małe robaczki.
 56  
Geje dzis jak kiedys murzyni...
 8