Łukasz Szewczyk15.03.2019 (12:52)brak komentarzy

Nowy program Marii Semczyszyn, powrót Wieśka i Karoliny - kwiecień w Domo+

Kwiecień to czas wiosennych porządków i wietrzenia domów po okresie zimowym. Właśnie w tym miesiącu najczęściej planujemy większe i mniejsze remonty, żeby nadać naszym wnętrzom ożywczy, świeży i nieco weselszy charakter. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi Domo+.
Lifting wnętrz z Marią Semczyszyn
"Lifting wnętrz z Marią Semczyszyn" (niedziela godz. 16.30, od 21 kwietnia) to nowy format popularnej prowadzącej znanej z takich produkcji jak "Home Staging - mieszkania do sprzedania" czy "Wakacyjne domy z Marią Semczyszyn". Tym razem ceniona projektantka wnętrz będzie pomagać w błyskawicznym re-designie pomieszczeń, których obecny wygląd z różnych powodów nie zadowala właścicieli. Zadanie nie będzie jednak łatwe - to właściciele zdecydują, w jakim stylu mają być urządzone wnętrza. Maria będzie musiała sprostać ich oczekiwaniom, niejednokrotnie przedstawiając projekty, które kłócą się z jej własnym gustem. Czy dekoratorce uda się spełnić marzenia kapryśnych gospodarzy? Tym razem goście programu nie wykpią się od ciężkiej pracy i pozostaną na placu boju. To będzie prawdziwy sprawdzian umiejętności osiągania kompromisów.
Trzeci sezon popularnego programu miłośniczki roślin i specjalistki w dziedzinie projektowania ogrodów "Rośliny Karoliny" (czwartek, godz. 21.00, od 18 kwietnia) to kolejna porcja ogrodniczych inspiracji, porad i ciekawostek. Prowadząca Karoliny Kudłacik, której misja to udowodnienie, że nie ma rzeczy niemożliwych i w każdej przestrzeni można stworzyć coś wyjątkowego zaprezentuje pomysły na aranżacje małych i dużych balkonów, obszernych tarasów oraz przydomowych ogródków. W nowym sezonie dowiemy się m.in. jakie rośliny najlepiej sprawdzają się w miejscach zacienionych, jak zaaranżować ogród zimowy, żeby cieszyć się nim przez cały rok oraz w jaki sposób wykorzystać przedmioty pozornie niepotrzebne i nadać im nowe życie. Karolina wraz z grupą sprawdzonych fachowców pomoże bohaterom nowych odcinków rozwiązać najróżniejsze problemy dotyczące ich ogródków, tarasów czy balkonów.

W kwietniu Domo+ wyemituje drugi sezon serii poradnikowej "Pogotowie remontowe Wieśka" (niedziela, godz. 16.00, od 7 kwietnia), w której ceniony fachowiec Wiesław Skiba usuwa usterki spowodowane przez niekompetentnych pracowników remontowych. Tym razem specjalista Domo+ zmierzy się z popsutą spłuczką, niesprawnym odpływem, niedziałającym oświetleniem sufitowym czy popsutym termostatem przy kaloryferze, a także podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami. Źle zamontowana szyba w kabinie prysznicowej to spory problem, ale nie dla Wieśka i jego ekipy. Drewniane wykończenie ściany jest bardzo ładne, ale jak się okazuje, nie każdy fachowiec umie je dobrze wykonać... Na szczęście z pomocą przychodzi Wiesiek. Prowadzący w każdym odcinku rozwiązuje dwa różne problemy. W tym celu razem ze swoją ekipą ekspertów odwiedza domy gości programu przed skończonym remontem i ocenia jakość wykonanych prac. Wiesiek zajmie się problemami "nie do rozwiązania", przeanalizuje czy wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką oraz przedstawi cennik prac remontowych.