Łukasz Szewczyk18.03.2019 (18:46)18 komentarzy

Ponad 1,2 mld zł z budżetu dla TVP. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych. Celem ustawy jest zrekompensowanie mediom publicznym utraty (w latach 2018 i 2019) wpływów z opłat abonamentowych.
Ponad 1,2 mld zł z budżetu dla TVP. Prezydent podpisał ustawę
Zgodnie z ustawą, minister przekaże w 2019 roku jednostkom publicznej radiofonii i telewizji skarbowe papiery wartościowe, jako rekompensatę z tytułu utraconych w latach 2018 i 2019 opłat abonamentowych z tytułu zwolnień. Łączna wartość nominalna skarbowych papierów wartościowych nie będzie mogła przekroczyć kwoty 1,260 mld zł.
Ostateczna wysokość rekompensaty (do kwoty 1 mld 260 mln zł) zostanie ustalona, w drodze uchwały, przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji - w terminie do dnia 31 maja 2019 r. Ustalone przez KRRiT zostaną również wartości nominalnych skarbowych papierów wartościowych przekazywanych poszczególnym jednostkom publicznej radiofonii i telewizji z przeznaczeniem na realizację misji publicznej.

KRRiT, po przyjęciu uchwały, przekaże ją ministrowi właściwemu do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, który na jej podstawie wystąpi do ministra właściwego do spraw budżetu o przekazanie jednostkom publicznej radiofonii i telewizji skarbowych papierów wartościowych. Minister właściwy do spraw budżetu określi w liście emisyjnym warunki emisji skarbowych papierów wartościowych oraz sposób realizacji świadczeń z nich wynikających.

Emisja skarbowych papierów wartościowych nastąpi z dniem zarejestrowania skarbowych papierów wartościowych, w kwocie równej wartości nominalnej wyemitowanych papierów wartościowych.

Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Komentarze (1 - 10 z 18)

Wojna z lewactwem jest droga, ale do wygrania.
 10  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
TVP wylecz POlske z lewactwa ogladajcie TVP nawet jak beda POkazywać POsrane gacie starej baby !!
jerzy z centrum POdający świńskie ryje na tacy Koalicji Europejskiej 18.03.2019 (20:06:36)
 39  
Kuwaaa! Tyle hajsu częściowo to moje a z F1 i tak tylko ochłapy wykupili! :)
 15  
czyli zapłaciłem dwa razy za tvpis? czas już uciekać z PISdusiowa
 19  
Abonament mało
Reklamy przy programach "misyjnych" mało
Potrzeba jeszcze regularnych dotacji na propagandę, by "żyło się lepiej" misiewiczom i żeby "ciemny lud to kupił".

Czemu PIS tworzy prywatną telewizję z pieniędzy publicznych, podczas gdy na inne ważne wydatki jak na służbę zdrowia, dla niepełnosprawnych, dla nauczycieli kasy NIE MA !!!
 25  
beda POkazywać POsrane gacie starej baby !!
Od dawna było wiadomo że pisowski widz nie jest wymagający. Ale nie sądziłem że aż mało mu do szczęścia jest potrzebne.
 29  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Stalin też na propagandę nie żałował. Ale to już nie te czasy.
 30  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Teraz Polska! Przynajmniej wiemy, że ta kasa nie jest od .Niemców albo Sorosa !
Daruj sobie te wypociny, sekciarzu piśdzielski. Już WSZYSCY czytelnicy tego forum wiedzą, że jesteś Maciejem z Radomia popierającym PiS i wyznającym konserwatywne wartości, Rotorem, PiSdkiem gwizdkiem, Vizirem, Kurnikiem, kukuryku, kuku, jerzym z centrum POdającym świńskie ryje na tacy, PO KO nie jest spoko, Viewerem, tsetse, Vanderem, PLU$em, transMałgośką3737, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr i dziesiątkami innych nicków. Zaliczyłeś mega wpadkę 4 marca i już się z tego nie wybielisz!

Dalej potwierdzasz, że jesteś sektą - odporną na jakiekolwiek argumenty i dowody rzeczowe. Sekciarze tak już mają, że nawet gdy zostaną przyłapani na podłym uczynku, zachowują się tak, jak gdyby nic się nie stało i dalej rżną głupa. Tak jest też w Twoim przypadku, johny'B vel Macieju z Radomia vel Rotorze vel PiSdku gwizdku, vel Vizirze vel Kurniku vel kukuryku vel kuku vel jerzy z centrum POdający świńskie ryje na tacy vel PO KO nie jest spoko vel Viewerze vel tsetse vel Vanderze vel PLU$ vel transMałgośko3737 vel brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr i vel dziesiątki innych nicków.

Tyle W TEMACIE! Więcej do tego wątku nie zajrzę, bo wielonickowy pisuar śmierdzi fekaliami :D :D :D
Nara sekto!
 32  
Każdy inteligentny czytelnik tego portalu wie, że @johny'B NIE JEST WIELONICKOWCEM, tylko został wkręcony w wielonickowość przez żałosnego lewackiego podszywacza. Tego samego podszywacza, który od dawna już notorycznie podszywał się pod niego, a 4 marca uczynił coś wyjątkowo podłego i barbarzyńskiego.

Lewactwo niestety tak już czasami ma. Nie mogąc pogodzić się z tym, że ktoś inny ma odmienne poglądy i możliwość ich wyrazania w internecie, próbuje bezczelnie i bezlitośnie dokopać temu innemu. I tak wlasnie zrobil podszywacz, który bezczelnie wkręcił @johny'egoB w wielonickowość. Przypuszczam, że plan działania podszywacz miał już od dawna przemyślany, i już tylko niecierpliwie czekał na odpowiedni moment, by go zrealizować. Moment się nadarzył 4 marca...
prawda, cała prawda i tylko prawda 19.03.2019 (10:37:49)
 34  
Dziękujemy za wykład Macieju z Radomia w nowym wcieleniu.
 24