Łukasz Szewczyk19.03.2019 (17:31)10 komentarzy

TVP kręci nowy serial historyczny - "Ludzie i Bogowie"

W Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polskiej "Ludzie i Bogowie" w reżyserii Bodo Koxa. Serial oparty jest na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej, prezentujących historię oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK.
"Ludzie i Bogowie" - nowy serial TVP
Wydarzenia w serialu zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie - od wykonania wyroku na znanym aktorze i dyrektorze Theater der Stadt Warschau volksdeutschu Igo Symie, który zadenuncjował między innymi Hankę Ordonównę, po spektakularny zamach na niemieckiego komisarza warszawskich przedsiębiorstw komunalnych i bezwzględnego polakożercę Ernsta Dürrfelda.
Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: dowódca oddziału "Pazur", Leszek Zaremba, ps. "Onyks" i Tadeusz Korzeniewski ps. "Dager". Pierwszy - sumienny i opanowany, wykonuje swoje zadania ze stuprocentową precyzją i skutecznością. Jednak z każdym dniem rosną w nim wątpliwości, co do moralnego wymiaru takiego postępowania, a wyrzuty sumienia coraz częściej nie pozwalają mu zasnąć. Drugi, wręcz przeciwnie, okupacyjna rzeczywistość budzi w nim coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach, legitymuje w jego przekonaniu posługiwanie się złem w imię wyższych celów.

W rolach głównych wystąpią: Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska, Bartłomiej Kotschedoff.

Premiera planowana jest na jesień 2019

Komentarze (1 - 10 z 10)

Lubię takie seriale
 6  
1,2 miliarda za nic nie robienie. brawo PIS dotujcie dalej szczekaczkę już gorszą nawet od TVN.
 16  
Ja myśle że najlepszym serialem historycznym był "Czas Honoru" emitowany w TVP2, w roli głównej - Jan Wieczorkowski - który pasuje do tego typu seriali jak ulał.
 21  
Mówiąc po chłopsku tytuł brzmi: Ciemny lud i Bóg Jarosław.
 2  
W obecnej TVPiS powinna być nazwa Ludzie i księża czyli dla wyborców PiS Bogowie
 10  
O kujda, co Ty nie powiesz?

Zgłoś się do Jarka, może jakąś nagrodę dostaniesz za wierne służenie partii na portalu wiadomosci.onet.pl/kraj/prezes-nbp-przyznal-cywilne-odznaczenia-min-chrzanowskiemu-wojciechowskiej-i/ceslm53
 3  
Jedno z tytułu się zgadza - TVP kręci. To akurat prawda.
 5  
Kiedy nakręca idioci przy władzy?
 3  
@ Ramżeś 13 jak do władzy dojdzie PO-KO czyli nigdy
 1  
Lewacy już narzekają w komentarzach... Ale wcale mnie to nie dziwi. Dlaczego? Bo to jest normalna rzecz, że lewakom przeszkadza w mediach wszystko, co propaguje patriotyczne wartości. Narzekają więc na programy i na seriale historyczne.

Powyższe narzekactwa w komentarzach dla mnie świadczą tylko o jednym: TVP robi dobrą robotę! A lewacy? Niech sobie narzekają - z ich zdaniem nie ma sensu się liczyć!
kelner podający świńskie mordy w galarecie 20.03.2019 (11:12:58)
 5