Łukasz Szewczyk21.03.2019 (15:29)45 komentarzy

Telewizja Polska uruchomi nowy kanał. TVP Wilno

Telewizja Polska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisały porozumienie w sprawie utworzenia, współfinansowania i dystrybucji kanału TVP Wilno, kierowanego do Polaków i tworzonego przez Polaków mieszkających na Litwie. Prace nad nową anteną trwają od roku.
TVP Wilno to nowy kanał Telewizji Polskiej, który będzie nadawany w języku polskim. W jego ofercie znajdą się: codzienny program informacyjny oraz audycje publicystyczne przygotowane przez dziennikarzy polskich mediów na Litwie. Na nowej antenie TVP prezentowane będą bieżące, ważne i ciekawe informacje o polskich sprawach, kulturze, rozrywce, historii i tradycji. Zadaniem TVP Wilno będzie także upowszechnianie języka polskiego, tradycji polskiej oraz promowanie pozytywnego wizerunku Polski za granicą.
Oferta kanału na początku zostanie zbudowana na bazie oferty programowej TVP Polonia. Prace nad TVP Wilno trwają od roku. Pierwszym etapem projektu było wzmocnienie potencjału medialnego środowiska Polaków na Litwie poprzez rekrutowanie i przygotowanie zespołu dziennikarskiego oraz realizacyjno - produkcyjnego dla powstającej redakcji w Wilnie. Ten etap realizowany był do końca lutego 2019 r. pod nadzorem Pełnomocnika Zarządu TVP, Fundacji Wileńszczyzna i KPRM. Obecnie trwają intensywne prace budowy w Wilnie studia oraz szkolenia redakcji złożonej z mieszkających na Litwie dziennikarzy, operatorów, montażystów i współpracowników.

Nowa formuła, która zakłada wzbogacenie dotychczasowej oferty kanału TVP Polonia o telewizję dedykowaną w tym przypadku Wileńszczyźnie, jest nową koncepcją rozwoju oferty kierowanej do Polonii. Jej celem jest zwiększenie atrakcyjności anten TVP, które szczególnie na rynkach nadbałtyckich konkurują z silną ofertą rosyjskich telewizji oferujących specjalne kanały dla krajów nadbałtyckich.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

@ porządkowy Zgaduj zgadula gdzie złota kula ?
 26  
To wy siejecie nienawiść wobec zwolenników PiS-u, robicie z nas skończonych głupków, którymi NIE JESTEŚMY! Chamskie i aroganckie komentarze pod naszym adresem pojawiają się tu regularnie. Ale tego już nie raczysz zauważyć.

Ty chyba cierpisz na rozwarstwienie jaźni. Robisz tu sracz pod wieloma nickami i jeszcze wypowiadasz się w imieniu swoim w 3 osobie.
Halo czy jest psychiatra?
KURTYNA!!!
bardzo oryginalny nick 22.03.2019 (12:42:07)
 23  
@ POgromca . . . . . . . .
No to dałeś dobrą pożywkę dla POsranych lewackich lemingowych trolli
zaraz zacznie się atak na Twój nick
 23  
Wpisy o 10:40:12 i 10:53:53 nie są wpisami prawdziwego Macieja z Radomia popierającego PiS i wyznającego konserwatywne wartości. Przypominam, że prawdziwy Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający konserwatywne wartości pożegnał się z tym portalem pod koniec lutego, bo - jak sam to tłumaczył - nie chciał już dyskutować z anonimowymi nickami.

Wszystkie wpisy sygnowane nickiem Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający konserwatywne wartości należą do podłego, bezczelnego, nawiedzonego podszywacza lewackiego. Nie dajcie się nabrać. Maciej tutaj już pod takim nickiem nie pisze.
Potwierdzam, że są to wpisy lewackiego podszywacza, który boleśnie podryguje w rytmie disco polo i się błaźni. Ale cle co mie tam. Ja trwam i będę trwał. Bo mam z tego kasę.

Buahahahahahahahah
świński ryj z Radomia popierający brrrrrr i podający na tacy johnego'B 22.03.2019 (11:15:39)
 22  
Wpisy o 10:40:12 i 10:53:53 nie są wpisami prawdziwego Macieja z Radomia popierającego PiS i wyznającego konserwatywne wartości. Przypominam, że prawdziwy Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający konserwatywne wartości pożegnał się z tym portalem pod koniec lutego, bo - jak sam to tłumaczył - nie chciał już dyskutować z anonimowymi nickami.

Wszystkie wpisy sygnowane nickiem Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający konserwatywne wartości należą do podłego, bezczelnego, nawiedzonego podszywacza lewackiego. Nie dajcie się nabrać. Maciej tutaj już pod takim nickiem nie pisze.
bardzo oryginalny nick 22.03.2019 (11:12:12)
 22  
Nienawiść przysłania rozum a tępa głowa nue zrozumie że nie trzeba należeć do partii by mieć poglądy. Dla ułatwienia dodam że nie jestem sicjalistą z PIS i mam żal nawet do rządzących że nie dbają o Polską mniejszość na Litwie.A tego dzielnego trola który twierdzi że Polsja mniejszość na Litwie bez problemu może wpisywać swoje nazwiska w papierach urzędowych zapraszam do Solecznik. Tam Ci rodacy wytłumaczą jakie ich prawa są łamane a jak nazwiesz to kłamstwem honorowo poniesiesz karę jak konfident Boni od Korwina. Przy okazji mam poglądy polskie cytując ..jestem Polakiem i mam obowiązki Polskie Pozdrawiam normalnych
 21  
To wskaż co jest idiotycznego lub nieprawdziwego w moim komentarzu ..czy może dziadek Twój był w Wehrmachcie? I boli prawda ?
 21  
Jak to sami mówicie? Zniżamy się tylko do waszego poziomu, aby z chamem dyskutować w języku chama.

Kurtyna !
Nieprawda. To my (czasami) zniżamy się do WASZEGO poziomu, a nie odwrotnie!


Pamiętaj pisiu, że jesteście w mniejszości.
Max 35%
Ta mniejszość nie przeszkodziła nam wygrać w wyborach. I w następnych też wygramy, a wy znowu będziecie utyskiwać na forach internetowych, że PiS wygrało głosem mniejszości. Ale będzie to utyskiwanie na zasadzie "psy szczekają, karawana jedzie dalej".

Poza tym, większość nie zawsze ma rację.
My jesteśmy mniejszością, ale to my mamy rację! My, a nie wy!
I tyle na temat.
bardzo oryginalny nick 22.03.2019 (9:33:31)
 20  
pisowski troll, którego idiolekt, monotematyczność, gigantyczna agresja oraz ubogość intelektualna
Komantarz tak idiotyczny, że niemal dorównuj poziomem Maćkowi albo samemu jankowi Bi.
Ale ta propaganda potrafi zdemolować resztki mózgu.
Straszne.
Lewacy kolejny raz pokazali, że podstawowym celem ich trwania na tym portalu jest OBRAŻANIE inteligentnych PiSowców. Powyższe cytaty są tego najlepszym potwierdzeniem. Zabawne, że lewacy tak bardzo lubią wypominać nam jakieś jątrzenie i nienawiść, ale w ich komentarzach często kipi wobec nas taka nienawiść, że hej! Brakuje im przekonujących argumentów, więc zniżają się do poziomu wycieczek osobistych - to normalka. Czasami mam wrażenie, że nas, PiSowców, najchętniej deportowaliby z Polski...

Gdyby chociaż te wszystkie obraźliwe frazesy pod naszym adresem były sprawiedliwe i uzasadnione. Ale przecież nie są! My zwolennicy PiS-u jesteśmy bardzo inteligentni i patriotycznie nastawieni, więc z pewnością nie zasłużyliśmy na takie określenia jak "ubogość intelektualna" czy "komentarz tak idiotyczny".

Ale lewakom nie da się tego wytłumaczyć. Są aroganccy i zacietrzewieni. Będą nas obrażać, bo taka jest ich natura - dokopać ludziom mającym normalne, konserwatywne poglądy.
bardzo oryginalny nick 22.03.2019 (8:10:37)
 18  
Osoba ukrywająca się pod nickiem " ale jaja" robi sobie jaja manipulując po pierwsze nie jest kłamstwem że mnóstwo mediów w Polsce jest w rękach niemieckich. Z pośród zagranicznych właścicieli prasy Niemcy dominują i zajmują pierwsze miejsce !!! Kontrybucja od spadkobierców morderców się nie należy bo satelickie państwo PRL pod naciskiem Sowietów podpisało jakieś umowy. Bzdura ..Nie ma dyskryminacji Polaków na Litwie a słyszały " ale jaja" o karach administacyjnych dla polskich urzędników i przedsiębiorców za używanie nazw obok litewskich także polskich? A ingerencja w szkolnictwo a brak zgody na polską pisownię w nazwiskach Polaków. Nie rozwiązana kwestia zwrotu nieruchomości.Litwa nie przestrzega obowiązujących w krajach cywilizowanych praw mniejszości
 18