Łukasz Szewczyk21.03.2019 (15:29)52 komentarze

Telewizja Polska uruchomi nowy kanał. TVP Wilno

Telewizja Polska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisały porozumienie w sprawie utworzenia, współfinansowania i dystrybucji kanału TVP Wilno, kierowanego do Polaków i tworzonego przez Polaków mieszkających na Litwie. Prace nad nową anteną trwają od roku.
TVP Wilno to nowy kanał Telewizji Polskiej, który będzie nadawany w języku polskim. W jego ofercie znajdą się: codzienny program informacyjny oraz audycje publicystyczne przygotowane przez dziennikarzy polskich mediów na Litwie. Na nowej antenie TVP prezentowane będą bieżące, ważne i ciekawe informacje o polskich sprawach, kulturze, rozrywce, historii i tradycji. Zadaniem TVP Wilno będzie także upowszechnianie języka polskiego, tradycji polskiej oraz promowanie pozytywnego wizerunku Polski za granicą.
Oferta kanału na początku zostanie zbudowana na bazie oferty programowej TVP Polonia. Prace nad TVP Wilno trwają od roku. Pierwszym etapem projektu było wzmocnienie potencjału medialnego środowiska Polaków na Litwie poprzez rekrutowanie i przygotowanie zespołu dziennikarskiego oraz realizacyjno - produkcyjnego dla powstającej redakcji w Wilnie. Ten etap realizowany był do końca lutego 2019 r. pod nadzorem Pełnomocnika Zarządu TVP, Fundacji Wileńszczyzna i KPRM. Obecnie trwają intensywne prace budowy w Wilnie studia oraz szkolenia redakcji złożonej z mieszkających na Litwie dziennikarzy, operatorów, montażystów i współpracowników.

Nowa formuła, która zakłada wzbogacenie dotychczasowej oferty kanału TVP Polonia o telewizję dedykowaną w tym przypadku Wileńszczyźnie, jest nową koncepcją rozwoju oferty kierowanej do Polonii. Jej celem jest zwiększenie atrakcyjności anten TVP, które szczególnie na rynkach nadbałtyckich konkurują z silną ofertą rosyjskich telewizji oferujących specjalne kanały dla krajów nadbałtyckich.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

Ciekawe jak Polacy by się czuli gdyby inny kraj uruchomił propagandowy -państwowy kanał telewizyjny dla Polski np, z Rosji czy Niemiec.
Za niemieckie pieniądze, kanałów, gazet, POrtali, co nie miara w naszym kraju.. Tak, My Polacy źle się z tym czujemy!
 32  
ormowiec @porządkowy jak zwykle w akcji, a [email protected] haracz narodowy sam ze sobą gada ;D Jest tu taki jeden, co sam ze sobą gadał, Kto wie może to on, tylko pod wcieleniem nr. 5009000? ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahahhahahahaha!!!
 27  
@ porządkowy Zgaduj zgadula gdzie złota kula ?
 26  
To wy siejecie nienawiść wobec zwolenników PiS-u, robicie z nas skończonych głupków, którymi NIE JESTEŚMY! Chamskie i aroganckie komentarze pod naszym adresem pojawiają się tu regularnie. Ale tego już nie raczysz zauważyć.

Ty chyba cierpisz na rozwarstwienie jaźni. Robisz tu sracz pod wieloma nickami i jeszcze wypowiadasz się w imieniu swoim w 3 osobie.
Halo czy jest psychiatra?
KURTYNA!!!
bardzo oryginalny nick 22.03.2019 (12:42:07)
 23  
@ POgromca . . . . . . . .
No to dałeś dobrą pożywkę dla POsranych lewackich lemingowych trolli
zaraz zacznie się atak na Twój nick
 23  
Wpisy o 10:40:12 i 10:53:53 nie są wpisami prawdziwego Macieja z Radomia popierającego PiS i wyznającego konserwatywne wartości. Przypominam, że prawdziwy Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający konserwatywne wartości pożegnał się z tym portalem pod koniec lutego, bo - jak sam to tłumaczył - nie chciał już dyskutować z anonimowymi nickami.

Wszystkie wpisy sygnowane nickiem Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający konserwatywne wartości należą do podłego, bezczelnego, nawiedzonego podszywacza lewackiego. Nie dajcie się nabrać. Maciej tutaj już pod takim nickiem nie pisze.
bardzo oryginalny nick 22.03.2019 (11:12:12)
 22  
Wpisy o 10:40:12 i 10:53:53 nie są wpisami prawdziwego Macieja z Radomia popierającego PiS i wyznającego konserwatywne wartości. Przypominam, że prawdziwy Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający konserwatywne wartości pożegnał się z tym portalem pod koniec lutego, bo - jak sam to tłumaczył - nie chciał już dyskutować z anonimowymi nickami.

Wszystkie wpisy sygnowane nickiem Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający konserwatywne wartości należą do podłego, bezczelnego, nawiedzonego podszywacza lewackiego. Nie dajcie się nabrać. Maciej tutaj już pod takim nickiem nie pisze.
Potwierdzam, że są to wpisy lewackiego podszywacza, który boleśnie podryguje w rytmie disco polo i się błaźni. Ale cle co mie tam. Ja trwam i będę trwał. Bo mam z tego kasę.

Buahahahahahahahah
świński ryj z Radomia popierający brrrrrr i podający na tacy johnego'B 22.03.2019 (11:15:39)
 22  
To wskaż co jest idiotycznego lub nieprawdziwego w moim komentarzu ..czy może dziadek Twój był w Wehrmachcie? I boli prawda ?
 21  
Nienawiść przysłania rozum a tępa głowa nue zrozumie że nie trzeba należeć do partii by mieć poglądy. Dla ułatwienia dodam że nie jestem sicjalistą z PIS i mam żal nawet do rządzących że nie dbają o Polską mniejszość na Litwie.A tego dzielnego trola który twierdzi że Polsja mniejszość na Litwie bez problemu może wpisywać swoje nazwiska w papierach urzędowych zapraszam do Solecznik. Tam Ci rodacy wytłumaczą jakie ich prawa są łamane a jak nazwiesz to kłamstwem honorowo poniesiesz karę jak konfident Boni od Korwina. Przy okazji mam poglądy polskie cytując ..jestem Polakiem i mam obowiązki Polskie Pozdrawiam normalnych
 21  
Jak to sami mówicie? Zniżamy się tylko do waszego poziomu, aby z chamem dyskutować w języku chama.

Kurtyna !
Nieprawda. To my (czasami) zniżamy się do WASZEGO poziomu, a nie odwrotnie!


Pamiętaj pisiu, że jesteście w mniejszości.
Max 35%
Ta mniejszość nie przeszkodziła nam wygrać w wyborach. I w następnych też wygramy, a wy znowu będziecie utyskiwać na forach internetowych, że PiS wygrało głosem mniejszości. Ale będzie to utyskiwanie na zasadzie "psy szczekają, karawana jedzie dalej".

Poza tym, większość nie zawsze ma rację.
My jesteśmy mniejszością, ale to my mamy rację! My, a nie wy!
I tyle na temat.
bardzo oryginalny nick 22.03.2019 (9:33:31)
 20