Łukasz Szewczyk22.03.2019 (12:54)2 komentarze

Rozdano Płyty Rocku Antyradia 2018

Ogłoszono laureatów "Płyty Rocku Antyradia 2018" - obecnie najważniejszych nagród muzyki rockowej w Polsce. W tym roku statuetki trafiły do: Nocnego Kochanka, Hurrockaine, Power Of Trinity, Krzysztofa Sokołowskiego (Nocny Kochanek), Patrycji Markowskiej, grupy Greta Van Fleet, Judas Priest, Alison Mosshart (The Kills) oraz Jacka White'a.
Patrycja Markowska
"Płyty Rocku Antyradia" wręczono już po raz trzynasty. Po dwie nagrody zgarnęli Greta Van Fleet (Zespół Rocku i Płyta Rocku - zagranica) oraz Nocny Kochanek, który podobnie jak rok temu odbierał na scenie warszawskiej "Stodoły" statuetki w kategoriach Zespół Rocku i Wokalista Rocku - Polska. Kapela odebrała też Platynową Płytę za krążek "Zdrajcy metalu".
Pełne zestawienie zwycięzców "Płyty Rocku Antyradia 2018":
Wokalista Rocku 2018 - Zagranica - Jack White
Wokalista Rocku 2018 - Polska - Krzysztof Sokołowski (Nocny Kochanek)
Wokalistka Rocku 2018 - Zagranica - Alison Mosshart (The Kills)
Wokalistka Rocku 2018 - Polska - Patrycja Markowska
Zespół Rocku 2018 - Zagranica - Greta Van Fleet
Zespół Rocku 2018 - Polska - Nocny Kochanek
Przebój Rocku 2018 - Zagranica - Never The Heroes (Judas Priest)
Przebój Rocku 2018 - Polska - Jak ci powiedzieć (Hurrockaine)
Płyta Rocku Zagranica 2018 - Greta Van Fleet - "Anthem of the Peaceful Army"
Płyta Rocku Polska 2018 - Power of Trinity - "Ultramagnetic"

Każdego roku redakcja Antyradia przyznaje nominacje do "Płyty Rocku Antyradia" w dziesięciu kategoriach. O końcowych wynikach plebiscytu decydują głosy słuchaczy największej rockowej stacji w Polsce.

W tym roku galę "Płyty Rocku Antyradia" poprowadzili Aleksander Ostrowski (Antyradio) oraz Krzysztof Skiba. Wyniki plebiscytu ogłaszali dziennikarze stacji. Tradycyjnie gala wręczenia nagród była połączona z koncertem. Na dużej scenie "Stodoły" wystąpili Organek, wschodząca gwiazda muzyki rockowej z Wielkiej Brytanii - LION, która po raz pierwszy zagrała w Polsce, oraz szczeciński zespół Curcuma - zeszłoroczny laureat "Antyfestu Antyradia". Dla tłumnie przybyłych fanów rocka była to również okazja do spotkania z prezenterami Antyradia oraz polskimi gwiazdami muzyki rockowej, które licznie stawiły się w warszawskim klubie.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Antyradio nie jest radiem. Nawet sama jego nazwa wskazuje, że nie jest radiem. To jest coś w rodzaju eteru dla satanistów. Słuchać tego się nie da. To znaczy, lewaki pewnie słuchają i podrygują w rytmie tych szokujących i hałaśliwych szarpidrutów rockowych, bo kręci ich taka muzyka. My zaś trzymamy się z dala od Antyradia (pseudoradia).

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahahahaha!!!
 11  
@johny'B
Tyle cennej przestrzeni na serwerze zmarnowane na tak kretyński komentarz :(
 4