Łukasz Szewczyk22.03.2019 (13:09)2 komentarze

Wielkie kino w kwietniu na kanale TNT

W ramach cyklu "Wielkie Kino" stacja TNT przypomni produkcje, które na przestrzeni lat zyskały szerokie grono wiernych fanów. Przygotowano filmy pełne niebanalnych historii i zaskakujących zwrotów akcji
Underworld
Środowy cykl rozpoczyna "V jak Vendetta" (3 kwietnia). Filmowa interpretacja kultowego komiksu Alana Moore'a przedstawia historię terrorysty, żyjącego w kraju będącym futurystyczną wersją Wielkiej Brytanii. Bojownik, zafascynowany "prochowym spiskiem", skrywa się pod maską Guya Fawkesa i w tym przebraniu dąży do obalenia totalitarnego rządu. Do zamaskowanego bohatera dołącza wkrótce piękna Evey Hammond (w tej roli Natalie Portman). Intrygujący obraz zdążył się już wpisać w kanon współczesnej kultury.
Tydzień później w filmie "Piekielna zemsta" 910 kwietnia) w roli powracającego z piekła Miltona zobaczymy Nicolasa Cage'a. Zdeterminowany bohater powraca z zaświatów, by dokonać zemsty na brutalnej sekcie odpowiedzialnej za śmierć córki i porwanie wnuczki. W planie pomszczenia rodziny Miltona wspiera Piper (Amber Heard). W fabule pojawia się także piekielny "Księgowy", próbujący za wszelką cenę sprowadzić zbiega z powrotem do piekła.

W trzeciej odsłonie kwietniowej serii, w filmie "Freddy kontra Jason" (17 kwietnia), przypomnimy sobie kultowe postaci ze świata horroru. Freddy Krueger i Jason Voorhees muszą połączyć siły, by wydostać się z piekła. Współpraca jednak szybko się kończy i dochodzi do konfrontacji tytułowych bohaterów. Zestawienie dwóch światów, w połączeniu z nowatorskimi efektami specjalnymi, gwarantuje emocje na najwyższym poziomie.

Ostatnią pozycją kwietniowej serii będzie film "Underworld" (24 kwietnia), opowieść o trwającym od wieków konflikcie między wampirami a wilkołakami. Jeden z bohaterów, wilkołak Michael, jest posiadaczem bardzo cennej dla obu ras rzeczy. Gdy tylko krwiopijcy się o tym dowiadują, wysyłają piękną wojowniczkę Selene, by przy użyciu wszelkich środków pozyskała cenny artefakt. Podczas misji wampirzyca poznaje prawdę o początkach wojny i odkrywa, że zarówno wampirom, jak i wilkołakom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Cykl "Wielkie kino" .... a te filmy z artykułu to jakieś hamburgery plastikowe.
 4  
Pamiętam TCM- to był mój ulubiony kanał, klasyka kina NIEprzerywana reklamami, filmy z lat 40,50, 60. W swoim segmencie to był kanał premium. TCM do dziś jest obecny min. we Francji, UK. Dziwię się,że kanał został wycofany z Polski (rebranding na tnt oznaczał w praktyce koniec TCM- wprowadzono reklamy, zawartość też się bardzo zmieniła). Czy polski widz jest aż tak słabo postrzegany przez koncerny medialne,że zabiera się nam co bardziej ambitną rozrywkę? Szkoda
 0