Łukasz Szewczyk22.03.2019 (13:13)1 komentarz

Sportowa wiosna w Motowizji. Nowości w ramówce

Kanał Motowizja na wiosnę 2019 roku przygotował dla swoich widzów nie tylko relacje z najważniejszych krajowych zawodów, takich jak Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski czy Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, ale także z zagranicznych imprez motorowych - wodnej Formuły 1 - F1 H2O, FIM EWC, Supercars czy Ferrari Challange Europe.
Rallycross w Motowizji
W pierwszy weekend kwietnia odbędzie się inauguracyjna runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Na Autodromie Słomczyn zobaczyć będzie można nowe samochody, nowych kierowców, ale także nową klasę - SuperCars Light, która w tym roku będzie pełnoprawną częścią mistrzostw. Relacja z pierwszego startu do zobaczenia już 13 kwietnia, o godz. 19:30 na kanale Motowizja.
Trzy tygodnie później, 26 kwietnia w Świdnicy rozpocznie się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Będzie to pierwszy rok, w którym obie najważniejsze rajdowe serie w naszym kraju rywalizować będą wspólnie podczas wszystkich rund rozgrywanych w Polsce. Relacje z obu tych imprez będzie można zobaczyć na Motowizji w programie Raport RSMP.

Pod koniec marca ruszy sezon motorowodnej Formuły 1 - F1 H2O. O dobre wyniki starać się będzie Bartek Marszałek, dla którego będzie to dziewiąty rok w najbardziej prestiżowej serii motorowodnej na świecie. Motowizja pokaże te zmagania na żywo już 30 marca, od godz. 13.45. Podsumowanie pierwszego startu 15 kwietnia o godz. 22.25.

- W tym sezonie Motowizja po raz kolejny stawia na polski motosport i na wspieranie polskich zawodników. Wiosnę rozpoczynamy współpracą z utytułowanym kierowcą rajdowym i rallycrossowym Marcinem Gagackim, który stratuje w Mistrzostwach Polskich Rallycross. Wicemistrz MPRC będzie w tym sezonie jeździł w barwach Motowizji. Chcemy się również pochwalić Bartkiem Marszałkiem, jednym Polakiem startującym w wodnej Formule 1 - F1H2O. Po raz pierwszy na naszej antenie będziemy pokazywać na żywo tę prestiżową serię motorowodną i trzymać kciuki za jego starty. Bardzo się cieszę także na inne, nowe propozycje programowe Motowizji, bo wierzę, że dostarczą naszym widzom moc sportowych wrażeń - mówi Krzysztof Mikulski, Prezes Motowizji.

W ostatni weekend marca odbędzie się także druga tegoroczna runda Ferrari Challenge Europe - nowość na antenie Motowizji. Na Circuit Ricardo Tormo pod Walencją o najwyższe laury powalczy Agata Smółka, która rozpoczęła sezon od wygrania pierwszego wyścigu sezonu w swojej klasie. W Motowizji będzie można obejrzeć transmisje z tych zmagań 30 i 31 marca, od godz. 12:40. Na podsumowanie z walencjańskiej rundy stacja zaprasza już 8 kwietnia o godz. 23.00.

Kwiecień to również czas, kiedy do ramówki Motowizji powraca magazyn "Motowizja Sport PL". Program poświęcony polskiemu motosportowi i polskim zawodnikom cieszył się sporą popularnością w zeszłym roku. Premiera pierwszego odcinka już 11 kwietnia o godz. 22.30.

Na antenie pojawi się również nowa pozycja - "Baja Raport", magazyn poświęcony rajdom terenowym. Znajdą się w nim relacje m.in.: z Pucharu Świata w Rajdach Terenowych, gdzie tytułu broni Kuba Przygoński, a także z Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Premiera na antenie Motowizji już 4 kwietnia o godz. 22.30.
Oprócz polskich propozycji programowych na wiosnę w Motowizji będzie można zobaczyć zagraniczne serie - kolejny sezon FIA Puchar Świata Samochodów Turystycznych (podsumowanie pierwszego wyścigu w Maroku już 11 kwietnia o godz. 20.00), a także nowy sezon FIM Długodystansowe Motocyklowe Mistrzostwa Świata, w którym ponownie rywalizować będą ekipy z naszego kraju - Wójcik Racing Team oraz Team LRP Poland. Podsumowanie wyścigu 24h du Mans już 25. kwietnia o godz. 20.00. Do tego nowość, wyścigi Virgin Australia Supercars Championship, których podsumowania ze wszystkich kolejnych rund Motowizja pokaże w każdą środę, o godz. 20:00.

Komentarze (1 - 1 z 1)

a kiedy bedzie w EAST&WEST?
https://aukcje.wosp.org.pl 22.03.2019 (15:16:56)
 0